העברות תקציביות של 1.973 מיליארד ₪ למשרד הבריאות

במסגרת הסכומים שהוקצו להתמודדות עם משבר הקורונה, בוצעו העברות תקציביות בסכום כולל של 1.973 מיליארד ₪ למשרד הבריאות. נציגי משרדי האוצר והבריאות "עד כה הוצאו כ-2.6 מיליארד ₪ על עסקאות החיסונים, הצפי הוא להוצאה של 2.5 מיליארד ₪ נוספים לרכש חיסונים".

18.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
העברות תקציביות של 1.973 מיליארד ₪ למשרד הבריאות

 

ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני, אישרה העברה תקציבית בסכום כולל של 1.973 מיליארד ₪ לצרכי משרד הבריאות, התקציב שהינו במסגרת הסכומים שהוקצו להתמודדות עם משבר הקורונה, הועבר מסעיפי 'מענק וסיוע לעסקים ולעצמאים' (1.285 מיליארד) ומסעיף 'מטרות אחרות' (688 מיליון ₪), שבמסגרת התוכנית.
 
במסגרת הבקשה, עליה חתום שר האוצר, מפורט כי היא נועדה לתמוך במערכת הבריאות בפעילות שלה מול הנגיף, לריסון תחלואת הקורונה ולשמירה על בריאות האזרחים.
 
כך מפורט כי 1.349 מיליארד ₪ מההעברה נועדו לממן את המשך הפעלת מערך הבדיקות, החקירות והבידודים ה"דורש תקציבים נרחבים", נוכח ביצוע עשרות אלפי בדיקות ביום, והתקציב ישמש לרכש מכשירי בדיקה, רובוטים לביצוע בדיקות, הרחבה של כוח האדם במעבדות, רכש מטושים וריאגנטים לביצוע הבדיקות. ובנוסף לתקצוב במוסדות סיעוד, חינוך במתחמי דרייב אין ובבתים.
 
כ-264 מיליון ₪ נועדו לקופות החולים – לאור הימשכות הנגיף גם בשנת 2021, וכך שעיקר הנטל הינו על קופות החולים ומערך הרפואה בקהילה, נועד התקציב למימון טיפולים רפואיים לחולים, הפעלת מוקדים טלפונים, מערך הבדיקות, לתגבור השירותים הניתנים מרחוק לאוכלוסיית גיל הזהב ואוכלוסיות נוספות, ולהמשך תמיכה הנפשית והטיפולים הפסיכולוגים דרך קופות החולים. 
 
עוד מפורט בבקשה כי כ-185 מיליון ₪ מיועדים מימוש התקשרויות עם יצרניות חיסוני הקורונה, כ-93 מיליון ₪ נועדו להפעלת המערך לקטיעת שרשראות ההדבקה ע"י פיקוד העורף, ולחקירות אפידמיולוגיות, וכ-82 מיליון ₪ מיועדים למערך הלוגיסטי שסביב מבצע החיסונים – אבטחה, תגבור כוח האדם המחסן וביצוע הדרכות. 
 
יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני: "מה עלות החיסונים שנרכשו עד כה?"
 
רועי רייכר, ממשרד האוצר: "עד כה הוצאו 2.6 מיליארד ₪ על עסקאות חיסונים – כל החיסונים מכל החברות".
 
בנוסף הוסיפו לשאלת היו"ר נציגי משרד הבריאות, כי כ-2.5 מיליארד ₪ נוספים יוקצו לרכש החיסונים.
 
ח"כ משה גפני: "אני רוצה לשבח את רה"מ על מבצע החיסונים, מדינת ישראל עומדת לפני כל המדינות בעולם, תודה לאל. אנו שמחים שהחיסונים עובדים ואפשר להתחיל לחזור לשגרה".​

 

תגובות

מומלצים