ואאל מוגרבי ראש מועצת עין קניא לא נרתע לעשות לכפר

עין קניא כפר דרוזי ברמת הגולן מעל מפל שניר ודרומית למבצר נמרוד, אחד האזורים היפים והמרתקים של ארכיאולוגיה ותיירות, עבר בחודש האחרון ירי מלבנון ואלימות נגד רכוש ראש המועצה, אבל זה לא מה שמרתיע את ואאל ראש המועצה שעושה הכל לקדם תיירות בכפרו ויש מה לראות.

21.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון

ראש מועצת עין קניא רמת הגולן ואאל מוגרבי

 

בארבעת כפרי הדרוזים ברמת הגולן מעולם לא התקיימו בחירות דמוקרטיות לרשויות המקומיות ולפני שנתיים וחצי הוחלט אכן לקיים בחירות וכך נבחרה מועצה וראש מועצה, למרות שלא כל התושבים לקחו חלק, אבל כהתחלה זה היה הצעד הכי טוב לעשות וככל הנראה בפעם הבאה זה הולך להשתנות ויהיו הרבה מתמודדים.

 

ואאל מוגרבי ראש מועצת עין קניא, צעיר שמוכר היטב לאוכלוסייה המקומית בגולן, ואאל רואה את עתיד עין קניא בזה שיוביל פרויקטים תיירותיים שיוכלו לקדם את האוכלוסייה המקומית בעין קניא ויתן כלכלה מכובדת לכולם.

 

ואאל מוגרבי בשיחה לפורטל הכרמל והצפון מדבר על כפרו עין קניא שקיים מהמאה ה-14 ואשר שוכן במורדות הר החרמון, 800 מטר מעל פני הים, "עם כניסתי לתפקיד ראש המועצה התחלתי לעשות סקר ארכיאולוגי בישוב, יחד עם רשות העתיקות מצאנו שרידים מלפני 5000 שנה. בישוב עין קניא חיו דרוזים ונוצרים לפני 1967, אחרי 67 הנוצרים עזבו ונשארה בכפר רק משפחה נוצרית אחת שהיא חלק מהנוף והחברה המקומית".

 

אין ספק שעין קניא בשנים האחרונות התפתחה בצורה רצינית והאוכלוסיה שלה הלכה לעבוד וללמוד. לא נרשמה נשירת צעירים לערים אחרות בישראל, תושבי הכפר שומרים על מרקם חיים תקין ובעיקר מתן הזדמנות שווה לכולם.

 

ואאל מוגרבי:"שיתוף הפעולה עם התושבים ומשרדי הממשלה הביא לפיתוח הישוב, מדובר במקום פסטורלי וכאב לי שאת הכפר לא הכירו ככפר תיירותי, ואני דאגתי להביא את עין קניא למרכז המפה הישראלית התיירותית ואת זה אני אמשיך לקדם בכל הכוח".

 

במועצת עין קניא יש חברי מליאה תושבי הכפר, יש לואאל קואליציה רחבה במועצה, וכולם עושים ומשרתים את הציבור ללא שכר, הכפר עין קניא קטן, משפחת מוגרבי של ראש המועצה היא המשפחה השניה בגודלה בעין קניא, ואאל נבחר ע"י הרוב ולא לפי חמולות כמו שנהוג בכפרים אחרים, לדבריו.

 

ואאל מוגרבי: "תיירות זה הדבר שעמד בראש מעייני ואנחנו עובדים על פיתוח תיירותי, במיוחד שבישוב נמצא פארק עין אלריחאן".

 

ואאל מוגרבי: "לאחרונה היה ירי שביצע חזבאללה לכיוון הכפר שלי, אנחנו חטפנו את שרידי רסיסי כיפת ברזל שיירטה את הטילים והייתה שריפה אצלנו, בכפר אין לנו מקלטים, יש מקלט ציבורי אחד שאנחנו בנינו, בבתים החדשים יש מרחבים מוגנים אבל בכלל הכפר שהוא ישן אין מקלטים בבתים".

את השריפה ניתן לראות בקישור סרטון מההפגזה לעבר עין קניא.

 

ואאל: "בעין קניא יש 2400 תושבים, אנחנו מדורגים במצב סוציואקונומי 3, התושבים עובדים בעיקר בחקלאות, בכפר אחוז מאוד גבוה של אקדמאיים".

 

ואאל מוגרבי מתייחס לאירוע הירי והפגיעה ברכושו הפרטי לפני שבוע, " עברנו חוויה לא נעימה, לאף אחד אין מושג למה זה קרה, הישוב רגוע ולא הייתה שום בעיה, המועצה מנוהלת בצורה הכי תקינה, גם מבחינת המכרזים, המועצה מעבירה תשלומים בזמן לקבלנים ומאוד מוזר לי למה זה קרה בכפר, לצערי שבמדינת ישראל אנחנו נותנים לעולם הפשע לאיים על אנשי ציבור שבאים לשרת את הציבור. אני מקווה ומאמין שהמשטרה תשים יד על הפושעים האלה, אני כאיש ציבור יודע שאני עושה עבודת קודש, דבר כזה לא ירתיע אותי, זה רק חיזק אותי".

 

ואאל: "המסר שלי לתושבים, שאנחנו נמשיך יחד לפתח את הכפר שלנו, יחד נשים את הכפר על המפה התיירותית בישראל".

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים