הזבל של דליה הגיע עד פאתי עין הוד

מיליוני שקלים מועברים לרשות המקומית לאיסוף אשפה ושמירה על סביבה נקייה, אבל מה לעשות שכל הרשויות מאז עיריית הכרמל לא פועלות לעצור את המצב הקשה שפוקד את השטחים ממערב ומזרח מצפון ומדרום.

12.11.2017 מאת: פורטל הכרמל
הזבל של דליה הגיע עד פאתי עין הוד

פעם הדרוזים היו נקיים ושמרו על הסביבה ולא השליכו שום דבר למקומות הציבוריים, בשנים האחרונות קרה משהו שהרבה אנשים מרגישים שמותר להם לעשות מה שהם רוצים ובעיקר שהם יכולים לפנות את האשפה לואדי לחורשה למקומות הציבוריים ושמורות הטבע.

דאלית אל כרמל רוצה לסלול כביש מילוט מעין הוד, כביש 4, המועצה האזורית חוף כרמל מתנגדת ומפנה את הועדות להסתכל על מצב האשפה באזורים הללו ולא פעם נאמר "במקום שהדרוזים ישמרו על ניקיון האזור במיוחד שמדובר באדמות שלהם הם הפכו את האדמות למזבלה, זה בגלל שהרשות המקומית לא מפעילה שום אכיפה נגד העבריינים וגם אם נתפסים הרשות סלחנית איתם".

פעם בספרי ההיסטוריה הדרוזים הוזכרו כאנשים שמאוד אהבו ניקיון ולא השליכו זבל בסביבה שלהם, כל מי שביקר בכפרים הדרוזים התלהב מהסדר והניקיון.

היום התמונה השתנתה, האזור מדרום לכפר דאלית אל כרמל, לכיוון עין הוד, אום אלשוקף שטחים שלמים הפכו למזבלה ענקית. בשכונה המזרחית בחרבת כרך בכניסה לכפר גם ערימות ענק של זבל. 

חשוב לציין וזה מכוון לאותם משליכי אשפה למקומות הציבוריים, לגבי הנזק שגורמת השלכת האשפה לטבע, להבין שבעת השלכת פסולת לטבע אתם פוגעים באיכות המים ששותים והצמחייה וגם בחיות ובטבע שנותן לבני אדם את האוויר ואיכות החיים ללא חיידקים.

בזה שהציבור משליך לטבע אשפה הוא בעצם פוגע בעצמו בפועל ובסובבים אותו ואותם אנשים שרואים את אותם משליכי אשפה ושותקים הם בעצם נותנים יד לפגוע באיכות החיים שלהם ושל כולם.

הרשות המקומית, הפארק הלאומי, הקרן קיימת והמשרד לאיכות הסביבה, לא עושים דבר שיעצור את התופעה, שבשנים האחרונות הפכה להרי זבל שנמצאים בכל מקום, יתכן כי מישהו מעוניין שהכפר הדרוזי ימשיך להיראות כמזבלה עירונית.

על התושבים להיות יותר אחראים ולהתייחס למקום באחריות רבה ועל הרשות להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה למגר את התופעה.

בסופו של יום, אם המדינה מתייחסת אלינו בצורה בה מתייחסים, זה בגלל ההתנהגות ואי השמירה על הבית והסביבה בה מתגוררים.

כמו שאנחנו יודעים לשמור על מקומות מחוץ לכפר ושם לא מזהמים ומשליכים אשפה, גם כאן ניתן להתנהג אותו הדבר, אם שם יש אכיפה וחוק אז למה שכאן לא יהיה אותו הדבר?.

על הדרוזים לשמש דוגמא אישית ולפעול נגד התופעה המכוערת ואז אם נצליח אז יכולים לדרוש שיתנו לנו דרכי גישה למקומות נוספים.

תגובות

מומלצים