ועדת מיוחדת תנסה לעצור את הרצח הבא בכפר

בעקבות גל האלימות ששוטף את הכפרים שעיקרו שייך לפשע המאורגן, הוועדה המיוחדת למיגור הפשיעה במגזר, קיימה דיון בהשתתפות כל הגורמים הרלוונטיים, חה"כ עבאס "אנחנו רוצים ללמוד נכון את הנתונים כדי לבנות מדיניות אנחנו רוצים להעלות תכנית שיש בה אלמנטים שיבטיחו הצלחה".

24.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ועדת מיוחדת תנסה לעצור את הרצח הבא בכפר

 

יו"ר הוועדה המיוחדת למיגור הפשיעה חה"כ מנסור עבאס והוסיף: "שיתוף פעולה הוא מאוד חשוב ומשמעותי אי אפשר לקבל את העובדה שאנחנו נבקש נתונים ולא נקבל אותם."

השרה אורלי לוי אביקסיס: "אף אחד לא יפוטר במשמרת שלי, בגלל ענייני התקציב"
ניצב ג'מאל חכרוש: "היו קיצוצים בסך  470 מיליון שקל הסכום המקורי הוא 1.2 מיליארד"

חה"כ טיבי: "אנחנו לא רוצים שיהודים יהרגו בשביל שהמשטרה תפעל טוב יותר"

יו"ר הוועדה חה"כ מנסור עבאס: "שיתוף פעולה הוא מאוד חשוב ומשמעותי אי אפשר לקבל את העובדה שאנחנו נבקש נתונים ולא נקבל אותם. המידע אותו אנו דורשים לא ביטחוני ולא חסוי, אנחנו רוצים ללמוד נכון את הנתונים כדי לבנות מדיניות אנחנו רוצים להעלות תוכנית שיש בה אלמנטים שיבטיחו הצלחה. צריכה להיות כתובת בממשלה."
 
השרה לחיזוק וקידום קהילתי אורלי לוי אבקסיס: "אני חושבת שיש לקחת את זה כפרוייקט לאומי, כשאני מסתכלת על אותם הורים שבאמת ניצבים לפעמים מול שוקת שבורה ורואים את בני הנוער שלהם ואני שמעתי סיפורים לא מעטים על כך שבחופש הגדול, עם הילדים האלו, הולכים לעבוד כדי לרכוש נשק, זה הפך להיות איזה שהוא סטטוס. בנושא הזה חשוב לי לציין שאני מאמינה בכוח של המשרד לחיזוק ולקידום קהילתי צריך להיות שחקן חשוב במערכת הזו אני מאמינה בשיתוף פעולה ושיתופי פעולה יכולים להביא לכך שאנחנו נוכל לעגן משאבים להביא תוכנות לכדי פעולה."

"אנחנו אנשי בשורה, אתמול הצלחנו למנוע פיטורים של כ-700 עובדים ברשויות המקומיות ביניהם עשרות עובדים מהחברה הערבית.

לצערי הרב מדינת ישראל בינואר החליטה שכשהיו קיצוצים רוחביים להשיט כי 50% מהקיצוצים על הרשות לביטחון קהילתי שזה הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול עיר ללא אלימות, כמו כן מדריכי מוגנות בבתי הספר".

השרה הוסיפה: "אף אחד לא יפוטר במשמרת שלי, בגלל ענייני התקציב, אחד הדברים החשובים ביותר בנושא שמדברים על נושאי תפקידים ועל אנשים שעושים עבודת קודש בשטח שמכירים את הילדים האלה שמכירים את המשפחות יכולים לתת גם את הדברים הנוספים. ולכן אני באמת פונה לכל המשתתפים כאן ולכל אלה שנמצאים בזום, אנחנו כמו שאני עושה עם כל הרשויות האחרות פונים לאנשים בשטח ביוזמות לחיזוק הקהילה שלהם כל קהילה היא שונה, לכל קהילה יש את המאפיין שלה בכל קהילה יש את ראש הרשות והפעילים בשטח, ולכן תוכנית אחת גנרית היא לא טובה צריכים להתאים את החליפה לצרכים של אותה רשות מקומית של אותה אוכלוסייה במקום."

חה"כ אחמד טיבי- מהרשימה המשותפת: "רוב הפשעים הם קשורים לפשע המאורגן, לרשימה המשותפת אין יחידת משטרה, יש חובת קהילה זה שוטף לרוחב את מנהיגי האוכלוסייה והקהילה. בתי ספר וחינוך לא ישפיעו על ארגוני הפשיעה הם מפחידים את החברה באופנים אחרים."

והוסיף: "אנחנו לא רוצים שיהודים יהרגו בשביל שהמשטרה תפעל טוב יותר לכן הרצח הבא יגיע ונזעק שוב, משטרת ישראל היא חזקה ומקצועית ויכולה יותר".

רונית זר נציגת המשרד לביטחון פנים, משירות בתי הסוהר: "בכלא לא עושים אבחנה בין אוכלוסיות וגם הטיפול מותאם לצרכים האישיים, תוכנית השיקום בכלא כולן בשפה העברית, אחוז המשתתפים בתוכנית אצלנו הוא אחוז גבוה אנחנו לא מזהים קושי בשפה."

כשהתבקשה לענות על קיום השיקום בשפה העברית ולא בערבית על ידי חבר הכנסת יוסף ג'בארין ענתה שאין צורך לאפשר ולהנציח את השונות ואת הפער: "לא נתקלנו באסירים שלא השתלבו בגללל שלא הבינו את השפה".

 

תגובות

מומלצים