ח"כ מופיד מרעי "הגעתי למקום הנכון"

מופיד מרעי אלוף משנה במיל' ממשפחה שכולה, תושב חורפיש, אבא למשפחה ערכית ושורשית, ראש מועצה לשעבר ויו"ר פורום ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות, בנוסף להיותו חבר כנסת, מופיד נבחר ברוב קולות ע"י חברי הכנסת לשמש חבר בועדת מינוי קאדים ודיינים.

14.08.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ח"כ מופיד מרעי "הגעתי למקום הנכון"

 

חבר הכנסת מופיד מרעי כחול לבן בשיחה לפורטל הכרמל והצפון, על הפעילות בזירה הפוליטית, מעמד הדרוזים בכנסת, תקציב הרשויות והמצב הביטחוני בגבול סוריה לבנון.

 

מופיד מרעי:"יש הבדל בין השלטון המרכזי לשלטון המקומי, ויש יתרון שהגעתי מהשלטון המקומי למרכזי, כשהייתי ראש מועצה ויו"ר פורום ראשי הרשויות, והיינו צריכים להגיע לכנסת ולועדות של הכנסת ולבקש מהחברים לתמוך בהצעות שלנו או לתמוך בחוקים לטובתנו או להימנע בהצבעה על חוקים אחרים, חלקם הצלחנו לשכנע וחלקם לא, במשמרת שלנו כראשי רשויות חוקקו חוק הלאום וחוק קמיניץ, שהם פגעו בנו בצורה קשה מאוד, אחד בתחום הבניה והשני בתחום הזהות".

 

מופיד מרעי:"פעם הייתי הצרכן של חברי הכנסת בועדות היום אני הספק, אני היום נמצא שם כאשר אני כבר חוויתי את ההתנהלות של הועדות, אני מרגיש שאני מוכן ויודע מה אני רוצה מעצמי ולאן אני רוצה להוביל בכנסת בעיקר כדי לקדם נושא השלמת הפערים בחברה הדרוזית הצ'רקסית והערבית".

 

יש לציין שמופיד חבר בשלוש ועדות: הועדה לזכויות הילד, ועדת העבודה הרווחה והבריאות, ועדה לענייני ערבים שמנהל מנסור עבאס, וממלא מקום בועדת הפנים ואיכות הסביבה שמנהל ח"כ טהא וליד.

 

מופיד: "בתוך כחול לבן יש הסכמה שכל ועדה שיש בה נושא שנוגע לענייני הדרוזים הצ'רקסים והערבים, אני מחליף את אותו חבר קבוע בועדה כדי להצביע לטובת העדה".

 

מופיד מרעי:"יש אי הבנה בנושא התקציב, וכל אחד מנסה לקחת קרדיט על זה, בפועל ממשלת ישראל העבירה את התקציב בממשלה, התקציב יאושר בתחילת נובמבר ע"י מליאת הכנסת, בהבנות הבסיסיות בתקציב יש תקציב למגזר הדרוזי, 3 מיליארד ש"ח, אני מהחישובים והעבודה שעשיתי טוען שאנחנו צריכים מינימום חמש מיליארד ושמונה מאות ש"ח, כדי לגשר על הפערים. אנחנו לא פסיביים, לנו יש סיעה שבני גנץ מוביל יחד עם השרים והשרות שלנו, הם יודעים לשים את הצרכים שלנו בצורה הכי טובה".

 

מופיד מרעי:"אני דרשתי דבר שהתקבל, להקים צוות גיבוי שיטפל ויפקח על הפעילות של תכנית החומש וההתקדמות של הישובים הדרוזים וההחלטה הזו התקבלה בממשלה, אומנם שמו שמי שיוביל הצוות השר עמאר, הצוות קיים וצריך להתחיל לעבוד, יש להפריד בין התקציב של הערבים שהשיג מנסור עבאס לבין התקציב של הדרוזים שהוא נפרד מהתקציב של הערבים".

 

"אני הולך לדרוש ששני דברים יהיו מתוקצבים : להקים ועדת תכנון ובניה ייעודית מגזרית, ויש הסכמה של השר גנץ, אני אלך לשרה לקבל את הגיבוי להקמת הועדה שתטפל בהשלמת הבניה בישובים הדרוזים".

 


 

 

מופיד מרעי:"בקשתי להקים ועדת משנה שתפקח על התקדמות התכנון והבניה והפיתוח של הישובים הדרוזים, הועדה הזו תהיה בועדת הפנים ואיכות הסביבה, וביקשתי לעמוד בראשה".

 

"בתכנית חומש הקודמת הכסף היה שוטף ותוספתי והפעם אנחנו דורשים שהכסף יהיה תוספתי בלבד, ע"מ לתכנן איך לגשר על הפערים עם התקציב הזה". 

 

"יש מנהלת וראש מנהלת וצריך לפקח על ההתנהלות וראשי הרשויות כולם צריכים להתגייס ולהשיג את הצרכים שלהם. אני בקשר עם ראשי הרשויות וכמעט פגשתי את כולם".

 

מופיד מרעי:"מה שנעשה במושב הזה אני קראתי לזה "סדרת גיבוש לסיירות", ניסו להפיל את ההמשלה כל יום שני, אנחנו כנסת שעומד על חודו של קול והיו לילות לבנים והצבעות שלא ישנו לילות, לא ישברו אותנו אנחנו ממשלה שקמה כממשלת שינוי שמתפקדת ונושמת".

 

מופיד מרעי:"בעניין האירועים האחרונים בצפון, מה שמייחד שיש אירועים ועל זה צה"ל צריך להיות מוכן, אני מאמין בצבא ובבני גנץ ראש המפלגה שלי שהוא איש שטח שמכיר את הגזרה היטב, בלבנון המצב מאוד נפיץ, המצב הכלכלי והמתח בין העדות וחזבאללה שרוצה להשתלט על לבנון בכל מחיר, אוגר אוכל ונשק, והוא בחר ליירות מהגזרה שהוא לא שולט בה, מהכפרים הדרוזים ואז הדרוזים מנעו את המשך הירי לעבר ישראל, והחרימו את הטילים. אני מכיר את לבנון מהרגליים מ 82 חייתי את המלחמה שמה ויודע שהמצב מאוד נפיץ ומחייב מוכנות והיערכות".

 

 

חבר הכנסת מופיד מרעי אוגוסט 2021

תגובות

14. גלילי לפני 2 חודשים
איש מייצג
13. דרוזי ישראלי לפני 2 חודשים
דרוזי
12. דרוזי לפני 2 חודשים
יישר כוח מופיד
11. ירכאוי לפני 2 חודשים
איש כבוד לא אהבל כמו פטין
10. נור חסון לפני 2 חודשים
מופיד מרעי האיש הנכון במקום הנכון
9. דרוזי לפני 2 חודשים
כל הכבוד על הדברים למופיד מרעי
8. דרוזית לפני 2 חודשים
לא מאמנים בפוליטקאיים אבל לך קשה לא
7. דן לפני 2 חודשים
האיש הנכון במקום הנכון
6. חורפשי לפני 2 חודשים
איש ערכים וכבוד
5. יוסי לפני 2 חודשים
איש ערכים
4. דליה לפני 2 חודשים
האיש הנכון במקום הנכון
3. אמיר לפני 2 חודשים
כל הכבוד ובהצלחה
2. מהגליל לפני 2 חודשים
טוב שנבחרת לתפקיד
1. דרוזי לפני 2 חודשים
מופיד אדם אמין

מומלצים