ח"כ עלי סלאלחה: "ברית דמים ואין חשמל"

יו"ר ועדת הפנים ווליד טאהא: "עשרות אלפי בתים בישראל לא נבנו בצורה בלתי חוקית, אלא בכורח המציאות שלא היה תכנון. חוק החשמל תלוי תכנון. רק בתים שכלולים בתוכנית כוללנית יכללו בה". ח"כ עלי סלאלחה: "שווי הקנסות ששילמו חיילים משוחררים דרוזים בחמש השנים האחרונות מגיע ל70 מיליון ₪".

09.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ח"כ עלי סלאלחה: "ברית דמים ואין חשמל"


 

יו"ר ועדת הפנים ח"כ ווליד טאהא : "הבתים אותם אנו רוצים לחבר לחשמל לא נבנו בצורה בלתי חוקית. כשאין תכנון, מה יעשו? אי אפשר גם לעשוק וגם לבוא בטענות. בבחירות מבקשים את קולות הערבים ולא מתביישים. אולי תתחילו במסע הריסות של עשרות אלפי בתים? בהצעת החוק שלי הכל תלוי תכנון. אני מעביר פה חוק תלוי תכנון, כדי להפסיק את השימוש שלכם ב'בתים לא חוקיים', כי אין כזה דבר". (ראה סרטו מצורף).
 

ח"כ עמיחי שיקלי: "עומק הבעיה בעיקר בנגב. שם יש הארקת חשמל מקווי מתח גבוה, תופעה רחבת היקף. אלפי מבנים".

יו"ר הוועדה, ח"כ ווליד טאהא: "יש לך נתונים?" שיקלי: "כן. מי שנוסע לנגב רואה. מדובר בסכנת נפשות, ומדובר בשוד חשמל שמתנהל שנים. הצעת החוק מבקשת לקחת מצב שאנשים לא משלמים על חשמל ולהפוך את זה לחוקי. החוק קובע שקודם צריך אישורי בניה ואחר כך בונים, אבל אנחנו נעשה מה שבא לנו ונקבל סטמפה חוקית". 
 

יו"ר הוועדה ח"כ ווליד טאהא: "זה חוק של כולם. חוק זו מערכת שמסכימים עליה לתקופה מסוימת, אז אם יש הסכמה על החוק, זה נהיה חוקי. אין לך נתונים. הרמת סיסמאות". 
 

 

ח"כ ח"כ עלי סלאלחה: "העדה הדרוזית מילאה את החובות שלה, ובכל זאת יש 39 אלף בתים לא מחוברים לחשמל. ברית דמים ואין חשמל. שווי הקנסות ששילמו חיילים משוחררים בחמש השנים האחרונות מגיע ל70 מיליון ₪. אנחנו אזרחים. למה? אנחנו אזרחי מדינת ישראל ב2021. המדינה אומרת שהיא דמוקרטית, אז היא צריכה להתייחס לאזרחיה כשווים, ולספק להם דברים בסיסיים שאזרח צריך לקבל. הגיע הזמן אחרי 73 שנה שדרוזים בדואים וערבים יקבלו זכויות".
 

 

ח"כ יצחק פינדרוס: "יש כאן טעות בתפיסה. חשמל לא אמור להיות תלוי תכנון, כי זה מחובר בסוף לחשמל מסוכן. ברגע שזה תלוי תכנון מתחיל הדיון כמה זה חוקי. התכנון הוא שוט לא רלוונטי, הוא אולי הורג כמה ילדים בבית צפפה, אבל הוא לא מונע בניה לא חוקית. אנשים בונים וגם גרים שם ורק צורכים חשמל מסוכן. חוץ מזה אני מבקש ממשרד המשפטים להבהיר מה המצב החוקי ביו"ש. גם שם אלי בתים מסיבות פוליטיות אין שם תכנון. פעם מחכים לביידן ופעם לסגן של ביידן. האם עדיין החשמל שם תלוי תכנון?"
 

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ: "זה זלזול בח"כים. אתה אומר שהכל מקצועי ולא פוליטי, אבל כולנו יודעים איזה לחצים אתה מפעיל על איילת שקד. אני כופר בכל הנרטיב השקרי הזה. שנים היה לכם אינטרס לעשות מה שאתם רוצים. אני מבקש להוסיף להצעת החוק, שמלבד ערבות בעל הנכס צריך להביא אישור על העדר חובות ארנונה ואישור הוועדה מהקומית על התאמת המבנה לתקנון. אני גם מבקש להחריג מבנים שיש נגדם צו הריסה. מי שהיה עבריין שנתיים יקבל עכשיו חשמל?"

 

 

תגובות

2. דרוזי לפני 17 ימים
עלי אתה לא צודק
1. يوسف عامر לפני 17 ימים
راي شخصي

מומלצים