מליאת מועצת דליה דחתה את העלאת הארנונה לשנת 2020/21

פה אחד מליאת מועצת דליה החליטה לא לאשר את העלאת הארונה לשנה הבאה 2020/21 ואישרה ביטול העלאת ה 2.5 אחוז שאישרה בשנה שעברה, במקביל שר הפנים דרעי החליט להעניק סיוע לישובים בצפון ולא לישובי הכרמל. תגובת רפיק חלבי לדברים

30.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מליאת מועצת דליה דחתה את העלאת הארנונה לשנת 2020/21

 

ההצעה לבטל את ההעלאה של ה-2.5 אחוז של 2020, שאושרה בסוף שנת 2019 היתה של חבר המועצה מרזוק קדור, היועמ"ש של מועצת דליה, ראש המועצה והמליאה, אישרו את ההצעה.

בשנה שעברה המועצה בדליה אישרה התייקרות של 5 אחוז שהמשמעות הייתה עלייה ניכרת בתשלומי הארנונה לרבים מתושבי דאלית אל כרמל שמשלמים לאורך כל הזמן.

מועצת דליה התכנסה היום לדון בנושא הארנונה, המליאה דחתה פה אחד את ההעלאה של הארנונה לשנה  2020/21 ובכך ללכת בעקבות הרשויות שלא מעלות את הארנונה.

נכחו בישיבה: רפיק חלבי, אמיר עיסמי, ניסים אבו חמד, באסל חסון, סאלח בדרייה, גסאן והבה, מדיין מקלדה, מרזוק קדור, גמיל עיסמי, הישאם חאטום, שמס חסון, עאמר חסיסי, נעדר חכמאת חלבי.

השתתפו בדיון, גזבר המועצה, מנכ"ל המועצה, מהנדסת המועצה ויועמ"ש המועצה.

יש לציין שבהנחיית שר הפנים, אריה דרעי, העביר בתחילת השבוע משרד הפנים סיוע בסך 200 מיליון שקלים לרשויות מקומיות מוחלשות בדירוג סוציו אקונומי 1 עד 3. כ-79% מהתקציב יועבר לרשויות הערביות והדרוזיות שנפגעו מירידה בהכנסותיהן ועליה בהוצאות בעקבות משבר הקורונה.

הסיוע התקציבי ניתן לרשויות המקומיות המוחלשות בין היתר בשל עליה בשיעור האבטלה בקרב התושבים, ירידה בהכנסות מאגרות שילוט, חניה וכו, ירידה בתשלומי הארנונה למגורים ועליה בהוצאות המיוחדות אליהן נדרשו הרשויות על מנת ליישם את הנחיות משרד הבריאות.

כך למשל, כ-2.8 מליון ₪ יועברו לעיריות בני ברק ומודיעין עילית, כ-2.5 מיליון ₪ יועברו לאום אל-פחם ולטייבה וכ-2.2 מיליון ₪ יועברו לרכסים, בית אל, כפר מנדא, אבו סנאן, ערערה שבנגב, אופקים, מג'אר, דיר חנא ודיר אל אסד.

שר הפנים, אריה דרעי: "אנו ערים למצוקות התושבים ולמצוקה התזרימית של הרשויות המקומיות כתוצאה ממשבר הקורונה ועושים כל מאמץ לסייע להם. הקלנו על בעלי העסקים עם תשלומי הארנונה ועתה עם העברת התקציבים לרשויות, נאפשר להן להמשיך ולתת שירות טוב יותר לתושבים".

 

עוד בנושא : "מליאת מועצת דליה לא להסכים לאשר העלאת ארנונה נוספת"

חברי האופוזיציה בדליה "רפיק אל תעלה ארנונה"

 

לדברים בסרטון שאמר ראש מועצת דליה לפורטל הכרמל והצפון

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

ראש עיריית חיפה עינת קליש עם השר אריה דרעי

מליאת מועצת דליה דחתה את העלאת הארנונה לשנת 2020/21

תגובות

6. עדואן לפני 5 חודשים
קוראים נכבדים לא להיות תמימים, זה משחק שמכור
5. מוניר לפני 5 חודשים
האחד ויחיד
4. לחסוני היקר 3 לפני 5 חודשים
חובת המועצה לעזור
3. חסוני לפני 5 חודשים
חשוב לראות באיזו רמה חברי המועצה שלכם
2. דאלית כרמל לפני 5 חודשים
התיקרות של 1.1% נדחתה
1. תושב לפני 5 חודשים
דליה

מומלצים