הכרעה בוועדה הגיאוגרפית בין רפיק לוגיה

מלחמת העולם בין רפיק חלבי לוגיה כיוף מגיעה היום לדיון במשרד הפנים רפיק מציג ראשון ואחריו וגיה כיוף כל הפוקוס לועדה הגיאוגרפית בראשות עמרם קלעג'י, תזכורת

17.09.2017 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הכרעה בוועדה הגיאוגרפית בין רפיק לוגיה

סוף שבוע סוער ומלא פגישות בין חברי הועדה הציבורית בעוספיה לרפיק חלבי ראש מועצת דאלית אל כרמל וזאת בעקבות הדיון שהתקיים במועצת עוספיה בעניין המכתב בו רפיק מכתב את חברי הועדה הציבורית בעוספיה ומתעלם מראש המועצה וגיה כיוף.

רפיק חלבי גם מסר תגובה בפורטל הכרמל בעניין הזה

היום מקיימת ועדת הגבולות ישיבה בעניין הגבולות הגורפים של הישוב עוספיה ובעיקר בבקשת דאלית אל כרמל לספח אדמות מהגושים 17 אלף שמועצת עוספיה מתנגדת לבקשה.

לדברים שנאמרו במועצת עוספיה בסרטון

תגובת רפיק חלבי לדברים בסרטון

 

חברי הועדה הציבורית שהיו לא פעם בפגישות עם רפיק חלבי ראש מועצת דאלית אל כרמל בעניין הבקשה, קבלו הבטחות שהעניין יורד מסדר היום, שוב התגלו דברים אחרים.

רגע לפני כינוס הוועדה הגיאוגרפית בראשות עמרם קלעג'י, רפיק חלבי שולח מכתב חדש לעמרם קלעג'י והעתקים למנהל המחוז במשרד הפנים פאיז חנא, והבה והבה ולוועדה הציבורית בעוספיה.

רפיק במכתב מתעלם לחלוטין מראש המועצה המקומית עוספיה וגיה כיוף ומוסיף ומציין במכתבו את הגוש 17500 ו- 17100, שכלל לא קיימים בפועל, הדבר הזה קומם את הציבור ואת וגיה כיוף, שתקפו את ההתנהגות המבזה של רפיק נגד הכפר עוספיה.

שיח' ריאד מרזוק חבר הוועדה הציבורית ניסה להבהיר שחשיבות הדברים זה לסגור את הסוגיה הזו לפני הישיבה עם הוועדה הגיאוגרפית ביום ראשון 17-9-2017 ועוד אמר:"זה מסוכן אם רפיק שיתף פעולה נגד עוספיה עם הועדה המחוזית לתכנון ובניה, בעניין האדמות בגושים 17 אלף ואחרות, שהם בבעלות תושבי עוספיה ויתכן שהם בשטח דאלית אל כרמל".

העיתונאי סלמאן טוויל שהופתע מאופן ההתנהגות של חברי הוועדה מעוספיה ואיך הסכימו להתנהגות הזו של רפיק, סלמאן הוסיף ואמר: "שמעתי הרבה פעמים את וגיה אומר שהוא מוכן להיפגש עם רפיק ולא שמעתי פעם אחת שרפיק מוכן לשבת עם וגיה".

עוספיה

וגיה כיוף: "אני פונה לקול השפוי בדליה להתערב בנעשה בעניין האדמות שרפיק מבקש, אני מזמין את הציבור ביום ראשון 17/9/17 שהציבור יגיע ויהיה שותף בפני ועדת הגבולות, עוספיה לא ביקשה לספח סנטימטר אחד מאדמות דליה".

בדברים שנאמרו התייחסו ליוסף משלב איך הוא הסכים לבקשה הזו של רפיק. הציבור בעוספיה רואה את זה בחומרה רבה.

בנוסף הדיון התייחס לתכנית כביש עוקף מאזור ואדי אלפש עד לשכונת אבו עבדאללה עה"ש בעוספיה בעלות 6 מיליון ש"ח, הציבור מוזמן ל 25/9/17 לראות את התכנית ולהיות חלק בה, זו תכנית שתחבר את הכניסה לעוספיה מכיוון דליה ותבנה את השכונה החדשה במתווה.

הדיון התמקד בעיקר במכתבו של רפיק, אחמד והב לקח על עצמו להפגיש בין וגיה לרפיק לפני יום ראשון.

בעקבות הישיבה שוגיה כיוף קיים במועצת עוספיה לגבי המכתב של רפיק חלבי, שנשלח לחברי הוועדה הציבורית של עוספיה והדברים שנשמעו בישיבה, רפיק חלבי ראש מועצת דאלית אל כרמל מגיב ואומר:

"אני ישבתי עם וגיה כיוף בת"א לפני יומיים ואמרתי לו חד וחלק שאין לנו שום עניין לקבל אפילו סנטימטר אחד מעוספיה. בעיני אין שום הבדל בין דליה לעוספיה, אני מודיע קטיגורית, אין לנו שום עניין לקבל מלימטר אחד מאדמות עוספיה".

"וגיה אמר לי  שכל מה ששייך לגושים 17 אלף וכו שייך לעוספיה ואני במכתבי כתבתי את זה וכתבתי עוד משפט אחד, כל דונם או מלימטר אחד מאדמות עוספיה לא יועברו לדליה".

"אני פשוט לא מבין מה וגיה מחפש ומה מניע אותו? אין לי שום הסבר אחר, עם כל הכבוד למה שהעיתונאי סלמאן טוויל דיבר ואחרים דיברו, אני מציע להם לחפש משחק אחר دورولكم على لعبة ثانية, מי שרוצה לעשות קמפיין בחירות על גבי, שיחפש לו עבודה אחרת במקום אחר".

רפיק ווגיה

רפיק חלבי: "אין לי שום עניין להיכנס לויכוחים של סרק כאלה, אני לא רוצה שום דבר מעוספיה , אני רק רוצה לתת להם, אנחנו כפר אחד קרובים וידידים אז שיפסיקו להסתכסך ולהפיץ הסתה, אין לנו עניין בסכסוכים כאלה. אין לי שום בעיה עם וגיה אני יכול להיפגש איתו כל הזמן, המשרד שלי פתוח ותוך דקה הוא יכול להיכנס לפה, במכתב אני אומר שמי שמפיץ כאלה דברים הוא מנסה לעשות קמפיין פוליטי, שיפסיקו להתעסק בשטויות. אני מציע לוגיה כיוף להתעסק בכפר שלו ולא יתעסק עם הכפר שלי".

תגובות

3. תושב לפני 3 שנים
על מה ההמולה?
2. רביע חסון לפני 3 שנים
לרפיק
1. פריד באשא לפני 3 שנים
לוקאל פטריוטיזם מוגזם ורשע !

מומלצים