טעינה לרכב חשמלי יכולה להיעשות בעמדת טעינה ביתית

שוק המכוניות החשמליות הולך וגדל, על פי מחירי הדלק, בעוד כמה שנים, חלק רציני מהאוכלוסיה, ינהגו ברכבים חשמליים ו"יתדלקו" את הרכבים בעמדות טעינה חשמליות, התקנה של עמדות כאלה, במיוחד בבתים היא לא דבר מובן מאליו.

24.11.2021 מאת: ברוך ליבמן
טעינה לרכב חשמלי יכולה להיעשות בעמדת טעינה ביתית

 

עמדות טעינה לרכב חשמלי, חניון עם עמדות טעינה לרכב חשמלי. הפעלת רכבים  חשמליים מחייבת הקמת תשתיות- עמדות טעינה תומכות.

 

טעינת הרכבים יכולה להיעשות בעמדת טעינה ביתית, במקום העבודה או במקומות ציבוריים.בדרך כלל אמורים להטעין את כלי הרכב החשמליים בחנייה הביתית הפרטית, ולהתקין לשם כך עמדת טעינה. הטעינה הביתית פחות נגישה לדיירים בבתי דירות בבתים משותפים.

 

תקציב המדינה שאושר ואיתו חוק ההסדרים, עד שיצא לפועל, כולל גם התייחסות לבעלי הרכבים החשמליים, או למי שמתכננים לרכוש רכב חשמלי.

 

אחד הסעיפים בחוק, מתייחס  ל“הכנת תשתית למעבר לתחבורה חשמלית” וזה אומר שכל דייר בבניין משותף יהיה רשאי להתקין תשתית לצורך הקמת עמדת טעינה לרכב חשמלי, ללא צורך בהסכמת יתר הדיירים; אלא רק לעדכן אותם בכוונתו להתקין עמדה.

 

עד לאישור וליישום של תקציב המדינה וחוק ההסדרים, היו חייבים כל דיירי בניין להסכים להתקנת עמדת טעינה. מצב שהיווה ומהווה למרבית האוכלוסייה ,חסם לרכישת רכב חשמלי.

 

התייחסות נוספת הכלולה בחוק ההסדרים החדש כחלק מתקציב המדינה שאושר, היא העובדה שהמדינה תחייב כל בניין חדש שייבנה, בהנחת תשתית בסיסית הנדרשת להתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי.

 

 

תגובות

מומלצים