ח"כ מנסור עבאס"צריך להעצים את משטרת ישראל"

יו"ר רע"מ, ח"כ ד"ר מנסור עבאס, בכנס המכון למחקרי בטחון לאומי שבאוניברסיטת תל אביב בנושא מיגור הפשיעה בחברה הערבית: "צריך להעצים את משטרת ישראל. מה שהמשטרה קיבלה לא יספק את הצרכים האמיתיים שלה".

19.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ח"כ מנסור עבאס"צריך להעצים את משטרת ישראל"

צילום כנסת ישראל

 

 

יו"ר רע"מ, ח"כ ד"ר מנסור עבאס, בכנס המכון למחקרי בטחון לאומי שבאוניברסיטת תל אביב בנושא מיגור הפשיעה בחברה הערבית: "צריך להעצים את משטרת ישראל. מה שהמשטרה קיבלה לא יספק את הצרכים האמיתיים שלה"

 

יו"ר רע"מ פנה לשר לבטחון פנים שישב בקהל ואמר שיש להמשיך ולהעצים את משטרת ישראל: "מההבנה שלי משטרת ישראל צריכה עוד ועוד גיבוי ומשאבים. מה שקיבלה המשטרה אי אפשר להגיד שזה יספק את הצרכים האמיתיים שלה, גם בהקשר מיגור הפשיעה והאלימות אבל גם בהקשר הכללי שמשפיע על נוכחותה ועל יכולתה להרתיע.

 

אנחנו צריכים לפעול, כבוד השר, כדי שבכל שנה תהיה אפשרות לתחזק את המשטרה במשאבים ותוכניות לשיפור המשטרה. יש גם תכנית בהיבט האזרחי ושם אנחנו צריכים להשקיע מאמץ ולפצח את ההון האנושי הערבי איך אפשר לרתום את החברה הערבית להתגייס כולה להתמודדות עם תופעת הפשיעה והאלימות? זה גם חלק מהתמודדות עם התופעה, כי האלימות והפשיעה היא הסימפטום ולא הגורם וצריך לטפל בגורמים השונים ולהתאים את התכני

 

עוד הוסיף: "האירוע הוא לא רק מסביב לפשיעה והאלימות בחברה הערבית האירוע הוא על מצבה של החברה הערבית בהקשר של המדינה עצמה ושל החברה הישראלית והיהודית באופן כללי. אנחנו מובילים תהליך מאוד רחב שבונים אותו על שני יסודות: אחד, השותפות האזרחית. אנחנו יכולים לדון בסוגיות של הסכסוך הערבי ישראלי יהודי ועל הקשר הזה בין האזרחים למדינה עוד שנים רבות ואנחנו יכולים גם לגשת ולנסות לקדם מודל במציאות עצמה ולהסיר חסמים כדי שאנשים ירצו לממש את האזרחות שלהם. בסופו של דבר המדינה תצטרך להתמודד עם השאיפה הזו והכוחות הפוליטיים צריכים להתמודד עם זה ואנחנו עושים את זה. עשינו כברת דרך חשובה לפני שנה וחצי נכשלנו בלהקים ממשלה מסוימת והיום אנחנו נמצאים בתוך ממשלה ומי יודע מה יהיה בקדנציה הבאה. זאת שותפות ברמת הפרלמנט אבל אנחנו מדברים על שותפות ברמה עמוקה יותר, ברמת החברה".

 

לבסוף ציין: "אני חושב שהמשבר הזה הוא הזדמנות בפני עצמה. החברה הערבית מסתכלת ושואלת מי מושיט לי יד? והתרבות הערבית בנויה כך שהיא יודעת לתגמל למי שמושיט לה יד. את הדבר הזה אמרתי בפני שר הבט"פ לשעבר, גלעד ארדן והצגתי לו את העקרונות של התכנית שאני מאמין בהם ואמרתי את המשפט הזה: אם המדינה על כל מוסדותיה ואם החברה הישראלית, במיוחד הישראלים תדע לנצל את ההזדמנות להושיט יד, זו הזדמנות עצומה לבנות מערכת יחסים יהודית ערבית חדשה ואוי לנו אם נפספס אותה".

 

תגובות

מומלצים