המשרד להגנת הסביבה לפני תביעה נגד בהיג מנסור ומועצת עוספיה

בהיג מנסור זומן להעביר טיעונים נגד כוונת המשרד להגנת הסביבה לנקוט באמצעי אכיפה נגד מועצת עוספיה והעומד בראשה בהיג מנסור בגין חשד לניהול תחנת מעבר זמנית לפסולת בניגוד לתקנות רישוי עסקים והפרת צו לשמירת הניקיון שנמסר למועצה וחיוב המועצה בכפל הוצאות.

21.11.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
המשרד להגנת הסביבה לפני תביעה נגד בהיג מנסור ומועצת עוספיה

 

המשרד להגנת הסביבה מחוז חיפה, החליט על פתיחת חקירה נגד בהיג מנסור ראש מועצת עוספיה, בגין החשד לניהול תחנת מעבר זמנית בעוספיה.

בהיג מנסור זומן להעברת טיעונים בכתב נגד כוונת המשרד לנקוט נגדו באמצעים.

במכתב שחתום עליו מנהל המחוז שלמה כץ צוין שבתאריך ה 13.05.2020 נשלחה למועצת עוספיה התראה על ניהול תחנת מעבר לפסולת יבשה באזור הכניסה לנחל חיק בניגוד לתקנות רישוי עסקים, ולכלוך רשות הרבים בפסולת המושלכת בסמוך ומחוץ לתחנת המעבר. יתכן והפסולת הושלכה מחוץ לתחנה עקב זה שהתחנה מלאה עד אפס מקום.

המועצה נדרשה להימנע מאחסון פסולת שלא בתוך מכולות אטומות או על משטחי תפעול אטומים ואך המועצה נדרשה לתקן ולפנות את הפסולת שיש מסביב.

בתאריך 03/06/2020 נערך סיור פיקוח חוזר אל תחנת המעבר וסביבתה, במהלכו נמצאו מחוץ לתחנת המעבר ערימות של פסולת בכמויות משמעותיות והפסולת גלשה מחוץ לגדר התחנה, כאשר האשפה לא מאוחסנת במכולות האטומות.

כשלא פעלה המועצה לנקות את הפסולת המושלכת ברשות הרבים, הוציא המשרד למועצה ולעומד בראשה צו לשמירת הניקיון, המועצה התעלמה ולא העבירה תגובה.

בתאריך ה 12/07/2020 ראש המועצה העביר התייחסות שהמועצה פעלה לסילוק הפסולת ונשלחו תמונות מהמקום לרע"ן אורן רומן, שלושה ימים אחרי המשרד ביצע סיור פיקוח במקום בנוכחות אחראי התברואה במועצת עוספיה פריד עלו, והתגלה שהמועצה לא ביצעה את צו הניקיון.

בתאריך 16/07 שלח מנהל המחוז למועצה התראה על כוונת המשרד לבצע במקום במקום המועצה את פינוי האשפה ולחייב את המועצה בכפל הוצאות.

למרות הכל עוד מציינים כי עולה שהמועצה בעוספיה ממשיכה לנהל את תחנת המעבר בניגוד להוראות הדין והמועצה לא עמדה בשום התחייבות שלה.

המשרד דורש לפתוח בחקירה פלילית נגד המועצה והעומד בראשה, בגין חשד לביצוע עבירות על חוק שמירת הניקיון ובגין הפרת צו לשמירת הניקיון וניהול תחנת מעבר בניגוד לתקנות.

יש לציין שאם המועצה וראש המועצה יורשעו בסעיפים המצוינים במכתב, הם עלולים לשלם מחיר יקר, שכולל 18 חודשי מאסר וקנס כספי של 75,300 ש"ח וקנס נוסף של 1400 ש"ח לכל יום שבו נמשכת העבירה.

העונש המירבי לעבירה על חוק שמירת הניקיון מאסר שנה וקנס של 226,000 ש"ח, ואם נעברה העבירה על ידי תאגיד הקנס יעמוד על 452,000.

 

 נמשיך לעקוב מקרוב ונעדכן בסוגיה

 

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

12. مواطن לפני 2 חודשים
משלמים כסף
11. مواطنة عسفاوية לפני 2 חודשים
كاميرا מצלמה
10. מנסורי לפני 2 חודשים
מה אתם רוצים מבהיג הוא מסכן
9. עורך דין לפני 2 חודשים
בקשה צודקת
8. עיספאויי לפני 2 חודשים
זו מועצה כושלת
7. בחורה לפני 2 חודשים
כל הכבוד למשרד להגנת הסביבה
6. עספאני לפני 2 חודשים
نظافة
5. منهل לפני 2 חודשים
عسفيا
4. אזרח לפני 2 חודשים
?????
3. אזרח איכפתי לפני 2 חודשים
שקיפות ושפיכות
2. עספאווי משחר مشحر לפני 2 חודשים
מזבלה
1. מאוכזב מאוד לפני 2 חודשים
ניהול מועצה לקוי בחסר

מומלצים