יוסף:"ממשלות ישראל לדורותיהם טייחו ומרחו את הדרוזים"

יו"ר התנועה הציונית הדרוזית ויו"ר המועצה הציבורית יהודית דרוזית יוסף נסר אלדין, מבין הראשונים שקם וקרא לממשלת ישראל לא לאשר את חוק הלאום במצב בו הוא מונח, יוסף לפורטל הכרמל אומר:"חובתנו להמשיך לשרת בצה"ל"

01.08.2018 מאת: חסין חלבי
יוסף:

יוסף נסראלדין: "לפני 25 שנה ביקשנו לשדרג את הברית בין היהודים לדרוזים מברית דמים לברית חיים, ראינו בברית זו, שישנה  עדה דרוזית שחיה במדינת היהודים ומאמינה בזה ומאמינה שכל אלה שנלחמו על קיום המדינה שומרים עליה, אנחנו לא חוטבי עצים ולא שואבי מים, אנחנו ממקימי המדינה הזו, עוד מהתקופה שכל מי שהזדהה עם היהודים היה מסכן את עצמו ואת משפחתו".

יוסף: "אנחנו רואים את עצמנו כחלק מהעם הזה, אנחנו מצעידים את צעירינו על בסיס אידיאולוגי ציוני, שטוב לחיות בישראל".

יוסף: "בעניין חוק הלאום, לא יעלה על הדעת שאנחנו נשאר מחוץ לגדר, אנחנו שומרים על המייחד שלנו כדרוזים, האטימות של ממשלות ישראל לדורותיהם טייחו ומרחו את הדרוזים לכן המצב הסוציואקונומי של הישובים הדרוזיים בדרגה 2- 3 , היום יש כאלה שקוראים לנו אורחים וזה מקומם, אנחנו מסכימים עם רוב הסעיפים בחוק הלאום, יש לנו בעיה שאנחנו לא חלק אינטגראלי מהחוק הזה, שנהיה אזרחים שווים עם היהודים בזכויות ובחובות".

יוסף: "אברהם דובדבני יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, שלח לי בעניין הזה וכתב, הדרוזים הם אחים שלנו והם שווים בזכויות ובחובות".

"הפוליטיקה מצד הממשלה לא מצד הדרוזים, אנחנו אוהבים את כולם וכל מי שעושה לטובת המדינה הוא אח שלנו, יחד עם השמירה על הזכויות שלנו כמובן".

יוסף: "אני קורא לכל אחיי הדרוזים מכל מגוון הקשת הפוליטית והחברתית, אין מדינה טובה לדרוזים יותר מישראל,  זה מה שאמר המנוח שיח' אמין טריף ז"ל וזה מה שאמר המנוח סולטאן באשא אלאטרש, שהפציר בדרוזים דאז להישאר בכפרים שלהם".

יוסף: "חובתנו להמשיך לשרת בצה"ל, אנחנו מגינים על המדינה שלנו ועל האזרחים שלנו, צה"ל הוא מחוץ לפוליטיקה. אנחנו תומכים בהפגנה שתתקיים בככר רבין ורוצים שכל עם ישראל יחבק את העדה הדרוזית, אני מבקש שההפגנה הזו תתנהל בצורה דמוקרטית ומוסרית, שנעביר את המסר לטובת המדינה".

 

תגובות

9. ואפי לפני 7 חודשים
גדול מלים חזקות
8. חסון זקי לפני 7 חודשים
דלית אל כרמל
7. موحد كرملي -عسفيا לפני 7 חודשים
احترم من يحترمني
6. בחורה לפני 7 חודשים
תשלבו את הבנות שלנו בתנועה
5. Ss לפני 7 חודשים
דאלית אל כרמל
4. דרוזי נטו לפני 7 חודשים
בוקר טוב
3. דרוזי לפני 7 חודשים
גדול יוסף
2. כרמלי לפני 7 חודשים
ענק
1. محلل سياسي לפני 7 חודשים
بطل يا أبو يوئل

מומלצים