הושקעו מיליוני ש"ח באזור התעשיה בדליה שנשאר מוזנח

אולי ראש המועצה רפיק חלבי ירים את הכפפה וידאג לדרוש את הסדרתו של אזור התעשייה בדאלית אל כרמל שהמועצה השקיעה בו מיליונים מכספי הציבור למרות שהאזור נמצא בידיים פרטיות, האזור מוזנח בצורה בלתי נתפסת, אזור שמסכן בריאותית את הסביבה, רפיק "זה פצע פתוח בתולדות הכפר".

21.10.2019 מאת: חסין חלבי
הושקעו מיליוני ש"ח באזור התעשיה בדליה שנשאר מוזנח

 

עם בחירתו של רפיק חלבי לראש המועצה לא רק שלא דרש את אזור התעשיה לטובת הישוב, אלא הלך עם מליאת המועצה ואישר להשקיע כספים שמגיעים לדאלית אל כרמל באזור תעשייה שנמצא בידיים פרטיות, בתחילת 2015 החלו העבודות בשטח, הושקעו משאבים רבים לפיתוח האזור בטענה שזה יביא עסקים ועבודה לבני הכפר.

מאז עבר הרבה זמן ושום דבר לא קרה, אין אחזקה למקום כי זה שטח לא של המועצה המקומית ואין למועצה חיזקה למנות במקום אחראים שידאגו לאזור הנ"ל.

חשוב לציין שהמועצה המקומית חייבת לדאוג ולדרוש מהבעלים שידאגו לניקיון האזור, גם אם אין בו פעילות.

תזכורת לדברים, בתאריך 5-2-2015 דיווחנו שמשרד הכלכלה באישור מועצת דליה החל בפיתוח אזור התעשייה בדאלית אל כרמל, שכלל לא בבעלות המועצה.

דאז ציינו שלחברה אין להם כל כוונה לעשות דבר טוב לעסקים הקטנים באזור הזה והם זוכים לאישור של רפיק חלבי להשקעת מיליונים באזור הנ"ל, קישור

כך לא ניתן להעביר תרבות לילדים ולצעירים ולהורים שעוברים שם בכל יום ונחשפים למראות האשפה והזבל והלכלוך הרב שבכל יום הולך ונערם.

לפחות שהמועצה המקומית יחד עם משרד הכלכלה יראו לאן הלך הכסף ומה קורה שם בפועל ולא רק לקחת כסף ולצעוק שהמדינה לא עוזרת ולא נותנת, האזרחים משלמים מיסים כדי לקבל בתמורה ולא להשקיע כספי ציבור במקומות פרטיים.

בתגובה לכתבה רפיק חלבי ראש המועצה: "הוצאתי שני צווי ניקיון לשטח שהוא פרטי, שוחחתי עם רוני חסון שטען כי יש בעלים לאדמה. מהעבר השני, הוצא צו הפסקת עבודה למגרסה בתחום מפעל התרופות והם אכן הפסיקו. האבק פגע קשות בשכנים מעבר לכביש. נדרוש אחרי החג סטטוס להתקדמות בניית המפעל".

רפיק חלבי: "צריך לזכור כי אזור התעשייה ליד המגרש העירוני נרכש במעט כסף לפני הרבה שנים וזה פצע פתוח בתולדות הכפר שלא יגליד לעולם״.

בתאריך 5-2-2014 ארבעת חברי מועצת דאלית אל כרמל מהאופוזיציה פנו במכתב לראש המועצה רפיק חלבי, לקיים בדחיפות דיון בעניין אזור התעשיה שהוקצה ולא נוצל למטרות שלשמן נועד, בקשת חברי המועצה לקיים דיון בעניין אזור התעשיה בדליה, קישור

 

פורטל הכרמל

תגובות

7. האדי לפני 7 חודשים
מסכן רפיק
6. עלאא לפני 7 חודשים
ראש מועצה
5. מדלית אל כרמל לפני 7 חודשים
רפיק חלבי
4. תושב השכונה לפני 7 חודשים
זה קורה רק אצל עמ לא מפותח במדינה מושחתת
3. גל לפני 7 חודשים
זה חמור מאוד מה שקורה אצלכם
2. פאיד חלבי לפני 7 חודשים
פושה
1. שונא רמאים ונוכלים לפני 7 חודשים
לחקור

מומלצים