למה עכשיו ירכא זקוקה?

לאחר השימוע בפעם שניה של מועצת ירכא, חברי המועצה דבקים לדברים שלהם שהם באו לסייע וראש המועצה והיב חביש לא נתן יד לזה, האני מהנא תאבת בעל הסיעה הגדולה במועצה בשיחה לפורטל הכרמל, על השתלשלות הדברים והדרישה שלהם להישאר בתפקיד ולבחור ראש מועצה מקרבם.

24.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
למה עכשיו ירכא זקוקה?

 

תושבים רבים בירכא חושבים שבחירות בירכא זה מצב נפיץ, והמצב כיום מחייב ועדה קרואה שתנקה את האורבות בירכא. יש לציין שמאז הבחירות ועד היום נרשמו בכפר הרבה מקרי אלימות, והמצב היה לא שקט, השימוע בפני שר הפנים היה מאוד קשה, מסתמנת מגמה ששר הפנים עם הפנים לבחירות בירכא.

האני מהנא תאבת חבר מועצת ירכא שנבחר מטעם סיעת אלווחדה, שקיבלה 5 מנדטים במועצת ירכא, אומר לנו: "בבחירות בירכא היה מהלך מאוד בעייתי, בתי המשפט הכריעו שוהיב חביש הוא ראש מועצה, אנחנו קבלנו את ההכרעה, רצינו לשתף פעולה לטובת הכפר,  להחזיר את הכפר לימים הטובים, בגלל השמועות שהיו והמצב הרע בירכא, אנחנו רצינו להראות שאנחנו נבנה את ירכא מחדש".

האני: "ראש המועצה לא הפגין נכונות ללכת על אחדות בכפר, למשל ועדת ביקורת הוא אמר לנו שזה לא חוקי,  ואנחנו ביקשנו רק שקיפות, ושנהיה בועדות המכריעות ובשל היותנו הסיעה הכי גדולה ביקשנו שסגן ראש המועצה יהיה מסיעתנו, והיב דחה את ההצעה שלנו עד הסף, אנחנו באנו ופעלנו לפי הספר הרכבנו ועדות והגשנו לו בכתב, והיב אמר שאינו מוכן להעלות את זה להצבעה".

"יש חלק מהתב"רים שאנחנו אישרנו, וחלק לא, והיב סיפר לנו הרבה סיפורים שאחר כך גלינו שזו לא האמת".

האני: "כשנפל התקציב פעם ראשונה נתנו לנו 14 יום, והיב לא תיקן את הדברים שביקשנו בתקציב ואז הצבענו נגד התקציב שוב, והיב פנה דרך עובד מועצה וביקש שותפות, האופוזיציה בנתה הצעה לשותפות וראש המועצה התנגד לתוואי המוצע".

"והיב רצה לשמור לעצמו את תפקיד יו"ר ועדת מכרזים, ששם יכולים להיות שחיתות וניגודי עניינים, לכן אנחנו דחינו את התקציב שהוא הביא כל הזמן ללא תיקונים".

האני: "בארכה שנתן משרד הפנים למשך חודשיים, ראש המועצה היה יכול להזמין אותנו ולשכנע אותנו שהתקציב הוא טוב ושיש לאשרו, אבל הוא לא עשה את זה, הוא הכשיל אותנו כל הזמן ונתן לנו להתנגד".

"ביקשנו להדיח את ראש המועצה שנכשל בתפקידו באישור תקציב ובהרכבת הועדות, ושאנחנו נשאר בתפקידנו כחברי מועצה, ונבחר אחד מהחברים לראש מועצה עד לבחירות תוך חצי שנה".

האני: "במידה ווהיב יישאר עם חברי מועצה ממונים מבחוץ, עם תקציב גרעוני וחברים שהם חותמת גומי, זה יגרום לאי יציבות בכפר, הכפר לא יסכים למצב כזה, וזה יגרום למצב רע מאוד".

 

תגובות

11. מוהנא לפני 4 חודשים
ירכא
10. זייד לפני 4 חודשים
ברכות לכפר שלנו
9. עטאללה לפני 4 חודשים
לכל אחד יש סיבה למה שקורה
8. ירכאוייה לפני 4 חודשים
בחירות בירכא
7. זן לפני 4 חודשים
היהודי עם שאוהב לשלוט
6. מולא לפני 4 חודשים
ברכות לחברי המועצה שלנו
5. mondi לפני 4 חודשים
אין עוד מקום לשלטון כזה בעדן שלנו
4. בכיר לפני 4 חודשים
שר הפנים ישלח את ירכא לבחירות
3. ירקאוי לפני 4 חודשים
עדיף למנות ועדה זמנית כרגע
2. תושב לפני 4 חודשים
הגיע הזמן שהמדינה תלחם במושחתים הדרוזים
1. בחורה לפני 4 חודשים
והיב אדם טוב

מומלצים