מדוע הרשות ממשיכה לגבות מסים מהעסקים שסגורים?

הסגר השני מביא איתו קריסה כללית של העסקים בכפרים ומצד שני הרשות המקומית בלי להתחשב ממשיכה לדרוש תשלום ארנונה ומסים נוספים, בעלי העסקים שהעסק והחיים התהפכו להם מקצה לקצה בשל סגר משבר הקורונה, לא מבינים את ההתנהגות של הרשות.

12.10.2020 מאת: חסין חלבי
מדוע הרשות ממשיכה לגבות מסים מהעסקים שסגורים?

 

העסקים בכרמל על סף פשיטת רגל, בגלל הסגר המתמשך ואי מתן מענה מצד המדינה, שזה מענקים הולמים לאותם עסקים אשר סגרו את שעריהם לפי הוראת המדינה, בעלי העסקים מצאו את עצמם בזירה חדשה של חובות כבדים לרשות המקומית.

אחד מבעלי העסקים אומר לנו: "פניתי לפקידים במשרד הגביה ולמנהלים והסברתי להם את העניין, הם לא מקשיבים ולא מבינים על מה מדברים, מה שהם יכולים להגיד זה שזו הוראה והם מבצעים, האנשים האלה שאמורים לתת לנו תשובות ולעזור, הם מקבלי שכר ממשלם המסים ואת עבודתם הם לא עושים, ועל זה אמור אותו נבחר ציבור לבדוק איך לצאת מהבעיה הקשה הזו שקשה להתמודד איתה מכל הבחינות".

זו היא קריסה מוחלטת של חלק ניכר מהעסקים בכפרים דאלית אל כרמל ועוספיה, תקווה כרגע אין, ולא ברור איך יהיה ניתן לעבור את התקופה הנוכחית מבלי להתרסק כלכלית, המצב בחודשים האחרונים שלח מאות עובדים ללשכת התעסוקה, הכלכלה בכפר הדרוזי זקוקה להחייאה מיידית.

זו פעם ראשונה שהעסקים בכפרי הכרמל נמצאים במצב גוסס ללא פרנסה וללא שום תקווה עתידית, ככל שמסתובבים בעסקים רואים את חלקם שכבר סגר את העסק ומי שנשאר מחכה ללקוחות שלא מגיעים.

הייתה החלטה של שר הפנים הרב אריה דרעי לתת הקלות לעסקים בתקופת המשבר, הדבר הזה לא נתן פתרון כי מיד עם הסגר הראשון הגיע הסגר השני ואז הכל נעצר.

ניתן לעיין בקישור" שר הפנים חתם על תקנות ההנחה בארנונה לעסקים " בנוסף : "הממשלה אישרה הנחות בארנונה לעסקים עד יוני 2021 "

לא ברור מה קורה ברשות המקומית שהיא עצמה גרעונית וכנראה לא מסוגלת לתת פתרון לעסקים שקרסו.

עם פרוץ משבר הקורונה בתחילת 2020 העסקים עבדו והתפרנסו בכבוד ואך העסיקו עובדים רבים, עם הסגר הראשון והיום עם הסגר השני, אזור כפרי הכרמל הפך למוקד מוכה קשות עבור אלפי אנשים ובמיוחד העסקים הקטנים והגדולים.

רגע אחרי ההתאוששות העסקית הקטנה מהסגר הראשון, מגיעים לסגר השני ולתקופת החגים והמצב הולך למטה ולא מתייצב, כי התושבים מפחדים לקנות כמו שקנו לפני משבר הקורונה.

הבעיה העיקרית שהעסקים ממשיכים לשלם שכר דירות, מסי ארנונה ותשלומים עבור תאגיד המים והביוב, חשמל ועוד ובתמורה אין הכנסות כלל.

הרשות המקומית הייתה אמורה לא לחייב עסקים שנפגעו וזה לא מה שקורה בפועל, בעלי העסקים מציגים בפנינו חשבונות שנשלחו להם, חלקם כבר קיבל התראה עבור תשלום.

לגבי תכנית המדינה לפצות את העסקים במענקים וכספי תמיכה, עד שהכסף הזה יגיע לאותם עסקים קטנים וגדולים אותם בעלי עסקים לא יחזיקו מעמד.

הגשת בקשות למענק השתתפות בהוצאות קבועות -פעימה 3 תוארך עד 15.11.2020, הממשלה אישרה ארכה נוספת למועד האחרון להגשת בקשות למענק לעסקים להשתתפות בהוצאות קבועות  פעימה 3, כך שהגשת הבקשות תתאפשר עד 15.11.2020.

הארכה מתייחסת לבקשות למענק בשני המסלולים: במסלול המיידי ובמסלול המאוחר, קרי גם במסלול בו נבחנת ירידת המחזורים בחודשים מרץ-אפריל 2020 וגם במסלול, המתאים לעוסקים המדווחים למע"מ על בסיס מזומן, בו נבחנת ירידת המחזורים בחודשים מרץ-יוני 2020.

אנחנו כאן בכפרים נמצאים בתחילתו של משבר כלכלי חברתי והדברים הולכים ומסתבכים. הבעיה שאין שום תכנית בכפר הדרוזי שיכולה לתת מענה חיובי ותקווה לאותם בעלי עסקים שבכל יום הם מאבדים את הקיום שלהם.

ישראל מדינה משגשגת בתחומים רבים, ברגע הכל נפגע בגלל נגיף הקורונה, המסעדות, התיירים והמבקרים, הכל הלך לבידוד ולסגר ועכשיו המשק לא מניב שום תועלת כלכלית.

המצב הסוציו אקונומי בכפרים הדרוזים נמוך במיוחד, עם המשבר הנוכחי הוא מחמיר כפליים, על מקבלי ההחלטות לפעול מיד ולא לחכות לנסים, חובה להציל את המצב הקיים ולעבוד שעות נוספות כדי להתאושש.

 

פורטל הכרמל והצפון ימשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות הכלכליות וציבור העסקים מוזמן לעדכן בכל נושא באמצעות מייל מערכת editor@karmel.co.il  -  editor@karmelp.co.il

 

סרטון של תמונות מהזירה העסקית בכפרי הכרמל, הכל סגור ומצב הרוח לא טוב.

 

העסקים בכפר הדרוזי קורסים בצל הקורונה

פורטל הכרמל

תגובות

16. عارف לפני 9 ימים
مجلس محلي؟
15. נסר לפני 17 ימים
ראש מועצה ؟؟؟.
14. למספר 12 לפני 17 ימים
זה נכון אבל
13. תושב הכפר דליה לפני 17 ימים
מועצה שחורה כמו הראש
12. من البلد לפני 18 ימים
ليس دفاعا عن المجلس
11. עסק לפני 18 ימים
מועצה מושחתת
10. مواطن من الدالية לפני 18 ימים
المجلس المحلي
9. בעל עסק מרוסק לפני 18 ימים
הרגשה איומה לגמרי
8. صالح حلبي לפני 18 ימים
رفيق الزيف الرياء والنفاق
7. בעל עסק לפני 18 ימים
על רפיק חלבי האחריות
6. السياسه للغه الشيطان לפני 18 ימים
السياسه هي الخراب والدمار
5. برج المراقبة לפני 18 ימים
لرفيق حلبي
4. חלבי לפני 18 ימים
למה לשכר עובדים שלא עושים כלום כן לשלם
3. אני לפני 18 ימים
ראשי מועצות בלי ראייה עתידית
2. דליה לפני 18 ימים
משכורות
1. תושב הכפר ההרוס לפני 18 ימים
לסלק אותו הבייתה לצאת להפגנה

מומלצים