הקואליציה בדליה בדיונים לכניסה לתאגיד

הנהלת מועצת דליה קיימה ישיבה ראשונית בסוף השבוע והוחלט ביום שלישי לקיים פגישה עם הנהלת תאגיד מוצקין ומשרד הפנים, להצטרפות לתאגיד המים, בכיר "רפיק מתקשה לקחת החלטה, היה דיון רציני שלראשונה מתקיים, כל הבתים בתכנית המתאר יכולים להתחבר לאספקת המים".

11.02.2018 מאת: פורטל הכרמל
הקואליציה בדליה בדיונים לכניסה לתאגיד

בישיבת הקואליציה של מועצת דליה, בסוף השבוע, לקחו חלק: ראש המועצה רפיק חלבי, מועין חלבי, עאמר חסיסי, יוסף חדיד, אמיר עיסמי, ניסים אבו חמד, נעדרו והבה והבה וכרמל חלבי.

מדוע מועצת דליה מתנגדת לחלופה של תאגיד מוצקין ולא בודקת חלופה לאפשר למועצה אזורית חוף כרמל לנהל את משק המים והביוב, כמועצה שיש לה שותפות מיתולוגית עם כפרי הכרמל.

יש לציין כי גם אם מוצקין יגיעו, יצטרכו להיות שותפים על הנכסים של הכפרים במועצה האזורית חוף כרמל.

היום בפועל כפרי הכרמל הפקידו סכום של מעל 20 מליון ש"ח שהוא מגיע מתקציב השיכון וסכומי כסף גדולים, שבמקום שיעברו לכפרי הדרוזים בגליל, שועבדו למטרות האלה. חלק מתקציב זה מבקשת מועצת ג'וליס היום.

ברור שהלחץ של משרד הפנים מעיק על התנהלות הרשות וחובת הרשות להתאגד היא בעדיפות ראשונה בקרב משרדי הממשלה, כדי להוריד נטל תשלומים ממשרד הפנים.

פורטל הכרמל הציע לשתי המועצות בכרמל דאלית אל כרמל ועוספיה, פתרון חלופה להתחבר לשותפה המיתולוגית חוף כרמל, במיוחד בשל העובדה שדליה ועוספיה משלמות מיליוני ש"ח להגדלת המט"ש בחוף כרמל.

כרגע עומדים בקופה מעל 20 מיליון ש"ח מתקציב השיכון לטובת פרויקט זה.

פורטל הכרמל שמלווה את סוגיית התאגיד מזה שנים, אמר ולא פעם שזה לא יתכן ולא אחראי מצד חברי המועצות או ראשי המועצות להכניס 6000 בעלי בתים קיימים שאין להם היתרים למערבולת שרק אלוהים יודע לאן שזה יוביל, כמו חיבורי החשמל שמאז שתקנת שחל בוטלה, אלפי בתים לא מחוברים ולא יכולים להתחבר לחשמל בלי טופס 4.

חוק התאגידים לא מתאים למצב הכפרים שלנו, ומצב הכפרים שלנו לא מתאים לתנאי חוק התאגידים.

על משרד הפנים והאוצר להתאים את מצב הכפרים לחוק התאגידים ולתת למועצות את כל הכסף הדרוש כדי להכין את כל התוכניות המפורטות של שני הכפרים במכה אחת תוך שנה ובשיתוף הציבור.

כמו כן להנחות את הוועדות המחוזיות להקל ולאשר את אותם תוכניות תוך שנה מהיום.

לאחר מכן, יש לצאת בעקבות אישור התוכניות במבצע לקבלת היתרים של כלל הבתים הקיימים ובאותו פרק זמן לאסור כל בניה חדשה ללא היתר.

בסוף התהליך שימשך שנתיים בערך יהיה אפשר לדבר על כניסה לתאגיד מים וביוב באופן הגיוני וחלק .

בינתיים עד גמר התהליך הזה, ראשי המועצות בדאלית אל כרמל ועוספיה, חייבים לאתר כל סיבות הנזילות וגניבות המים תוך שימוש בטכנולוגיות חדשות ותיקון הצנרת שדולפת, כדי להקטין את הפחת במים והורדת הגירעון בו.

תגובות

10. רימא /// לפני 1 שנה
תתפטר זפת וחורבן בית שלישי רפיק חורבן לא חלבי מתבישים בך
9. חבורת מושחתים לפני 1 שנה
אין
8. תושב לפני 1 שנה
חבורת גנבים
7. يوسف לפני 1 שנה
تعقيب
6. דילאווי לפני 1 שנה
מי
5. זידאן סאלח לפני 1 שנה
דאלית אל כרמל
4. مواكن לפני 1 שנה
חבורת עב
3. עורך דין לפני 1 שנה
הוי לנו מקואליציה כזו חבורה של לייצנים אנאלפביתים בושה וחרפה
2. אמיר לפני 1 שנה
תתפטר
1. אמיר לפני 1 שנה
תאגיד

מומלצים