מפגעי ביוב וריחות חריפים לא מטופלים בדליה ועוספיה

תאגיד המים והביוב אמור לתת פתרונות בכל המשתמע מדליפות ביוב ואספקת מים לבתים כנדרש בחוזה ולבנות תכניות עתידיות למפגעי ביוב שדולפים בכל פינה בשני הכפרים, ולגבי הריחות מיותר לספר עד כמה זה חמור במיוחד למי שמתגורר ליד דליפות ביוב.

18.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מפגעי ביוב וריחות חריפים לא מטופלים בדליה ועוספיה

 

בשכונות רבות במיוחד אלו שמחברות בין שכונת אלמסיל לואדי אלפאש, ריחות קשים דולפים ממערכת הביוב והניקוז ומתוך מערכת הביוב המחוברת לדירות בשכונות אלו.

 

עד היום שנוסעים בכביש הראשי 672 קשה להתעלם מדליפות הביוב, במיוחד בעוספיה ובאזור דאלית אל כרמל, ריחות באזור ואדי אלפש, גלעין הכפר והשכונות התחתונות שמובילות ליד לבנים.

 

על שולחן מערכת פורטל הכרמל והצפון יש מספר תלונות על מפגעים שעד היום לא טופלו, אם זה דליפת ביוב מדירות לחצר השכנים ולדירות הקרובות, מקרים אלו נמצאים בשני הכפרים דאלית אל כרמל ועוספיה.

 

מפגע קשה של דליפת ביוב מתחנת השאיבה בואדי אל פאש בדליה ובשכונת אלמסיל, הביוב הזה זורם לו לנחל בית אורן, ורק כאשר מתלוננים אז הדליפה מופסקת.

 

הבעיה העיקרית זה שמשרד הבריאות והפיקוח העירוני, יחד עם הירוקים ורשות הטבע והגנים מעלימים עין למה שקורה בשטח. בפועל היום קשה ללכת ברגל ולא להיחנק מהריחות הקשים של הביוב והגזים שמתנדפים לאוויר בכפרים.

 

בתאגיד יותר מפעם הבטיחו לתת פתרונות לעניין הזה, אבל ברגע שאין תכניות מסודרות ומאושרות, לא ניתן לתת פתרון לאותם אזורים ובמיוחד תאגיד שעובד במקום שאין בו כל התערבות של הרשות. אז למה שהתאגיד יעשה מעשה ויסדיר את המפגעים הרבים בשני הכפרים שמאז יסודם קיימים?.

 

הציבור משלם מחיר כבד מכיסו לתאגיד ולמועצה ובתמורה לאזרח אין כל תמיכה או עזרה מאף אחד, לעזור לו לחיות במקום בריא ולא מזוהם, כמו שיש היום.

 

 

מצאתם טעות או שיש לכם הערה אנא לכתוב למיל editor@karmel.co.il או בהודעה לטל מספר 0545823934

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

4. אזרח לפני 29 ימים
אמרו התאגיד זה טוב
3. كرملي לפני 29 ימים
من المؤسف حقا
2. אמין תושב הכפר לפני 29 ימים
ביוב מביא ביוב
1. תושב הכרמל ניוטראלי לפני 29 ימים
עיספאווי

מומלצים