למה תאגיד המים והביוב לא משקיע בתשתית המים בעוספיה?

שכונה מערבית בעוספיה סובלת מניתוקי אספקת המים לבתים בגלל תשתית צנרת המים שקיימת מעל עשר שנים. את הצנרת הקימו התושבים כי בעיריית הכרמל נטען שאין תקציב לפרויקט הזה, למרות ששם יש היתרי בניה והשכונה חדשה יחסית מאלו שהוקמו בעוספיה.

29.10.2021 מאת: חסין חלבי
למה תאגיד המים והביוב לא משקיע בתשתית המים בעוספיה?

 

בחודש וחצי האחרון נרשמו 9 פיצוצי מים שגרמו למים בכמויות גדולות להישפך לטמיון לואדי.

 

תושב: "פנינו יותר מפעם לתאגיד ולמועצה, בכל פעם עם מישהו אחר, הם מגיעים ,מתקנים ויום למחרת יש פיצוץ חדש, זה גורם לנו לנזקים גדולים לדודי השמש ולמכונות הכביסה ולמכונות השטיפה. לא יתכן דבר כזה במיוחד שיש תאגיד שאמור לסדר את המצב, לצערנו במועצה לא מבינים שום דבר. אתה מדבר עם קיר. נציגי הציבור אנשים שמיד מפנים לתאגיד, הם לא מבינים שזה תפקידם לפנות בשם התושב ולשאול למה זה?, הדרישה שלנו שיניחו קו מים חזק ושיפסיקו לבזבז כספים ומים על חשבון משלם המיסים. השכונה שלנו היא בלי תשתיות ביוב ומים".

 

 

חבר המועצה איוב שרוף שבדק לנו את התלונה ובתגובתו רשם:"תקלות מים וביוב פלגי מוצקין מטפלים, אני בדקתי עם מחלקת הנדסה ועם מבקר המועצה עו"ד מואנס עלו, עולה שלא התקבלה שום תלונה הקשורה לשכונה בשבוע האחרון".

 

 

מחזיק תיק התכנון בעוספיה באדי מנסור. שהודיע שהוא יבדוק את הטענות של התושבים ויתן תשובה מורחבת. טרם תגובתו הגיעה שתגיע תפורסם במלואה.

 

 

רגע אחרי שהתחלנו בהתקשרויות שלנו עם המועצה והתאגיד, נשלח צוות ועצר את דליפת המים ע"י צינור פלסטיק אחר. לא ברור אם הוא יחזיק מעמד להרבה זמן בתנאים בו נמצא הקו הזה.

 

 

כזכור צינור פלסטיק חשוף לשמש לא אמור להחזיק מאות שנים. הקו הזה צריך להחליפו מיד ולאפשר לתושבי השכונה המערבית לחיות כמו בני אדם.

 

 

תאגיד מוצקין מנסה להשתלט על התקלות הרבות ולבצע עבודות במקומות דחופים שסבלו וסובלים הרבה שנים ובינתיים עבודות להחלפת ובניית תשתית חדשה נדחית למועד חדש.

 

בינתיים התושבים שימשיכו לפתוח קריאות במוקד תאגיד מוצקין ובנוסף יתקשרו למוקד המועצה בעוספיה.

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

7. من عسفيا לפני 27 ימים
بادي ومستور
6. עספיא לפני 28 ימים
תכנון
5. רוחנא לפני 28 ימים
מועצה בלי כבוד
4. תושב הכרמל לפני 28 ימים
אלכרמל
3. خليها لربك يا مواطن לפני 29 ימים
خليها لربك يا مواطن
2. عسفاني לפני 29 ימים
خساره
1. תושב לפני 29 ימים
שאלה???

מומלצים