ח"כ מופיד מרעי סיכום שבועי

מתוך שקיפות וחובת הציבור לדעת, ח"כ מופיד מרעי מסכם באופן שבועי את הפעילות והעשייה שהוא מוביל ומקדם בכנסת ישראל ומחוץ לה, במסגרת תפקידיו, למען הציבור והמדינה.

11.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ח"כ מופיד מרעי סיכום שבועי

 

סיכום שבועי: יום ראשון נפתח עם ביקור של ח"כ אופיר סופר בחורפיש ובמרכז המורשת ע"ש נביה מרעי ז"ל. סיירנו בשטח ודיברנו על מצוקת הדיור, הבניה והיעדר התכנון בישובים. בסיום הסיור סיכמנו שאופיר יעזור בקידום הנושאים שעלו בסיור.  
 

ביום שני נפתח מושב החורף של הכנסת, תפקידנו כמובן - העברת תקציב מדינה טוב למען האזרחים במדינת ישראל.
היום נפתח בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בדיון חשוב בנושא קצבאות הנכים וסיוע בדיור ובמענקים.

 

בישיבת הסיעה של "כחול לבן" דיברנו על ההיערכות והתיאומים הנדרשים במושב הקרוב על מנת להעביר את תקציב המדינה עד אמצע נובמבר. אחר צהרים פתחנו את המושב בישיבה חגיגית עם נאומים של נשיא המדינה מר יצחק הרצוג, ראש הממשלה נפתלי בנט ויו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו. 
 

 

יום שלישי נפתח בכנס בנושא "שוויון וחינוך חינם במדינת ישראל" את הכנס הוביל ח״כ מיכאל ביטון ונכח בכנס שר האוצר אביגדור ליברמן. חשוב לציין שלצערנו בישראל אין באמת חינוך חינם. יכולת כלכלית יכולה להבדיל בין תלמידים באותה הכיתה, יכולת כלכלית יכולה להבדיל בין רשות חלשה לרשות חזקה ויכולת כלכלית יכולה להבדיל בין מרכז ופריפריה. לכל ילד וילדה מגיע הזדמנות שווה, אנחנו כאן על מנת לדאוג לעיקרון חשוב זה. 

 

בהמשך התקיים דיון בוועדה המיוחדת לזכויות הילד בנושא תנאי החינוך והטיפול במסגרות יום לפעוטות ובגני ילדים בחברה הערבית. ואם כבר צעירים אז שמחתי לארח במשרדי את ראני סלאח מדליית אל כרמל החבר בתוכנית "מגשימים בסייבר", תכנית שבה נערות ונערים שולחים ניסוי לחלל בשיתוף עם "קרן רמון" ועם מוניה הנו אשר זכתה במדליית זהב בתחרות קיקבוקס העולמית. השניים זומנו במיוחד לכנסת במסגרת יום השוויון בחינוך שהתקיים בהובלת חברי יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ מיכאל ביטון והיו חלק מדיון מיוחד בוועדה לפניות הציבור בנושא "חינוך למצוינות בפריפריה" ביוזמה והובלה של חברתי ח"כ יעל רון בן משה.

 

יום רביעי יום של הצבעות רבות וחשובות במליאה. חשוב לי להגיב בנושא ההצבעה על שכר החיילים: בימים אלו מתגבשת במשרד האוצר ובמשרד הביטחון תכנית להעלאת שכר החיילים, בפריסה הדרגתית לאורך השנים הקרובות. לטובת העלאה זו יש צורך קודם כל בהעברת תקציב המדינה, דבר שדווקא אלו שהעלו את הצעת החוק הם חברים במפלגה שמנעה העברת תקציב בשנה שעברה. ברור לכולם שללא תקציב מדינה שכר החיילים לא יכול לעלות. לנושא זה אין קשר לתוספות הרמטכ״ל שנדרשו להסדרת הפנסיות לקצינים הבכירים, תוספות שעד היום לא היו מעוגנות בחוק בצורה מסודרת, והחשוב מכל, גם בהיקף התשלומים שמסדירים כעת, תהיה הורדה בהיקף התשלום ולא עליה.

 

יום חמישי פגישה חשובה עם יו"ר קק"ל אברהם דובדבני, מנהל מחוז צפון בקרן, יו"ר "יד לבנים" הדרוזים ויו"ר "בשביל הבנים" בנושא טיפול ואחזקת "בשביל הבנים" יצאנו מהפגישה עם סיכום ברור שחוזרים לעבוד על השביל. הפגישה השנייה בנתיבי ישראל בנושא פעילות החברה בחוצה ישובים ערבים ודרוזים. המנכ"ל ניסים פרץ הציג את התכנית לשנים 2022-2023 וביקש לזרז כמה שניתן את תקצוב הפרויקטים שכבר קיימים ע"י האוצר. אני מתכוון לפעול בנושא בוועדת הכנסת המיוחדת לענייני החברה הערבית.

 

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

1. דליה לפני 11 ימים
למה לא

מומלצים