כמאל מלאק "אנחנו מחוללים את המהפכה בעוספיה"

"זה אני אתה והילדים וההורים של כולנו בעוספיה, חייבים להסתכל לעתיד טוב יותר לחברה שלנו, נכון שאנחנו לא נפתרנו מהמשפחתיות, אבל יש שינוי בחשיבה, התושבים מבינים מה זה תנועה פוליטית לעומת תמיכה במועמד המשפחה, אני הולך לעבוד 5 שנים בשיקום ובניה חדשה".

14.09.2018 מאת: חסין חלבי

כמאל מאלק בחירות בעוספיה 2018

המתמודד לראשות מועצת עוספיה כמאל מלאק, לפורטל הכרמל "אני אשקם את משק המים ואהפוך אותו לרווחי, אדאג בחמש השנים לחלק חלקות לזוגות צעירים, חשוב שכולנו נבין כצעירים נוכל לשנות סדר עולם בעוספיה".

בראיון עם כמאל מלאק הפנינו שאלות רבות ובעיקר איך יתמודד עם חובות המועצה והגירעון בתקציב הרגיל וההלוואות הקיימות?

בנוסף שאלנו לגבי שטח השיפוט והתכנון העתידי והתכניות המפורטות.

הגביה והחוב הכבד של התושבים למועצה, הפחת של המים, התב"רים שאישרה המועצה הקיימת, קבלן האשפה, איכות סביבה והבגרות בעוספיה שנמצאת באחוזים גבוהים אבל לא איכותית.

שאלנו על תכנית ה 2.2 מליארד ש"ח של תכנית החומש, שהדרוזים ניצלו עד היום רק 20 אחוז, והחלופה לתאגיד המים והביוב שבסוף יוני 2019 לא יצטרך אישור ראש מועצה וחברי מועצה.

כמאל: "זכותו של כל אדם להתמודד, ראש המועצה המכהן וגיה כיוף יודע כמה שאני מכבד אותו, אבל מן הראוי שלא יתמודד, ויתן לצעירים לפרוץ, כי הוא מיצה את הידע שלו וזה מספיק, לגבי בהיג אין לי הרבה מה להגיד, זכותו להתמודד, הציבור יחליט במי לבחור".

כמאל: "אנחנו לא נפתרנו מהמשפחתיות באופן מוחלט בעוספיה, השנה יש שינוי ואנחנו רואים שאנשים מבינים מה זה תנועה פוליטית לעומת תמיכה במועמד המשפחה, היום ההסתכלות לטובת הילדים יותר חשובה מכל דבר אחר, ואם נסתכל לעומק מה טובת הכלל, התנועה שלנו "אל הדף الهدف" בראשותי היא המענה".

"אני קורא לכל צעיר וצעירה להצטרף אלינו, אנחנו יחד יכולים לשנות את המציאות ואת סדרי העולם בכפר, צריך לאזור אומץ ולהוביל יחד איתנו".

כמאל: "המועצה שלנו גרעונית מאוד, גירעון בכל תחום, לדעתי זה פתיר למרות הכל, תוך שנתיים ניתן לאזן את המצב, אבל זה לא מספיק, צריכים לפתח את הכפר. זה כרוך במספר מהלכים, בהגדלת ההכנסות למועצה ולא רק מאזרחים".

"לגבי החוב של התושבים למועצה, זה מחדל של המועצה, לדעתי החוב הזה אבוד ולא ניתן לגבות אותו".

כמאל: "לגבי הפחת של המים זה מטורף, מעל 60 מליון ש"ח לפי דברי הגזברית, זהו מחדל  שהיה ניתן לבנות בכסף הזה פרויקטים רבים, המועצה בראשותי תייצב את משק המים ותהפוך אותו לרווחי כמקובל".

"לגבי תאגיד המים והביוב, עד יולי 2019 אף אחד לא יכול לחייב אותנו להיכנס לתאגיד, עם בחירתי לראש המועצה אני אייצב את משק המיים, שלא נצטרך להיכנס לתאגיד, ואם יחייבו אותנו זה יהיה בתיאום עם כל התושבים, לא אחתום על שום כניסה שלא מקובלת על כלל התושבים".

כמאל: "לגבי הבגרות והחינוך, שהיא סוגיה מאוד מורכבת, נכון שעלינו באחוז הזכאות, אבל זה לא מספיק להתקבל למקצועות מובחרים במוסדות אקדמיה מובחרים".

כמאל: "לא ייהרס שום קיר בעוספיה, אבל מצד שני מחובתנו להפסיק עם הבלגן בבניה ולחשוב על עתידנו, בשכונות החדשות נבנו וילות בלי תשתיות ובלי כביש רחב, אם היינו פועלים נכון בשנים שחלפו היינו יכולים לתכנן כל השכונות החדשות בצורה אחרת ומודרנית לרווחת התושבים, לשם כך אנחנו חייבים להשתנות בחשיבה, לבנות תכניות מתאר ומפורטות".

כמאל: "במתחמים שליד אבו עבדאללה עה"ש, אם היינו מתכננים בזמן, יכולנו כבר לחלק מעל 400 חלקות, אני חושב שמזה הרבה שנים לא חולקה אפילו חלקה אחת לתושבים, כשאבחר לראשות המועצה אני מתחייב לחלק בתוך 5 שנים מעל 300 חלקות, כי לא לכולם יש חלקות".

לראיון המלא בסרטון

 

פורטל הכרמל

מלכה וכמאל מלאק

תגובות

26. עבפאניה לפני 9 חודשים
למה מה עשו בכלי הנסיון
25. عسفانيه تايد كمال לפני 9 חודשים
كمال الافضل
24. כמאל הכי ראוי לעספיא לפני 9 חודשים
מצביעה כמאל
23. מען לפני 9 חודשים
אדם ראוי
22. אזרח לפני 9 חודשים
חובה לבחור בטובים
21. עספיא לפני 9 חודשים
ראוי
20. אייה בט חלבי לפני 9 חודשים
אבו גדעאן הכי ראוי
19. אמא מעספיה לפני 9 חודשים
אמא מעספיא
18. אוהב את הכפר לפני 9 חודשים
עוספיה
17. חע לפני 9 חודשים
למספר אזרח הטוב
16. עספאוי לפני 9 חודשים
עדיין לא החלטתי למי להצביע
15. שכונה מזרחית לפני 9 חודשים
כמאל עלה והצליח יא בטל
14. אזרח טוב לפני 9 חודשים
כמאל ווגיה טובים בהיג לא
13. תושב לפני 9 חודשים
עיספיא בחרה
12. حرام على الوقت לפני 9 חודשים
حرام على الوقت والتعب
11. מנעיספיא לפני 9 חודשים
תומך רק בוגיה
10. מהפכן לפני 9 חודשים
חייבים להיפטר מהמועצה הכושלת באופן מחריד,,,
9. משפחה צעירה לפני 9 חודשים
יש לאיש כבוד
8. עיספאויי לפני 9 חודשים
אחלה בן אדם
7. כיופי לפני 9 חודשים
בהצלחה כמאל
6. موحد كرملي -عسفيا לפני 9 חודשים
الفرق ما بين موارد الوصول.. والطمع والجشع في الحصول
5. מלאק לפני 9 חודשים
אנשים טובים ויקרים
4. עספיא לפני 9 חודשים
כמאל הכי ראוי
3. עספאוי גאה לפני 9 חודשים
ראש המועצה הבא
2. צעיר לפני 9 חודשים
בהצלחה כמאל מכל הלב
1. עספאניה לפני 9 חודשים
בהצלחה

מומלצים