ועדת משנה לבירור חשדות לזיופים בבחירות

ועדת הפנים בראשות ח"כ יואב קיש תקים ועדת משנה לברור חשדות לזיופים ותלונות על טוהר הבחירות המקומיות, כך הודיע היום יו"ר הוועדה יואב קיש.

08.11.2018 מאת: פורטל הכרמל
ועדת משנה לבירור חשדות לזיופים בבחירות

תמונה להמחשה

הדיון התקיים לבקשת ח"כ תמר זנדברג על חשדות לזיופים ופסילת קולות חיילים בבחירות למועצת העיר בתל אביב.

ח"כ תמר זנדברג האשימה את ח"כ בצלאל סמוטריץ ואת ח"כ יעקב אשר שהתפרצו ועיכבו את תחילת הדיון: "מנסים פה לפוצץ דיון. הדיון הוא על זיוף בחירות שיכול להשפיע על שתיים-שלוש סיעות. אני לא יודעת כמה מעטפות לא כשרות היו שם. אולי 80 אולי מאה ואולי 200. מה שקרה פה חמור, ונציגים של שתי סיעות שחברו לזייף בחירות הגיעו עכשיו לעכב את הדיון".

יו"ר הוועדה, יואב קיש: "חשוב לנהל דיון ענייני, לא לפנות בהאשמות אישיות".

ירוחם כהן, מנהל הבחירות בתל אביב דיווח לוועדה: "לקראת סיום ספירת קולות החיילים, בקלפי האחרונה, שהיו בה 1570 מעטפות, נתפסו 8 מעטפות. נציג ש"ס שישב עם נציג 'מאמינים' ראה שהוא מוציא מעטפות ושאל אותו 'מה זה?' והוא ענה לו 'אל תסבך אותי' ".

כאן העיר סנ"צ גלעד בהט, ראש מדור חקירות במשטרה וראש צוות הבחירות הארצי: "האדם שמדבר הוא עד בחקירת משטרה שמתנהלת כרגע. נפתח אירוע, הגיע ניידת. הוגשה תלונה. אנשים נחקרים. גם האדם הזה עד".

ח"כ בצלאל סמוטריץ: "זה הדיון הכי לא ענייני. כולנו בעד טוהר בחירות. אם מישהו פגע בזה הוא צריך להיענש. יש בתי משפט. המשטרה תניח בפני הגורמים הרלבנטיים את ממצאיה. אם היה זיהום, אני הראשון שאצדד בבחירות חוזרות. בואו נחכה בסבלנות שגורמי המקצוע יעשו את עבודתם. (לח"כ זנדברג:) בדיון הזה את מחבלת בחקירת המשטרה".

ח"כ יעקב אשר: "אני מצטרף לח"כ סמוטריץ, טוהר הבחירות הוא אבן חשובה. אין פה אנשים ישרים יותר וישרים פחות. אתם לא האינטליגנטים ואנחנו לא הקופים על העצים. אם היה אכפת לך זיופים, היית צריכה ליזום דיון נרחב במיגזר הערבי והיהודי. את באה בשליחות מרצ. זה ניסיון נואש לקושש קולות בדרך לא ראויה. סיעה דמוקרטית כמו מרצ צריכה להתבייש בזה".

עו"ד מיכל רוזנבוים, סיעת "מאמינים" (רשימה משותפת בתל אביב לבית היהודי ולאגודת ישראל): "היו רק 8 קולות שנחשדו בזיוף". ח"כ זנדברג: "מאיפה את יודעת?" עו"ד רוזנבוים: "ועדת הקלפי ספרה את כל הספירה המדויקת. מדברים על 8 קולות. ספרו שוב והספירה הייתה תקינה. אי אפשר לומר זיהום. יש כאן ניסיון בוטה להטות תוצאות בדיעבד".

מיטל להבי, סגנית ראש העיר תל אביב: "לא להשוות את תל אביב לכל קלפי אחרת. מדברים כאן על זיהום בוועדת הבחירות המרכזית. לא בקלפי. לא איש זוטר אלא מנכ"ל זק"א, שלוח מרכזי של חסידי גור". ח"כ סמוטריץ: "לדינה זילבר אסור לעשות משפט שדה, אבל לחסיד גור מותר". ח"כ זנדברג: "אלו דברים שפורסמו".

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים