הטרגדיה הישראלית

קחו עט נייר מכונת חישוב קטנה ובואו נצא למסע קטן. בואו ניתן את השרביט לנתניהו להרכיב ממשלה עם ימינה והחרדים. 58, זה לא יספיק. בואו ניתן לסער להקים ממשלה. סער התחייב לא ללכת עם נתניהו. סער + בנט + לפיד + ליברמן + כחול לבן = 59, זה לא מספיק.

23.12.2020 מאת: אלברט שבות
הטרגדיה הישראלית

 

גם בנט יגיע לאותה התוצאה כי אם יצרף את נתניהו, סער ליברמן גנץ ולפיד לא ילכו איתו ולכן המוצא היחיד שלו לקחת את המסלול של סער ולהגיע לאותה התוצאה 59, וזה לא מספיק.

הבה ניתן את השרביט לשמאל שבצל קורתו יעמוד גם יעמוד סער, המטה איפה ביד לפיד. ובכן לפיד + סער + ליברמן + מרצ + גנץ = 51, כמעט מספיק.

 

zzz.png

עם זאת כל נוסחה ופתרון הקסם שלה. הפתרון הקסום ביותר הוא לנוסחת נתניהו שחסרים לו 2 מנדטים. המתמטיקאי הגדול הזה קרא מבעוד מועד את מלוא הנוסחאות צפה את הפתרון ואף הכין אותו הלכה למעשה. מנסור עבאס עם ארבעת המנדטים שלו הוא הפתרון ההולם ביותר. לא רק יפתור לו את המשוואה המתמטית כי אם יעניק לו נקודות זהב בדעת הקהל הישראלית והבינלאומית, הליכוד ורע"ם שמו יד ביד, שכם מול שכם והלכו כשני אחים יחד.

אשר ליתר הנוסחאות, פתרון הקסם של כולן נמצא ביד החרדים, ש"ס + יהדות התורה. הילכו עם בנט? ילכו. הילכו עם סער? ולמה סער לא יהודי- ילכו גם ילכו. היבגדו בביבי? יבגדו, זו לא הערכתי זו תמצית המציאות החרדית הפוליטית לאורך 70 קיום ישראל. מה לא יעשו למען התורה ויושבי אוהליה. מה לא יעשו למען בחורי הישיבות ותינוקות של בית רבן. ועם מי איפה ילכו ומה יעדיפו את בנט או סער, ולמה יעדיפו את זה על זה. התשובה נמצאת באמתחת בנט גם סער, מי יתן יותר, מי נסחט יותר או בלשון עממית מי מוכן להוריד את התחתונים מהר יותר ועמוק יותר.

זו תמצית הפוליטיקה הישראלית חברים, אנחנו ממרום מושבנו מעקמים את פרצופנו למראה התמונות הזוועתיות האלה ונגעלים מהן, רואים מתוכן בבירור את תכונת הצביעות המאוסה ואת הניצול הציני של כל מי שיש מנדט בידו. ואנו נתקעים ללא מענה עם השאלה: מה יהיה עם הכרעת הרוב, מה קורה עם רצון הרוב, מה נסגר כאן הרי אנו דמוקרטיה לא דמו - קרטיה. וכאן מגיע הפלפול היהודי לשיאו: רוצים רוב? תקימו קואליציה וכך תגשימו שני חלומות ביריה אחת: גם אחדות גם רצון הרוב, בקואליציה יש את הכל. אפשר למעשה להקים קואליציה מכל סיעות הבית גם יחד, מה רע.

הטרגדיה היא שהקמת קואליציה מרוקנת אותנו משתי התכונות גם יחד ולא מותירה מהן זכר, לא מאחדות ולא מהכרעת הרוב. אפילו אין צורך להשתמש בתעתועי מוח ולא בפעלולים, המשמעות של הקמת קואליציה נמצאת לפנינו על השולחן: ככל והקואליציה גדלה כך כושר המיקוח של חבריה מתרחב ותכונת האחדות בין חבריה נסדקת יותר. ככל והסיעות המרכיבות את הקואליציה מרובות כך הכרעת הרוב מתרחקת מהאופק עד שנעלמת ומתאדה עם הרוח. לפעמים בשאלות עקרוניות דווקא דעת המיעוט שולטת ומתעגנת בהסכם הקואליציוני. 

תעיפו מבט שוב באפשרויות העומדות בפנינו לאור הסקר האחרון שיכול אולי להשתנות אך העיקרון הקואליציוני בעינו עומד. אנחנו אוכלים את עצמנו, קניבליזם במיטבו. אנו עם ברברי ללא עקרונות וללא שמץ של היגיון. התכונה המעליבה ביותר היא תכונת החלם שנדבקה בנו כעלוקה. מכירים את העיר חלם שהיה לה גשר רעוע המחבר בין שני חלקי העיר וכל מי שעבר עליו נפל ונזקק לטיפול רפואי. הנפילות גדלו והפציעות נהיו קשות וקשות עד שמועצת העיר התכנסה והחליטה על הקמת בית חולים ליד הגשר בכדי לטפל בכל הנופלים ופציעותיהם.

אך למרבה הצער הגשר נהיה רעוע עוד יותר והנופלים והפצועים גדלו והתעצמו עד כדי עריכת אסיפה חוזרת בה הוחלט על הקמת בית חולים שני ליד הגשר. תוך שנתיים ערכנו 4 מערכות בחירות כאשר כל פעם האסיפה הלאומית, כל איש והאסיפה שלו, מבטיחה ונשבעת להגיע לקואליציה טובה ויציבה יותר. אבל אל דאגה עוד היד נטויה. 

מי רצה את זה, מי עשה את זה, מי הביאנו ודרדר את ישראל למקום הירוד הזה. תודה ששאלתם. בן עוולה אחד ששאל את עצמו את השאלה להלן: מה היית עושה אילו היית רוצה לשלוט אך לא היו בידך מנדטים, ועל השאלה הזאת ענה במילים האלו: יש להכין תוכנית גרנדיוזית לפירוק הימין.

מי שיש לו את המוזה לעמוד על פרטי התוכנית מוזמן לעיין בקישור המצורף להלן

דבר אחד ברור, אילולא השיטה הקואליציונית של אנשי החלם, הבן עוולה הזה לא היה יכול להוציא את תוכניתו לפועל גם לא לחלום עליה. אבל השיטה שלנו דפוקה והבן עוולה משתמש בה בחוכמה ומצליח, הנה לעינכם הראיה החיה. הביטו בסקר והשתמשו במכונת החישוב הקטנה שלכם: גוש הימין מונה 80% מכלל אזרחי ישראל. ובכל זאת הוא מפורק ומחולק לרסיסים עד כדי שום נוסחה קואליציונית גאונית לא תצליח לחבר בין חלקיו. 

מה פתאום, מדוע, מי, איך. כי רק תוכנית גרדניוזית אחת, רק נוסחה אחת יכלה להשיג את התוצאה האמיצה להפריד בין חלקי הימין, להשתחל בין השורות השבורות ולשלוט. הטרגדיה היא שאילולא השיטה הקואליציונית לא היה לבן עוולה הזה סיכוי להסתנן דרך שורותנו ולחלל את הכרעתנו. 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל  editor@karmel.co.il  

 

פורטל הכרמל

תגובות

3. אלברט שבות לפני 4 חודשים
למס' 1
2. ישראלי לפני 4 חודשים
למרות הכל אתה צודק
1. אזרח במדינת היהודים לפני 4 חודשים
אלברט שבות היקר

מומלצים