מי גונב את פחת המים בדליה?

עוד עדות של בדיקה מעבדתית, שבדאלית אל כרמל פחת המים מגיע מעל ל50%, בטענה שהצנרת רקובה, פורטל הכרמל והנדסאי הסביבה כמיל גאבר כיוף, מביאים הוכחה שהגורם לפחת הוא גניבה ואי טיפול ולא פיצוצים בצנרת מתחת לאדמה.

12.12.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מי גונב את פחת המים בדליה?

עפ"י דוחות בדיקות מי השתייה בדאלית אל כרמל, הבדיקה בוצעה בבית ספר יסודי חדשני, בשכונת ביר דובל, וככר סעיד, יסודי ג', גן כלניות ועוד, נבדקו תוצאות כלור, וחיידקי וקוליפורם, בדיקת העכירות כמעט אינה מתקיימת .

לפי התחקיר שנערך ע"י הנדסאי סביבה כמיל כיוף :

על פי דוחות בדיקות מי השתייה בכפר דאלית אל כרמל, ע"י המועצה המקומית ומשרד הבריאות, מבחינה מיקרוביאלית בכל נקודות הדיגום, אחוז העמידה בתקן הוא 100.

נלקחו דגימות משלוש מקומות דיגום, מאזור בית ספר יסודי חדשני, ובשכונת ביר דובל, וככר סעיד, מיום 27.11.2018, הפרמטרים שנבדקו כלור, וחיידקי וקוליפורם, בכולם הבדיקה עומדת בתקן.

מסקנה : אין דליפה כל שהיא של מי ביוב לרשת המים וזה מעיד שאין צינורות מים פתוחים או רקובים שעלולים להיכנס דרכם מי ביוב מבורות הביוב הפזורים בכפר.

אולם בדיקת העכירות אינה מתבצעת כהלכה עפ"י תוכנית הדיגום וכמעט אינה מתקיימת ושיעורה הוא 4.2% מתוכנית הדיגום עפ"י תקנות בריאות העם, לא ברור מה הסיבה ומה שנבדק עומד ב 83.3% בתקן 

יש לציין כי בדיקות כימיות לא קיימות בדיקות כאלה לדאלית אל כרמל, לא ידוע למה .

מסקר בדיקת המתכות נחושת, ברזל ועופרת משנת 2018 במוסדות החינוך ברשויות המקומיות בישראל , מתברר בדאלית אל כרמל  נבדקו מי השתייה בשני מקומות גן כלניות ,ובית ספר יסודי ג ,מהתוצאות לא נמצאו כלל מתכות  במים וערכם הוא 0 .

לעומת חדרה למשל מצאו שם ערכים חיוביים מסוכנים לבריאות .ועל-פי מומחים, ככל הנראה מדובר בבעיה בצנרת העירונית או הביתית, ואולי בשתיהן גם יחד

מים המשמשים לשתייה, חייבים להיות נקיים ממיקרואורגניזמים גורמי מחלות, וכן מחומרים כימיים ברמות העלולות לגרום להשפעה על בריאות האדם. על המים להיות נגישים ובעלי טעם ומראה אסתטיים.

אם היה  הטיעון שהצנרת של מי השתייה בדאלית אל כרמל  רקובה או נוזלת מתחת לאדמה נכון !!!! היה צריך למצוא בבדיקות האלה זיהום במי השתייה גם חיידקים וגם מתכות כמו עופרת או ברזל או מים אדומים או עכורים, אולם הבדיקות מראות שאין, ולכן המסקנה המתבקשת שאין נזילות מתחת לאדמה כמעט בוודאות.

פחת המים בדלית אל כרמל, הוא תוצאה של נזילות מהצנרת שמעל האדמה ובעיקר צינורות פלסטיק וגניבות מים באופן לא חוקי, ולכן על האחראים מוטלת האחריות לתת את דעתם כדי לטפל בנושא הפחת של המים שמגיע ל 50% מכלל כמות המים שנרכשת ולבדוק בית בית איך הוא מחובר לרשת המים, כי אין סיבה אחרת לפחת.

להלן תוצאות הבדיקות של משרד הבריאות

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

13. אני לפני 1 שנה
איך יעברו מי ביוב לצנרת מי שתיה
12. من الدالية לפני 1 שנה
حاميها حراميها
11. מן הישוב לפני 1 שנה
אין אומץ
10. عيب לפני 1 שנה
رفيق
9. דלאויי לפני 1 שנה
איך אנשים מרשים לעצמם לגנוב
8. שאדי לפני 1 שנה
חשוב לדעת ולבדוק
7. פש לפני 1 שנה
סה מחזק שאין צורך בתאגיד
6. ל 5 לפני 1 שנה
אהבל
5. אזרח לפני 1 שנה
טוב שיכנס התאגיד
4. יודע הכל לפני 1 שנה
מי שגונב נוכר טוב למועצה
3. תושב לפני 1 שנה
הגרוע מכל עוד יגיע
2. דיני לפני 1 שנה
הבעיה המועצה שמעלימה עין
1. תושב לפני 1 שנה
רפיק הבעיה

מומלצים