חיים ביבס לראש הממשלה להציל את הרשויות הדרוזיות

מצוקת הכפרים הדרוזים כבר עלתה לדיון ולא פעם, בסוף החודש הקודם בועדת הכספים עלה העניין וסוכם לקדם לכפרים פתרון תקציבי דחוף, היום מצטרף לקריאה לעזור ליישוב הדרוזי חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי, ביבס במכתב לרה"מ מבקש להציל את הרשויות הדרוזיות ולהעביר להם את תכנית החומש שהובטחה.

04.02.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
חיים ביבס לראש הממשלה להציל את הרשויות הדרוזיות

 

חיים ביבס ראש עיריית מודיעין מכבים רעות ויו"ר מרכז השלטון המקומי, כותב לראש הממשלה בנימין נתניהו : "הצלת הרשויות המקומיות הדרוזיות והצ'רקסיות הנמצאות על סף קריסה, בשנים האחרונות קודמו מספר החלטות ממשלה ייעודיות לטובת יישובי המגזר הדרוזי והצ'רקסי אשר שיפרו את מצבן של אותם היישובים עד לשנת 2019 ,ואנו מברכים אותך על כך.

לעומת זאת, התקציבים שהובטח כי יועברו בשנת 2020 הועברו באופן חלקי בלבד, וסכום של 250 מלש"ח טרם הועבר.

יתרה מכך, נחתם סיכום בין ראשי הרשויות לבין מנכ"ל משרדך, לפיו תגובש תכנית חומש ליישובי התכנית החל משנת 2021 ,שתקציבה לא יפחת מ-3 מיליארד ₪, אך לדאבוני הרב, התחייבויות אלו לא כובדו, ויישובי המגזר הדרוזי והצ'רקסי נקלעו למשבר כלכלי שהתעצם בעקבות משבר נגיף הקורונה.

כיום, אין ליישובים אלו מקורות תקציבים לממן את השירותים הבסיסיים ביותר כמו חינוך ורווחה, וככל שמצב זה יימשך, תאלצנה הרשויות המקומיות לפטר כ-850 עובדים, כאשר מרביתם, הינן נשים שייתקשו לחזור לשוק העבודה.

עוד אציין, כי בישיבת וועדת הכספים של הכנסת, שהתקיימה ביום 28 בינואר 2021 , הסכימו חברי הוועדה פה אחד, כי נדרש לקדם פתרון תקציבי דחוף ליישובים אלו.

על אף הדחיפות שבדבר ועל אף הסכמת כלל הגורמים כי נדרש פתרון מידי ודחוף להצלת הישובים הדרוזים והצ׳רקסים, לא נראה באופק הפתרון המיוחל. 

אדוני ראש הממשלה, אבקשך לפעול בדחיפות למען המגזר הדרוזי והצ'רקסי כולו, ולהורות על קידום פתרון תקציבי דחוף, שלא יפחת מ-1.1 מיליארד לשנים 2020-2021 , הן עבור הרשויות הדרוזיות בגולן בסכום של 158 מלש״ח והן עבור הרשויות הדרוזיות והצ׳רקסיות בגליל ובכרמל בסכום שלא ייפחת מ-950 מלש״ח".
 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים