מחמיר היחס בין מועצה אזורית מגידו ליקנעם

על רקע סירובו של ראש עירית יוקנעם עילית סימון אלפסי, לחזור בו מתמיכתו בקידום תוכנית הסיפוח של שטחי עין העמק ואליקים, למסלול הותמ"ל, ראש מ.א. מגידו חולבסקי הורה על הקפאת שיתוף הפעולה עם יוקנעם עילית.

28.12.2017 מאת: פורטל הכרמל
מחמיר היחס בין מועצה אזורית מגידו ליקנעם

איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו, העביר השבוע החלטת מליאה חריגה ורבת משמעות שעיקרה הקפאת כלל שיתופי הפעולה עם יוקנעם עלית.  

ההחלטה החריגה באה על רקע סירובו של ראש עירית יוקנעם עילית, סימון אלפסי, לחזור בו מתמיכתו בקידום תוכנית הסיפוח של שטחי עין העמק ואליקים , למסלול הותמ"ל.

חולבסקי נפגש השבוע עם אלפסי וביקש ממנו ,לבקש הקפאת קידום המהלך בקבינט הדיור ולקדם פתרון  הנושא על בסיס דיאלוג ושיח משותף בין הצדדים.

וועדת התכנון הלאומית למתחמי דיור ידועה באגרסיביות שלה ובהתנהלות דורסנית ופוגענית. סיפוח השטחים העוטפים את עין העמק ואליקים עלול להביא  לחיסול היישובים. משמעות התכנית היא יצירה של טבעת חנק מסביב לשני היישובים, חיסול אפשרויות הפיתוח החקלאי והצמיחה שלהם ופגיעה אנושה בשטחים הפתוחים. גורמים המעורים בפרטי התכנית ציינו בעבר כי יישומה יגרור נזק חמור שיהיה בגדר בכייה לדורות.
חולבסקי כינס השבוע את מליאת המועצה לדיון חרום, והכריז כי לא יתנהל כל דיאלוג ולא תהיה עשייה משותפת עם עיריית יוקנעם עילית "כאשר חרב מונחת על צווארנו".

איציק חולבסקי: " המועצה תפעל בכל הדרכים העומדות לרשותה כדי לסכל את תוכנית הסיפוח של שטחי עין העמק ואליקים. ההחלטה שהתקבלה היום היא חלק מצעדים שנפעיל כדי לעצור את המהלך הדורסני".

תגובות

מומלצים