השר אלקין "סבסוד קרקע ופיתוח 90 אחוז לחיילים הדרוזים"

בשורה שמקבלים ראשי המועצות הדרוזיות משר הבינוי והשיכון זאב אלקין, שביקר בעוספיה ודאלית אל כרמל ובבית יד לבנים הדרוזים, שם אלקין הניח זר לזכרם של חללי העדה הדרוזית, אלקין בשיחה לפורטל הכרמל והצפון על הביקור: "אני וכל שרי תקווה חדשה מגויסים לעזור לעדה הדרוזית".

10.11.2021 מאת: חסין חלבי, חלא חלבי
השר אלקין "סבסוד קרקע ופיתוח 90 אחוז לחיילים הדרוזים"

 

השר אלקין בא לשטח רגע אחרי אישור התקציב, אלקין נחוש ורוצה לעשות הרבה לעדה הדרוזית, בביקורו בבית יד לבנים הדרוזים בדאלית אל כרמל, אלקין התרגש מהמעמד, הוא מבקר במקום פעם ראשונה, הגעתו למקום הוסיפה הרבה להיכרות שלו עם בני העדה.

 

השר אלקין חבר קרוב לויסאם סעיד ולאבו בגין ולעוד כל מני פעילים בכפרים. השר אלקין ביקר במועצת עוספיה שם נפגש עם ראש המועצה בהיג מנסור, השניים מכירים ממשרד החוץ, השר אלקין דיבר על הלחץ שהפעיל למען החיילים הדרוזים בקבלת הקרקעות לבניה, ועל זה שיעשה מאמץ לפנות לשרת הפנים בעניין ההרחבות שהמליצה ועדת קלעג'י.

 

השר אלקין פגש גם את רפיק חלבי וחברי המועצה בדליה, שם דנו בעניין חלוקת הקרקעות והעלויות, הייתה אווירה חמה ומעודדת בשני המפגשים.

 


 

שר הבינוי והשיכון ושר ירושלים ומורשת זאב אלקין: "אנחנו נפגשנו עם ראשי הרשויות, וביום ראשון הקרוב נאשר את החלטת הסיוע לישובים הדרוזים, במיוחד סבסוד 90 אחוז ממחיר הקרקע והפיתוח למשוחררי מערכת הביטחון".

 

"ההחלטה כוללת דליה ועוספיה, אני נלחמתי שהסעיף הזה יהיה חלק אנטגרלי מהחלטת הממשלה, מדברים גם על קידום תכניות הבניה, כמשרד השיכון מרגישים שאנחנו מחויבים למצוא פתרונות למצוקת הדיור במגזר הדרוזי".

 


השר אלקין התייחס לאירוע רציחתו של סאהר אסמאעיל ז"ל בראמה, שהיה חבר טוב ותרם לעדה הדרוזית מתוקף תפקידו, "למרות הרצח נמשיך לפעול בתוך המגזר הדרוזי לעזור לפתור את הבעיות במישורים השונים ולקדם את העדה הדרוזית, את זה אני עשיתי כל הזמן בתפקידים שמילאתי בעבר, הייתי הראשון שמינה שגריר דרוזי במשרד החוץ".

 


יש לציין כי השר אלקין החליט שלא לפנות אנשים מהדיור הציבורי אחרי שכבר התקבלה החלטה לפנותם, השר אלקין: "היות ואנחנו שוקלים מדיניות מחדש בעניין הרחבת הזכאות לדיור הציבורי,  קיבלנו החלטה לעצור את הפינוי בכח ולפתוח את זה מחדש".

 

 

זאב אלקין שר הבינוי והשיכון 2021

תגובות

9. דילאווי1 לפני 16 ימים
ما إلكم هيبه
8. דליה לפני 17 ימים
יש הרבה קנאיים בצפון
7. תושב לפני 17 ימים
כל הכבוד לשר זאב אלקין
6. סאמי לפני 17 ימים
ללמוד
5. מן הישוב לפני 17 ימים
נחכה ונראה
4. רווק לפני 17 ימים
תפסיקו להתחתן והבעיה תיפטר
3. سامي לפני 17 ימים
لا للغرياء
2. يوسف عامر לפני 17 ימים
معلومه لمن لا يعرف
1. סמיח לפני 17 ימים
אחרי 10 שנים יהיה חלוקה ..

מומלצים