ח"כ מנסור עבאס נבחר ליו"ר הועדה למיגור הפשיעה

הישובים במגזר הערבי בגליל ובכרמל מרכז ודרום הפכו למקום לא בטוח עבור התושבים אשר רוצים לחיות בשלום ולהתפרנס בכבוד, בשנים האחרונות חשים יותר אלימות בישובים הערבים ומספר הנרצחים גדל משמעותי, ח"כ מנסור עבאס:"הוועדה הזאת תהיה כוח חלוץ"

09.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ח"כ מנסור עבאס נבחר ליו"ר הועדה למיגור הפשיעה

 

ח"כ מנסור עבאס נבחר רשמית לכהן כיו"ר הוועדה המיוחדת למיגור הפשיעה בחברה הערבית: עבאס:"לא נסתפק בשיפור התפקוד המשטרתי ‏נדרוש תוכנית ממשלתית מתוקצבת בהתאם, עם לוח זמנים ויעדים מוגדרים ונתנים למדידה".

יו"ר הכנסת יריב לוין ליכוד איחל הצלחה ליו"ר הוועדה בדרך ואמר: "הוועדה הזאת תהיה כוח חלוץ שמעלה את הצורך להגנה על כלל האזרחים, אלה דיני נפשות ממש".

ח"כ איתן גינזבורג יו"ר ועדת הכנסת אמר: : "טוב שהוועדה הזאת הוקמה וטוב שאתה תעמוד בראשה".

חברי הוועדה למיגור הפשיעה בחברה הערבית של הכנסת התכנסו היום וקיבלו פה אחד את המלצת ועדת הכנסת לבחור בח"כ מנסור עבאס לעמוד בראשות הוועדה.

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ איתן גינזבורג, הציג את המלצת ועדת הכנסת וסיפר כי הוא הכיר את ח"כ מנסור עבאס ומוקיר לו תודה ואמר: "הקמתה של הוועדה הזאת הוא חשוב מאוד, נושא האלימות נוגע להמון מבני האוכלוסייה- 20% מאזרחי המדינה. ואתה מלב החברה, טוב שהוועדה הזאת הוקמה וטוב שאתה תעמוד בראשה".

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, בירך את ח"כ מנסור עבאס ואמר את הדברים: "אנשים מקווים לדבר הבסיסי ביותר שזה הגנה על חייהם ובריאותם, והאלימות פוגעת פגיעה אנושה בחיי האזרחים. מי שחושב שהדבר נשאר בגדר היישוב כזה או אחר הוא טועה, זו בעיה חריפה וקשה, זו בעיה לכלל אזרחי המדינה.

הנושא הוא נושא מורכב, וחייבים ביחד לנהל אותו עם גורמי אכיפת החוק נציגי הציבור, הוועדה הזאת תהיה כוח חלוץ שמעלה את הצורך להגנה על כלל האזרחים באופן שיטתי, אלה דיני נפשות ממש, המשימה שלקחת על עצמך היא משימה מהחשובות שנמצאות על סדר יומנו, והיא הסברתית ממדרגה ראשונה".

יו"ר הוועדה מנסור עבאס: "אני מברך את כל חבריי הוועדה המיוחדת למיגור הפשיעה בחברה הערבית, ומאחל הצלחה לכולנו במשימה הקדושה שאנחנו עומדים בפתחה. קדושת החיים כבוד האדם וחירותו וזכויותיו וביטחונו האישי והחברתי נר לרגלי הוועדה. המטרה למגר את הפגישה ולבלום את האלימות לא רק אכיפה והרתעה וענישה, אלה גם דרך קידום ערכי קדושת החיים הסובלנות, הכבוד הדדי, ושלטון החוק".

ח"כ מנסור עבאס:"הועדה תשרת את כל החברה בישראל, כמובן נסים דגש על החברה הערבית, שסובלת היום ממגיפת פשיעה מאורגנת ואלימות גואה, המגיפה הזו כמו כל מגיפה חוצה גבולות החברה והישובים הערבים ובשבועות האחרונים אנחנו עידים להתקפות גם נגד השוטרים וניידות המשטרה. וטוענים שעוד תחצה גבולות נוספים לכל חלקי החברה בישראל."

מנסור עבאס: "נפקח ונבקר את עבודת הממשלה כי היא הכתובת המרכזית, אך גם מוכנים ומעוניינים בשותפות, ונשיאת אחריות ביחד, כדי לקדם תוכנית מקיפה שתיתן מענה הולם לאתגר שעומד לפנינו, מיגור הפשיעה והחזרת תחושת הביטחון האישי של האזרחים בחברה הערבית בפרט ובחברה בכלל, לא נסתפק בשיפור התפקוד המשטרתי ‏נדרוש תוכנית ממשלתית מתוקצבת בהתאם, עם לוח זמנים ויעדים מוגדרים ונתנים למדידה".

הוועדה תמשיך את הדיונים בעניין מיגור הפשיעה בחברה הערבית שכזכור היא קיימה כבר שלושה דיונים.

 

פורטל הכרמל

תגובות

1. כנסת... לפני 12 חודשים
נתנו לו את הזבל של החברה והמדינה...

מומלצים