הצהרת רה"מ לגבי התכנית המקיפה לסיוע כלכלי למשק

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון בהצהרה לגבי התכנית המקיפה לסיוע כלכלי למשק. נתניהו: "למרות שהבדיקות הרפואיות בענייני עוד לא הסתיימו, החלטתי להיכנס לבידוד מרצון כדי לתת דוגמה אישית".

30.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון

שידור חי! ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון מציגים את התוכנית המקיפה לסיוע כלכלי למשק. וידאו: לע"מ

 

בהצהרה נכללו ההגבלות החדשות על האזרחים בכדי למנוע את התפשטות מגיפת הקורונה.

רה"מ בנימין נתניהו: "ראש המל"ל והרמטכ"ל יגישו לי ביומיים הקרובים תכניות מפורטות. במקביל קיימתי דיון טלפוני עם נגיד בנק ישראל. במלחמה שלנו בקורונה איננו חוסכים כל מאמץ. מלכתחילה אמרתי שעדיף להחמיר מאשר להקל".

"במסגרת המאבק שלנו בקורונה - נכנס הערב שוב את הממשלה. הקו המנחה אותי הוא החמרת הגבלות התנועה והרחבת הטבות הכלכלה. אנו מוסרים למשפחות הנפטרים את מלוא תנחומינו. מבקש להודות לצוותים הרפואיים החיוניים הנפלאים שלנו".

"זה נכון שאנחנו בישראל במצב טוב יותר כמעט מכל מדינות העולם במה שנוגע למספר החולים הקשים ולשיעור התמותה אבל איננו מסתפקים בכך. אנו שואפים להגיע למידת ההצלחה של מספר מדינות באסיה שהאטו מאד את קצב הידבקות בנגיף.לכן החלטתי להביא הערב עוד הגבלות שמיועדות להצלת חיים"

"הרוב הגדול ממושמע, אבל המיעוט שלא נשמע מסכן את עצמו ואת הרוב גם יחד. זו הפקרות ממדרגה ראשונה. לכן הנחיתי את כוחות הביטחון לערוך מבצע אכיפה מוגבר היכן שיש הפרות כאלו ואירועים שמסכנים את החיים של כולנו. הכוחות מתחילים לעשות זאת עכשיו".

" אנחנו נמנע מגורמים קיצוניים לפגוע בבריאות הכלל. נבוא חשבון עם מי שתוקף את הכוחות שמבקשים למלא שליחות למען כולנו. בהנחיות לציבור, נצמצם עוד יותר את ההנחיות. לא תהיה התקהלות של יותר מ-2 אנשים שאינם מאותה משפחה גרעינית. נאסרות תפילות במרחב הפתוח".

"חופה וקידושין- בלי אורחים ובלי מוזמנים אלא רק משפחה גרעינית. יוצא דופן - הלויות ובריתות, כל זה בשטח פתוח תוך שמירה על מרחק דרוש של לפחות 2 מ' מאדם לאדם".

"משרדי הממשלה יעברו להיקף עבודה של 15%, בתעשייה גם כן. תהיינה החרגות מסוימות. חג הפסח שיחל בשבוע הבא, הסדר השנה ייזכר כסדר הסגר. אני מבקשת שתקיימו אותו רק במסגרת המשפחה הגרעינית שגרה אתכם. רק מי שמשתייך לתא משפחתי מצומצם בבית ישתתף בסדר".

"חג הפסח שיחל בשבוע הבא, הסדר השנה ייזכר כסדר הסגר. אני מבקשת שתקיימו אותו רק במסגרת המשפחה הגרעינית שגרה אתכם. רק מי שמשתייך לתא משפחתי מצומצם בבית ישתתף בסדר".

"ביחס להרחבת ההטבות הכלכליות- אישרנו תכנית סיוע כלכלית חסרת תקדים בהיקף 80 מיליארד ש"ח בטווח של חודשיים שלושה".

"ממשלת אחדות לאומית דורשת ויתורים, כולם חייבים להיכנס מתחת לאלונקה. כשאני מדבר על יחד- זו גם ממשלת אחדות לאומית, זה צורך השעה. זה דורש ויתורים לא קטנים מכולנו. אין יעד חשוב יותר מאשר לשלב ידיים וירטואלית למען אחריות לאומית והעתיד של כולנו"

"אזרחי ישראל אנחנו בעיצומו של אירוע חמור שלא ידענו מסוגו בכל שנות עצמאותנו. הלוואי שיכולתי לומר לכם הערב שאנחנו לקראת סוף המשבר, אך זה מוקדם מאוד. איש אינו יודע מה יילד יום, אך אני בטוח בדבר אחד- בעזרת החוסן הלאומי ובעז"ה, נתגבר על הקורונה".

שר האוצר משה כחלון: "תוך פחות מחודש, קפצנו מ-30 אלף מובטלים לכמיליון דורשי דמי אבטלה. זה מספר בלתי נתפס. ענפים שלמים ועסקים שלמים נסגרו. מאות אלפי משקי בית קורסים תחת נטל כלכלי".

"אנחנו כמדינת ישראל והמערכת הכלכלית נכנסנו למשבר הזה עם משק איתן, עם האבטלה הנמוכה ביותר בתולדות המשק הישראלי, בדירוג האשראי הטוב ביותר מאז קום המדינה. אני אומר לכל האזרחים- אנחנו נחזור לאיתנות כלכלית. הרבה יותר ממה שמצפים, הרבה יותר מהר. המצב הזה לא יימשך לנצח".

"נחזור לאיתנות כלכלית מהר ממה שמצפים. מאמין שאחרי חג הפסח המשק יחזור לתפקד, אמנם בהדרגה אבל יחזור לתפקד".

"אני מאמין שמיד אחרי הפסח, המשק יחזור לתפקד, אמנם בהדרגה, אבל יחזור לתפקד. התכנית שהבאנו היום - זו התכנית הרחבה והגדולה שידעה הכלכלה הישראלית אי פעם. היא נועדה לתת מענה מקיף למשבר שנוצר. היום אנחנו מוסיפים 70 מיליארד שקלים בנוסף ל-10 מיליארד שכבר הקצנו בעבר".

"נפרוש רשת ביטחון לשכירים ולעצמאים, על סך 17 מיליארד שקלים. מענק של כ-7,000 ש"ח לכל עסק".

 

תגובות

מומלצים