מחרז:"אין מתח בין הרווחה למועצה בעוספיה"

בתקופה האחרונה נוצר מתח בין הנהלת מועצת עוספיה להנהלת הרווחה, מחרז מחרז מחזיק התיק מרגיע:"זה היה מתח חיובי שבסופו של דבר בא לטובת האזרחים, אני וראש המועצה טיפלנו בדברים והכל חזר לשגרה, מועצת עוספיה עושה הרבה מאוד לאזרחים".

01.04.2020 מאת: חסין חלבי
מחרז:"אין מתח בין הרווחה למועצה בעוספיה"

 

חבר מועצת עוספיה מחרז מחרז מסיעת אבנאא אלגבל, משמש סגן ראש המועצה ומחזיק תיק הרווחה, הספורט ורישוי עסקים, בשיחה לפורטל הכרמל והצפון בכל הקשור לימים קשים אלו, השכבה החלשה בעוספיה ובמיוחד הקשישים, המתח בין הרווחה למועצה ועל מינוי גזבר ועובד בכיר בלשכת ראש המועצה ועוד. 

מחרז :"לגבי השכבה החלשה והקשישים, עשינו עבודת יסוד ופילחנו את הגילאים בחברה בין חלשים לנכים ולקשישים, מגיל 50 עד גיל 100, לא שכחנו אף אחד, הגענו לכולם, האוכלוסייה הזו מטופלת ומוכרת במחלקת הרווחה אצלנו, למזלנו שלרוב הקשישים יש משפחות ולחלקם יש השגחה צמודה".

מחרז:"מחלקת הרווחה מאוישת בעובדים סוציאליים לאורך כל היום, משעה 08:00 בבוקר עד 22.00 בלילה, לכלל תושבי עוספיה, בנוסף בתוך מחלקת הרווחה יש את עמותת " نعم للعطاء " שמובילים אותה קבוצת נשים מעוספיה שבתקופה האחרונה הם עובדים מסביב לשעון למען האוכלוסייה החלשה בכפר, עד היום חילקנו מעל 200 חבילות מזון בסיסי למשפחות".

מחרז:"השבוע החלה חלוקת מנות אוכל לקשישים, מנות מבושלות ששומרים בהקפאה, מפשירים ואוכלים, החלוקה מבוצעת 3 ימים בשבוע כולל ביום שבת, יש דף הסבר איך לשמור ולחמם את האוכל שמקבלים, בעוספיה מחלקים לכ 250 קשישים".

מחרז:"הקשישים והשכבה החלשה לא לבד, כל המועצה התגייסה למענם, כולל ראש המועצה בהיג בעצמו שהתגייס לטובת המטרה, יש לנו צוות מקצועי שהודרך איך לגשת לקשישים, לבתים מבלי לסכן אותם".

מחרז:"לגבי הוראות משרד הבריאות, האוכלוסייה המקומית אצלנו מתנהגת למופת, ממושמעת להוראות ונמצאת בבתים, לא מסתובבים ברחובות סתם, הם מבינים את הסכנה האורבת להם בנגיף הקורונה".

מחרז:"מחלקת הרווחה זו מחלקה השייכת למועצה בעוספיה, לאחרונה נוצר סוג של מתח בין הנהלת המחלקה להנהלת המועצה, זה לא בגלל דברים חריגים, אלא אני קורא לזה תחרות מי רוצה להיות בפרונט, זה דבר בריא מאוד שיש תחרות בין המחלקות וזה מאפשר שירות טוב לתושב, ובכל תחרות יש קצת מתח, אני בשיתוף ראש המועצה וכמה עובדים התגברנו על המתח הזה והכל עובד נהדר".

תמונה של מנהלת מחלקת רווחה נגלה אבו גאזי משמאל עם העובדות של המחלקה

מחרז:"לגבי הנהלת המועצה בעוספיה והעבודה שלנו בשנה וחצי האחרונה אישרנו תקציבים של 2020, ויש לנו תוכנית הבראה שתתן מענה להרבה פרויקטים, הבעיה כרגע שאין לנו כסף נזיל למרות הכל המועצה מתפקדת והכל עובד טוב, תראה למשל את מחלקת הספורט שעובדת נהדר, בנוסף במועצה הנוכחית הצלחנו לעצור את הפקדת תכנית המתאר שלא משרתת את עוספיה, זה היה הישג גדול לטובת הישוב".

מחרז:"עכשיו הדאגה שלנו שהמכרז של חלוקת הקרקעות למחוסרי דיור במתחם אבו עבדאללה עה"ש יתאפשר רק לתושבי הקבע בעוספיה ולא כמו שרוצים לקיים מכרז חמישים חמישים, חמישים אחוז תושבים וחמישים אחוז תושבים מכל חלקי הארץ".

מחרז:"התושב בעוספיה ירגיש את הדברים הטובים שקורים בעוספיה, ברגע שתקום ממשלה ונוכל לקבל את התקציבים המגיעים לנו, עד היום העיכוב נוצר בגלל הויכוח שלנו בהתחלה, כן לתאגיד לא לתאגיד, מאשרים תקציב לא מאשרים תקציב, היום כל זה מאחורינו, אנחנו עם הפנים קדימה".

מחרז:"לגבי אישור הגזבר ויסאם זאהר אני מבין שיש ניגוד אנטרסים, אני לא מספיק בקיא בחומר, לגבי שאר העובדים ובמיוחד ד"ר רדואן מנסור שאני מאוד מרוצה מעבודתו משרד הפנים יהיה חייב לאשר אותו".

מחרז:"לתושבים אני אומר, בימים אלו לא לצאת מהבתים ומי שאין לו מה לעשות שלא יצא, והחשוב מכל לשמור שלא להדביק קשישים ונכים ובעיקר לשמור מרחק מהם, אני רוצה להודות לצוותים הרפואיים ולמתנדבים הרבים שהם התקווה שלנו במערך של המלחמה נגד נגיף הקורונה".

מנתוני הביטוח הלאומי עד ינור 2020, עולה כי מספר הקשישים בעוספיה עומד על  1306, אזרחים ותיקים ושאירים 1116, מהם 270 סיעודיים, נכים 410, ובעלי ניידות 40.

 

פורטל הכרמל

תגובות

9. מנסורי לפני 2 חודשים
האמת
8. עמאד לפני 2 חודשים
מחרז הכל ברור
7. עיספוואי מודאג לפני 2 חודשים
עיספוואי מודאג
6. יוסי לפני 2 חודשים
עולם משונה לחלוטין
5. אבנאא אלגבל לפני 2 חודשים
מחרז אדם מיוחד ואמין
4. עיספאוי לפני 2 חודשים
קשה להתחבר למועצה שמוביל בהיג
3. עמותות קש לפני 2 חודשים
الدم ماوبصير مي
2. תושב לפני 2 חודשים
מחרז אין מילים כל הכבוד לך אבל
1. תושבים לפני 2 חודשים
צדק בחלוקת מגרשים..לפי % העדות...

מומלצים