מוחמד דיאב יעמוד למשפט בגין פגיעה בטוהר הבחירות

על פי כתב החשדות שימש מוחמד דיאב ביום הבחירות לכנסת ה21, כיו"ר וועדת הקלפי, מטעמה של מפלגת התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן עובדיה יוסף זצ"ל (ש"ס) בקלפי מספר 19.0, אשר הוצבה בבית הספר היסודי אבן סינא בטמרה.

15.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מוחמד דיאב יעמוד למשפט בגין פגיעה בטוהר הבחירות

 

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הודיעה היום מוחמד דיאב, כי הוחלט להעמידו לדין, זאת בכפוף לשימוע, בגין עבירות של פגיעה בטוהר הבחירות לכנסת ה-21.

בתום ההצבעה ועם סגירת מקום הקלפי לציבור, עוד בטרם החל הליך ספירת פתקי ההצבעה שבמעטפות, והגם דיאב הצביע במהלך היום בקלפי אחרת, הוא נטל שלא כדין לא פחות משבע מעטפות חתומות, ובהן פתקי מפלגות שאינן ידועות למאשימה, והכניס אותן לתיבת הקלפי. זאת על מנת, שאלו ייספרו יחד עם כלל הפתקים ששולשלו לקלפי ביום הבחירות, בכוונה להשפיע שלא כדין על תוצאות הבחירות.

יצוין, כי התלונה, בתיק זה, הועברה בתחילת חודש אוגוסט 2019 למשטרת ישראל על ידי יושב ראש וועדת הבחירות המרכזית כבוד המשנה לנשיאת בית המשפט חנן מלצר, ובעקבות זאת נפתחה חקירה על ידי יאח"ה צפון.

החלטה זו, מצטרפת לחקירות נוספות שעורכת המשטרה בעקבות פניית כבוד יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, ובכלל זאת בנוגע לקלפי בכסרא סמיע, שאף בגינה נמצאו ראיות לכאורה לביצוע עבירות פליליות, שבעניינה התבקשו השלמות חקירה, ולחקירות בנוגע למספר קלפיות נוספות, שהועברו על ידי כב' השופט מלצר, בעקבות פניה של נציג הליכוד בוועדת הבחירות. מטבע הדברים, ועל מנת לא לשבש הליכי חקירה, לא ניתן לפרט בעת זו מעבר לכך.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים