יועברו תקציבי סיוע לרשויות הערביות לקראת הרמדאן

הממשלה אישרה את דרישת שר הפנים דרעי להעניק סיוע למגזר הערבי לקראת חודש הרמדאן, השר דרעי: "חבילת סיוע בסך כ-55 מליון שקלים תועבר ל-73 רשויות במגזר הערבי לסייע לעבור את חודש הרמאדן ולבלום את התפשטות הקורונה", השר דרעי ביקש לסייע בסלי מזון באופן יומיומי לחולים, למבודדים ולקשישים ללא עורף משפחתי.

23.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יועברו תקציבי סיוע לרשויות הערביות לקראת הרמדאן

 

בעקבות בקשת השר דרעי, בישיבת הממשלה, להעביר תקציבים לרשויות המקומיות הערביות לקראת הרמדאן, הוקם צוות משותף של משרד האוצר, משרד הפנים, פיקוד העורף ומשרד ראש הממשלה לקביעת היקף המענקים וסלי המזון שיחולקו לתושבים.

בהמשך לשיחות שקיים השר דרעי עם ראשי רשויות ערביים, במוצאי שבת האחרונה ושיחה נוספת בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו שקיימו השניים, אישרה הממשלה את בקשת השר דרעי לסיוע תקציבי לנזקקים מקרב האוכלוסיה הערבית וכן את הגברת ההסברה המקומית לתושבים. 

 הצוות שיוקם ביוזמת השר דרעי, יגבש סל סיוע תקציבי לרשויות הערביות ותושביהן, לקראת הרמדאן. על מנת למנוע את הרחבת התחלואה במגזר הערבי בחודש הרמדאן, דרש השר דרעי תקציב להסברה לתושבים, בקריאה לשמור על הכללים בתקופה זו שבה נהוג להתאסף יחד לסיום ימי הצום, דבר שעלול לגרום להרחבת ההדבקות. עוד ביקש השר דרעי להקים באופן מיידי מוקדים עירוניים 106 שאליהם יוכלו לפנות התושבים, להתלונן על הפרות הכללים ולקבל מענה מהיר. 

בנוסף, ביקש השר דרעי לסייע בסלי מזון באופן יומיומי לחולים, למבודדים ולקשישים ללא עורף משפחתי. כן ביקש לסייע במזון למשפחות נזקקות אשר ידן אינה משגת בעקבות התקופה עליה נקלענו. סלי מזון יחולקו לתושבים, ימנעו יציאה מהבתים, לצורך רכישת מזון ויאפשרו שמירה על כללי הבידוד ועל האוכלוסיה אשר בסיכון. 

השר דרעי מונה על ידי ראש הממשלה נתניהו, בסוף חודש מרץ, לרכז את נושא הטיפול בחברה הערבית והחברה החרדית בעת משבר הקורונה. 

השר דרעי: "היעד הגדול שלנו הוא לסייע לאוכלוסיה הערבית לעבור את חודש הרמדאן בשלום וללא התפרצות הנגיף. אני מברך את ראשי הרשויות הערביות שמגלים מנהיגות יוצאת דופן בדרך הטיפול במשבר. יש לספק סיוע מיידי לרשויות הערביות ולתושבים, כדי שיוכלו לממש את המנהגים בחג הרמדאן, אך בזהירות המתבקשת בתקופה לא פשוטה זו. רמדאן כרים".

השר דרעי: "חבילת סיוע בסך כ-55 מליון שקלים תועבר ל-73 רשויות במגזר הערבי לסייע לעבור את חודש הרמאדן ולבלום את התפשטות הקורונה"

בסיכום בין משרדי הפנים והאוצר הוחלט על העברת חבילת סיוע בגובה של כ-55 מיליון שקלים ל- 73 רשויות ערביות בהן חיים כ-1.1 מיליון תושבים.

החלק הארי, כ-30 מיליון שקלים, יוקצה לטובת תלושי מזון למשפחות נזקקות, כשכל משפחה תקבל תווי קניה ע"ס 500 ש"ח. בסיכום בין משרד הפנים למשרד הרווחה הוחלט כי חלוקת התווים תעשה באמצעות לשכות הרווחה ברשויות.

בנוסף, לטובת תגבור הפיקוח העירוני ומוקד 106 יוקצו כ-15 מליון שקלים. לרכישת ציוד מיגון יוקצו כ-2.5 מיליון וכ- 4 מליון שקלים נוספים יועברו לצורך סיוע בחלוקת סלי מזון ישירות לחולים ומבודדים ולבני משפחותיהם, אשר אינם יכולים לצאת ממיקום הבידוד.

שר הפנים דרעי, הודה לראשי הרשויות ולתושביהן על גילויי אחריות והקפדה על כללי הזהירות הנדרשים על מנת למנוע הידבקות ותחלואה נוספת של נגיף הקורנה. השר דרעי הודה גם לצוות המשותף של משרד הפנים, אגף החשב הכללי במשרד האוצר, פיקוד העורף ומשרד ראש הממשלה, אשר הוקם במטרה לקבוע את היקף המענקים שיועברו לרשויות בחברה הערבית. 

השר דרעי: "סלי המזון לחולים ולמבודדים ימנעו יציאה מהבתים לצורך רכישת המזון ובכך יישמרו כללי הבידוד. אני שמח להיווכח כי תושבי המגזר מקפידים על כללי הזהירות ונשמעים להוראות והנחיות ראשי הרשויות ואנשי הדת, אשר נוקטים בהסברה מורחבת בחודש הרמדאן לתושבים באמצעות סרטונים, קריאות כרוז וכו'. רמאדן כרים".

 

תגובות

מומלצים