הרשויות הדרוזיות מוחות על ההסכם שהן חתמו עליו

הקריאה שראשי הרשויות מאיימים להתפטר מתקבלת בכפר הדרוזי באהדה, אותם ראשי רשויות שמפגינים הם אלה שחתמו על הסכם עם לשכת רה"מ שמראש הבינו שזה לא יתקיים, ינוח גת וגוליס לא שותפים למאבק, והשאלה שנשאלת למה תקציב הרשויות הדרוזיות נמצא במשרד ראש הממשלה?.

01.12.2020 מאת: חסין חלבי
הרשויות הדרוזיות מוחות על ההסכם שהן חתמו עליו

 

מחאת הרשויות הדרוזיות שמתחדשת משאירה את ראשי הרשויות כפורום חלש ומפולג ולא ענייני. ראש מועצת גת ינוח מודי סעד וראש מועצת גוליס ויסאם נבואני כמו אחרים מבולבלים ולא מבינים מה הדרוזים רוצים?.

ויסאם נבואני לפורטל הכרמל והצפון : "דרישות מנהלים מול הצוותים המקצועיים ולא בחסימת כבישים".

מודי סעד לפורטל הכרמל והצפון: "ניתן לנהל את הכפר ולעבוד אם עובדים נכון".

תכנית החומש 959 שבקושי הכפר הדרוזי ניצל את התקציבים שלה, בתחילת השנה 2020 יצאו הדרוזים למחאה ודרשו לקבל תקציבים, ואז הם חתמו הסכם עם משרד רה"מ, בזמנו יצאו ראשי הרשויות לציבור והודיעו על הישג עצום לרשויות ועל הצלחת המחאה.

מה קרה מאז? הם קיבלו קצת טיפים, שהכסף כולו הלך לדברים קטנים ולא התחדש שום דבר בכפר הדרוזי, וכך מהר מאוד התאכזבו מאותו הסכם שהם חתמו עליו.

תקציב הכפר הדרוזי נמצא בלשכת ראש הממשלה ולא כמו בערים אחרות בתקציב משרדי הממשלה, זה אומר שהדרוזים תמיד יצטרכו לחזור ולהתחנן למשרד רה"מ שיתן להם קצת כסף, כי הם מתקשים לנהל את הכפרים שלהם.

כל עוד שאין תכניות מפורטות בכפרים לא יהיה ניתן לקבל תקציבים, היום בפועל כל התקציבים שיש הולכים לשכר עובדים. האם זהו המאבק הדרוזי?

השאלה החשובה ביותר, מדוע המדינה ומוסדותיה לא חוקרים ובודקים לאן הכספים הולכים?. מיליונים משולמים כשבפועל הכסף בחלקו לכאורה מגיע למקומות אחרים. מדוע עד היום שום רשות לא הורשעה אם בהתנהלות לקויה או בשחיתות שלטונית?.

שאלות רבות נשארות פתוחות וטוב יעשו ראשי הרשויות אם יניחו את המפתחות ויעזבו את הרשויות, כי לכפר הדרוזי צריך שיגיע מנהל שבא לעשות טוב לכפר ולא רק לקבל שכר לו ולמקורבים.

היום בבוקר מחו ראשי הרשויות בצומת אליקים, הכביש נסגר למשך ארבע דקות בלבד, ראשי המחאה דיברו על קיפוח מצד משרד רה"מ והאשימו את המדינה שלא מעניקה תקציבים.

נמשיך לעקוב ולעדכן בסוגיה.

 

תגובות

12. כאמל לפני 2 חודשים
למגיב אני (11)
11. אני לפני 2 חודשים
יוסף אל תגיב בכלל אפס
10. יוסף עאמר לפני 2 חודשים
למגיב מספר 7
9. אמין לפני 2 חודשים
דליה
8. מן הישוב לפני 2 חודשים
למגיב מספר 7
7. אני לפני 2 חודשים
למספר 5 לך לאלף עזאזל מי אתה בכלל אפס
6. אני לפני 2 חודשים
הראשים המסריחים
5. יוסף עאמר לפני 2 חודשים
דעת הרוב בעדה
4. רדואן לפני 2 חודשים
בנימין נתניהו
3. אזרח לפני 2 חודשים
בג"ץ
2. מן הישוב לפני 2 חודשים
שני עבדים של נתניהו
1. תושב דלית אל כרמל לפני 2 חודשים
תתפטרו נכשלתם

מומלצים