המשטרה והפרקליטות נגד המועצה המקומית עוספיה

בבית המשפט בחיפה התקבלה עתירת פרקליטות מחוז חיפה – אזרחי כנגד המועצה המקומית עוספיה  בגין מתן רישיון עסק לעסק של שטיפת רכבים בעוספיא חרף התנגדותה של משטרת ישראל למתן רישיון בעקבות מידע מודיעיני לפיו בעסק מתבצעות עסקאות של סמים ואמל"ח.

01.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
המשטרה והפרקליטות נגד המועצה המקומית עוספיה

 

בית המשפט לעניינים מנהליים בחיפה בפני כב' השופטת תמר שרון נתנאל, קיבל את עתירת משטרת ישראל  אשר הוגשה ע"י פרקליטות מחוז חיפה – אזרחי  כנגד המועצה המקומית עוספיה  בגין מתן רישיון עסק לעסק של שטיפת רכבים בעוספיא חרף התנגדותה של משטרת ישראל למתן רישיון בעקבות מידע מודיעיני לפיו בעסק מתבצעות עסקאות של סמים ואמל"ח.

מדובר בעתירה חריגה  ( רשות מדינה נגד רשות אחרת )  אשר הוגשה באמצעות עו"ד ריצ'ארד סאלח מפרקליטות מחוז חיפה -אזרחי בשם משטרת ישאל  נגד המועצה המקומית עוספיא ונגד תושב המקום -בעל עסק של שטיפת כלי רכב ברחוב 15 אבא חושי בעוספיא המתנהל מעל עשור, ללא רישיון. 

בתמצית נזכיר כי בהתאם לסמכותה של  משטרת ישראל וע"פ חוק רישוי עסקים, סירבה המשטרה לתת רישיון לעסק, זאת עקב  מידע ה מודיעיני המצוי בידה  וממנו עולה כי,  העסק משמש לסחר בסמים ולהלבנת הון וכן משרת עבירות אמל"ח וכי נשקף ממנו סיכון חמור לשלום הציבור ולביטחון הציבור. חרף התנגדות המשטרה למתן רישוין , ובניגוד לחוק,  חתם ראש המועצה המקומית עוספיא על ההיתר והוציאה רישוין לעסק.

עוד עולה כי לאחר פניה בכתב ע"י  מפקד תחנת חיפה, ובה הודגש, כי רישיון העסק ניתן  בניגוד לחוק, ויש לבטל את הרישיון  וסירוב הרשות  לחזור בה במתן רישיון העסק, הוגשה העתירה בחודש מפברואר האחרון.

בית המשפט קיבל את העתירה  וקבע כי  " במקרה דנן, מיהרה הרשות )עד מאד( לתת רישיון  לעסק, ללא ששקלה כראוי את כל השיקולים הרלבנטיים,……נסיבות העניין   מדובר בהליך פגום ובהחלטה הלוקה בחוסר סבירות קיצוני, עד כדי הצדקה לביטול ההחלטה. אני מורה, איפה, על ביטול החלטת הרשות לתת רישיון לעסק ועל ביטול הרישיון, החל ממועד  מתן פסק דין.

 

תגובות

1. חוק וצדק וסדר לפני 1 חודש
על המועצה לנהוג לפי חוק וצדק וסדר...

מומלצים