חסין סלאמה:"לדעתי טוב לעוספיה שתכנס לתאגיד"

חסין סלאמה מהנדס מעיינות זיו בגליל, של 4 רשויות 6 ישובים, שכוללים מעל 43 אלף תושבים, לפורטל הכרמל בסוגיית התאגיד:"בדליה ועוספיה נוקטים עמדה מחוסר ידע מקצועי, התאגידים עשו רק טוב עם הישובים הלא יהודיים, צמצום מספר התאגידים, זה לא יעשה שינוי גדול", לדברים

22.06.2019 מאת: חסין חלבי
חסין סלאמה:"לדעתי טוב לעוספיה שתכנס לתאגיד"

חסין סלאמה הינו סא"ל במילואים, את לימודיו סיים בטכניון ומילא תפקידים רגישים בצבא. לא סוד שחסין חבר אישי של בהיג מנסור והופיע מספר פעמים לבקשתו של בהיג במועצת עוספיה, גם נפגש עם חלק מחברי המועצה כדי להסביר להם על משמעות התנהלות התאגיד.

חסין, לפורטל הכרמל, לא חוסך בדברים המקצועיים שהוא מסביר ועד כמה זה חשוב לעזור לגוף זה או אחר.

חסין סלאמה:"מועצת עוספיה אין לה את היכולות הכלכלית והמקצועית לטפל בתשתיות המים והביוב ולאשר תכניות אב, אנחנו נמצאים בשנת ה 2020 ולא יכול להיות שהביוב בכפרים מחלחל לאדמה, בבורות רקב ותחלואה, לא צריכים להרשות לעצמנו דבר כזה".

עוספיה יש פחת מים מאוד גבוה, ואחוז גביה לא גבוה, קונים מים ממקורות ואין להם את הכסף להחזיר את עלות המים, השאלות שנשאלות בעידן הזה, כאשר יש סתימות ביוב אז מי מתקן?, כשיש פיצוצים ושברים במערכת הביוב מה עושים, מי מתחזק?".

חסין סלאמה:"ע"פ משרד הבריאות, צריך לעשות בדיקות לתקינות המים, האם זה נעשה בכלל?, היעוד הכללי של התאגיד זה לטפל בתשתיות מים וביוב, ולכן לדעתי טוב לעוספיה שתכנס לתאגיד, אם לא היה משבר בעניין המים והביוב ברשויות ברמה לאומית, היו משאירים את זה במועצות ולא מעבירים לתאגידים".

חסין סלאמה:"יש חוק לצמצם את התאגידים, זה לא יעשה שינוי גדול ולא יוזיל את עלות המים, צריך לעשות תכנית אב לביוב ותכנית אב למים שיהיו מאושרות, ע"מ לאשר לתושבים לקבל היתרי בניה. מי שבונה מחוץ לתכנית המתאר לא יכול לקבל היתר בניה".

"יצא לי להציג את דעתי האישית המקצועית בעניין התאגיד במועצת עוספיה, שהתאגידים עשו רק טוב במגזר שלנו ובעיקר שיפור שירות לצרכן".

חסין סלאמה:"לגבי דליה ועוספיה לדעתי צריך להתאגד, האנשים בדליה ועוספיה נוקטים עמדה מחוסר ידע מקצועי ואמיתי למשמעות של התאגיד, כיום מי שמתחבר למים צריך לשלם 3000 ש"ח פלוס מינוס, ואם יהיה תאגיד ישלמו יותר, אבל אם עושים הסכם טוב בתאגיד אפשר להגיע למחיר סביר להתחברות בתים למים וביוב".

השתלשלות הדברים בכתבות שפרסמנו בקישור מטה, להקליק על הקישור הכחול

כתבה מתאריך 20.12.2018  בהיג הצליח לאשר תקציב 2019, שתי ישיבות, ישיבה מהמניין שדנה בגביית ארנונה מים וחובות וישיבה לא מהמניין שדנה בתקציב שעומד על 78מיליון ש"ח, התקציב אושר ברוב של 10 חברים, כמיל כיוף נמנע, סמירה עזאם נעדרה, הישיבה התנהלה ברוח טובה. סרטונים

כתבה מתאריך  30.05.2019 דיון לאישור תקציב מועצת עוספיה, מועצת עוספיה דנה באישור תקציב לשנת 2019 שהמליאה אישרה לפני 6 חודשים, אותו תקציב לא הוצג למשרד הפנים, עכשיו שהמועצה יודעת שאם לא תאשר תקציב עד 30 ליוני 2019 שר הפנים יפזר את המליאה, חברי המועצה ביקשו לדחות את ההצבעה עד להצגת חוזה התאגיד.

כתבה  נוספת מתאריך 30.05.2019 מליאת מועצת עוספיה אמרה לא לתקציב, מליאת מועצת עוספיה לא אישרה את תקציב המועצה לשנת 2019, שיש בו את מפעל המים, התקציב יעמוד על 77.102 מליון ש"ח, גירעון של 7.251 מליון ש"ח, 9 חברי מועצה הצביעו נגד, שניים לא נכחו במליאה ורק ראש המועצה בהיג מנסור הצביע בעד.

כתבה מתאריך 16.06.2019שוב מליאת עוספיה לא אישר ה את התקציב, דיון מרתוני של הרבה שעות במליאת מועצת עוספיה שדנה בתקציב שבתוכו מוטמע מפעל המים, חברי המועצה באו בטענה לראש המועצה בהיג שלא הצייג את ההסכם בצורה גלויה לחברים ועוד ציינו שהם לא מעוניינים בפיזור המועצה, בהיג טען שכולם נחשפו להסכם.

 

תגובות

12. مواطن לפני 2 שנים
وعد الحر دين عليه
11. خخخخخخ לפני 2 שנים
خخخخخ
10. ל9 לפני 2 שנים
ל9
9. תושב עוספיא לפני 2 שנים
כמה כסף אתה מקבל!?
8. מן השורה לפני 2 שנים
היכן החסרונות של התאגיד؟
7. תושב הגון לפני 2 שנים
איש אמיץ
6. מישהו לפני 2 שנים
כל הכבוד
5. תושב לפני 2 שנים
לדעתי אתה לא מחובר למצאות
4. موحد كرملي-عسفيا לפני 2 שנים
النصيحة لا تساوي كيلو بسطراما
3. عسفيا לפני 2 שנים
وليسمع الحمير اللذين لا يردون مجمع، ومن دون أي معرفة للحقائق
2. אזרח שפוי לפני 2 שנים
אין חיה כזו?
1. תושבים למען עספיא והתאגיד... לפני 2 שנים
כל מי שאוהב עספיא..הוא בעד התאגיד...

מומלצים