ח"כ יאיר לפיד:"הרכבת הממשלה תהיה מאוד מורכבת ומסובכת"

המגזר הלא יהודי הוא חלק מרכזי בבחירות לכנסת ה-24, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בשיחה לפורטל הכרמל והצפון מתייחס למצב הרוח של האזרחים ומדבר על פתרונות ומבליט את התנגדותו לחוק הלאום וחוק קמיניץ, יאיר:" הממשלה היחידה שתהיה לנתניהו עם החרדים ובן גביר".

03.03.2021 מאת: חסין חלבי

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד 2021

 

בשבועות האחרונים יאיר לפיד ביקר ונשמע הרבה יותר מבעבר במגזר הלא יהודי ובפרט במגזר הדרוזי. שאלנו את לפיד על מצב הבחירות בזמן משבר הקורונה וההתרסקות הכלכלית שמלווה את המגיפה, על המפה הפוליטית והממשלה העתידית ועם מי תנועתו תרצה לחבור.

יאיר לפיד יו"ר יש עתיד: "הממשלה לא עקבית וגורמת נזקים ויש פה אלטרנטיבה שפויה הגונה ונורמלית שאומרת בוא נחזיר את המילה ממשלה למשהו שעובד בקרב הציבור, הממשלה צריכה לעבוד אצל האזרחים בתקציבים ולחלק משאבים".

יאיר לפיד:"לגבי המגזר הלא יהודי יש תכנית והצגנו אותה בעיקר לטפל באלימות במגזר הערבי והדרוזי, יש ביטול חוק קמיניץ, ואנחנו הצבענו נגד זה בכנסת, אמרנו כל הזמן שלא יכול להיות מצב שלא נותנים תכניות מתאר ולא נותנים לאנשים לבנות בית ובאים להרוס להם, מעלים מסוקים מעל ישובים דרוזים כדי לאתר חריגות בניה, אני חושב שבמקום זה יש למפות את השטח, לעשות תכניות מתאר, ולהעביר סמכויות לרשויות". 

יאיר לפיד: "אני שמח על הפגישה עם ראשי הרשויות הדרוזיות, בחוק הלאום אני הייתי בהפגנה בככר רבין והפגנתי מול הכנסת, והייתי בדיונים בכנסת לגבי הנושא הזה, לא הייתה לנו בעיה בהבנה של הנושאים, זה נחמד שמדברים על ברית דמים אבל גם החיים צריכים ברית".

יאיר לפיד: "לגבי הבחירות ואיך תראה הממשלה, אנחנו לא נדע את התשובה לפני שיהיו תוצאות אמת, אנחנו לא עוסקים בניחושים".

"בסיטואציה הקיימת אני רואה שני דברים, אין סקר אחד שנותן לנתניהו 61, הרכבת הממשלה תהיה מאוד מורכבת ומסובכת ותייצר חיבורים שלא היו קודם בין אנשי ימין, אנשי מרכז ואנשי שמאל, זו סיטואציה יחודית, בגלל המגיפה של הקורונה, מערכת הבריאות הפשיעה ועוד, הדברים יותר מעשיים שנוגעים לחיי התושבים".

יאיר לפיד: "אני מבין את העייפות של האזרחים ממערכות הבחירות, אבל להצביע זה להשפיע על החינוך של הילדים, להשפיע על המחירים, ועל כמה אחיות ורופאים יהו בבית חולים כשיהיו מאושפזים או הוריהם חולים, זה מה שקובע איך המדינה מתנהלת, לא ללכת להצביע זה כמו להרים ידיים על החיים שלכם".

יאיר לפיד: "אני מסתכל על הממשלה היחידה שתהיה לנתניהו שזה עם החרדים ובן גביר, ממשלה כזו  לא יכולה להיות ממשלה שתטפל במה שצריכים אנשים עובדים ומשרתים בצבא ומשלמים מיסים, ממשלה כזו לא יכולה לטפל בבעיות של מעמד הביניים, כי היא נתונה לסחטנות מתמדת, אז מה שצריך שתהיה ממשלה קטנה וממושמעת, שתעבוד ותהיה מרוכזת בפתרונות כלכליים, לא להעלות מחירים ולהשקיע יותר במערכת הבריאות, ובפתרונות תעסוקה, תעסוקת צעירים במגזר הדרוזי והערבי צריכה להיות מטרה לאומית".

יאיר לפיד: "בנושא הזפת בחופי ישראל,  אם נהיה בממשלה אנחנו נסיר את כל צווי איסור הפרסום בסוגיה, אני יצאתי עם הצעירים של יש עתיד לחופי ישראל, לנקות מהזפת מתוך מחויבות לסביבה ולא מקובל עלינו החיסיון שהוטל".

יאיר לפיד: "המסר שלי שאחרי 15 שנה שנתניהו ראש ממשלה, ואחרי השנה הארורה של הקורונה, אפשר לתת צאנס לאנשים שרוצים לעבוד בשבילכם, הדרך הכי טובה לחזות את העתיד זה ליצור אותו במו ידינו".

 

תגובות

מומלצים