ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק התפזרות הכנסת ה-21

הכנסת אישרה הלילה (שלישי) בקריאה ראשונה את הצעת החוק לפיזור הכנסת. 66 חברי כנסת הצביעו בעד ההצעה, 44 התנגדו לה וחמישה נמנעו. הבוקר צפויה להתכנס הוועדה המיוחדת שהוקמה כדי להכין את החוק לקראת קריאה שנייה ושלישית.

28.05.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק התפזרות הכנסת ה-21

 

מליאת הכנסת אישרה את הקמתה של ועדה מיוחדת לדיון בהצעת חוק התפזרות הכנסת ה-21, כאשר 64 חברי כנסת הצביעו בעד, 46 התנגדו ולא היו נמנעים.

במהלך הדיון אמר ח"כ מיכאל ביטון (כחול לבן): עד מתי אתם פוסחים על שני הסעיפים? חודש שלם הכנסת קיימת והיא עוסקת רק בשני סעיפים. הראשון – פיליבסטר לביטול ההגבלה על מינוי שרים, והיום – אתם יוזמים פיליבסטר חדש על פיזור הכנסת.

כל החקיקה וכל הוועדות המיוחדות נועדו רק לחוק אחד – חוק יסוד: בנימין נתניהו ראש הממשלה לעולם ועד. אם יש בכם הוגנות, תגידו שלא הצלחתם להרכיב ממשלה ואפשרו להטיל זאת על הסיעה הגדולה ביותר ואולי גם תהיה ממשלת אחדות, עם הליכוד, בסוף עידן נתניהו.

בסיכום הדיון אמר ח"כ מיקי מכלוף זוהר: האירוע הזה ייזכר בתולדות מדינת ישראל לנצח, על שמו של אדם אחד, ולא קוראים לו בנימין נתניהו. בנימין נתניהו עשה ככל יכולתו להקים ממשלה ומי שהודיעו מראש וקבעו במסמרות שלא יישבו עם נתניהו אלו כחול לבן ומפלגת העבודה, ולכן לטעון שנתניהו הוא הסיבה לבחירות זה לא יותר ממופרך.

הסיבה הראשונה לבחירות הוא איווט ליברמן שלא מסכים להיכנס לקואליציה, והסיבה השנייה לבחירות זו השנאה התהומית שלכם כלפי אדם אחד, ראש הממשלה של מדינת ישראל, בנימין נתניהו. אם הייתם לוקחים את השנאה והופכים אותה לאהבה, לרצון טוב ולפתיחות, יכול להיות שניתן היה להקים היום ממשלת אחדות.

אנחנו לא יכולים לשלוט ברגשות השמאל אלא לנסות ולשפר את רחשי הציבור בימין. אני עדיין מקווה שאיווט ליברמן יתעשת אך האופטימיות שלה מתחלפת בפסימיות מרגע לרגע, ואני עדיין מקווה שיחול שינוי. 

הוועדה המיוחדת צפויה לקיים דיון בהכנה של הצעת חוק התפזרות הכנסת ה-21 עוד הלילה.

 

תגובות

מומלצים