לחץ על גזברית עוספיה להעביר כסף לכומר סמיר רוחאנה

פורטל הכרמל חושף את ההתכתבות שבה מצוין שבהיג מנסור ביקש להעביר סכום של 25 אלף ש"ח לכומר, הגזברית טוענת שזה בניגוד לחוק, האב סמיר מאשר את הדברים ואומר "אנחנו שילמנו את הסכום הזה", בהיג מנסור למרות הפניות והשיחה עמו, טרם העביר תגובה.

10.02.2019 מאת: חסין חלבי
לחץ על גזברית עוספיה להעביר כסף לכומר סמיר רוחאנה

 

לחץ אדיר מופעל על גזברית המועצה בעספיה רים אסדי להעביר סכום לא חוקי בסך 25,000 שקלים, לראש העדה הקתולית בעספיה הכומר סמיר רוחאנה, בגין הוצאות פעילות לספקים בקבלת הפנים שערכה הכנסייה באירוע הדלקת העץ בחודש 12/2018 בה השתתפו ראש המועצה בהיג מנסור וחלק מחברי המועצה.

הכומר סמיר בתגובה לפורטל הכרמל: "הגזברית הצהירה שה 80 אלף ש"ח מאושרים, הם לא קשורים לאירוע שקיימנו בכנסיה, קונצרט ומסיבה לנשים, את ההוצאות האלה אנחנו שילמנו, כשהיינו צריכים להביא קבלות ושהמועצה תשלם, טענו שזה בניגוד לחוק, החלטנו בכנסיה לספוג את הסכום וללמוד מזה הלאה".

בעקבות הלחצים המופעלים על הגזברית רים, פנתה הגזברית בתלונה למשרד מבקר המדינה ומשרד הפנים.

ממכתב ששלחה גזברית המועצה לראש המועצה בהיג מנסור, משרד הפנים, מבקר המדינה ואשר העתק ממנו הגיע למערכת פורטל הכרמל, עולה כי ראש הכנסייה הקתולית הכומר סמיר רוחאנה פנה במהלך חודש ינואר 2019 בדרישה לשלם לו 25,000 שקלים בגין הוצאות לספקים שערכו קבלת פנים באירוע הדלקת העץ בטענה שכך הובטח לו.

עוד עולה מהמסמך כי אין כל התחייבות של המועצה לשלם את הסכום הדרוש על ידי הכומר, שכן לא נערך אומדן ולא נערכו הצעות מחיר בהתאם לנוהל הצעות מחיר בהתאם לנוהל תקין ועל כן גזברית המועצה רים אסדי מסרבת בכל תוקף לבצע העברת תשלום.

הגזברית רים ציינה במכתבה בצורה מפורשת שלא משתמעת לשתי פנים, שאיננה יכולה לבצע העברה לא חוקית כי אין התחייבות מצד המועצה.

הכומר סמיר רוחאנה בתגובתו לפורטל הכרמל אמר: "ברגע שיש הזמנת עבודה, הגזברית הייתה אמורה לבצע את הוראות ראש המועצה בהיג מנסור, רים לא רוצה לשלם כי בהיג הבטיח שהוא רוצה לתרום לכנסייה, מכיסו הפרטי, מה זה קשור אליה?".

הכומר סמיר: "הסכומים שהתקבלו מתרומות ואלה של תקציב המועצה שנקבע כ 80 אלף ש"ח, שימשו להארת עץ האשוח בעלות 25 אלף ש"ח, וסכום נוסף של 25 אלף ש"ח לכנסייה ו 30 אלף ש"ח לדוכנים לשימוש הכפר, שתמיד יכולים להשתמש בהם, בכל הדברים האלה יצאה הזמנת עבודה, מה הגזברית רוצה מאיתנו?".

הכומר סמיר: " עד היום לא שולם שקל מהמועצה, רים טענה שצריך לקחת את הדוכנים למחסן של המועצה ורק אחר כך היא תשלם, בהיג עושה ישיבות כל הזמן כדי למצוא פתרון לסוגיה הזו, שילמנו מכיסנו הרבה כסף למנוף ולדברים נוספים והבעיה עד עכשיו לא נפתרה, אין כסף לאנשים שעבדו".

ביקשנו את תגובתו של ראש המועצה בהיג מנסור ואך שוחחנו עמו בסוגיה, טרם התקבלה תגובה לדברים.

נמשיך לעקוב אחרי הסוגיה וסוגיות אחרות.

מצאתם טעות בכתבה, פנו למערכת editor@karmelp.co.il

 

תגובות

17. חייל לפני 5 חודשים
גזברית
16. هذا؟؟ לפני 5 חודשים
هذا؟؟
15. עספאוי לפני 5 חודשים
כסף צבוע
14. عسفيا اولا לפני 5 חודשים
عسفيا اولا
13. עספאוי לפני 5 חודשים
אין כמו הגזברית
12. עספיא לפני 5 חודשים
תשלם
11. אזרח לפני 5 חודשים
קבלת פנים?
10. מנסורי לפני 5 חודשים
הזהרנו אותך
9. עיספאוי לפני 5 חודשים
בושה וחרפה לעספיא
8. סאמי לפני 5 חודשים
התחלנו
7. תושבת הכפר לפני 5 חודשים
מה עם מה שעשתה סמירה והנשים????
6. רואה חשבון לפני 5 חודשים
זהירות זה מה שדרוש מהמועצה
5. תושב לפני 5 חודשים
מכיר מקרוב את בהיג
4. يا عيب السوم לפני 5 חודשים
يا عيب الشوم
3. עספאוי לפני 5 חודשים
רים אסדי
2. סלים סלום לפני 5 חודשים
די לחלוב את המועצה
1. מן הישוב לפני 5 חודשים
עוספיה

מומלצים