מפנים תשומת לב הרשויות בעניין הטרדות מיניות

לאור דוח מבקר המדינה בעניין הטרדות מיניות ברשויות המקומיות, מנכ"ל השלטון המקומי בישראל שלמה דולברג העביר מכתב למנכ"לים ברשויות המקומיות ובו העביר הנחיות ברורות בנושא,

25.06.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מפנים תשומת לב הרשויות בעניין הטרדות מיניות

 

"דוח מבקר המדינה בנושא טיפול הרשויות המקומיות בהטרדות מיניות ובמניעתן"

"הובא בפני דוח ביקורת על השלטון המקומי 2019 של משרד מבקר המדינה. מצאתי לנכון לחדד בפניכם את הנהלים בנושא כפי שהובאו בחוק למניעת הטרדה מינית התשנ"ח- 1998

ובדוח המבקר:

1 . על הרשויות המקומיות שלא מינו אחראי למניעת הטרדות מיניות למנות אחראי לאלתר, כדי שתהיה לנפגעים כתובת לפנייה. עליהן ליידע את עובדיהן על עצם מינויו של האחראי, זהותו ופרטי ההתקשרות עימו. אבקש להעביר אלינו את שם האחראי, על מנת שנוכל לשלבו במערכות ההדרכה וההנחייה במש"מ.

2 . הרשויות יקנו לאחראי את המשאבים הנחוצים לפעילותו, יוודאו כי הוא מכיר את הנושא על בוריו, עבר הכשרה מתאימה ויאפשרו לו לפעול באופן עצמאי.

3 . באחריות הרשות המקומית להעמיד במידת הצורך גורם מקצועי שייעץ וילווה את האחראי למניעת הטרדות מיניות.

4 . על רשויות מקומיות שלא קבעו תקנון למניעת הטרדה מינית לעשות זאת בהקדם עפ"י החוק וליידע את עובדיהן על הרחבת המעשים הנכללים בגדר הטרדה מינית אסורה.

5 . על כל רשות מקומית לערוך פעילויות הדרכה בנושא לכלל עובדיה במטרה להעלות מודעות לנושא ולקדם את השיח סביבו, כדי ליצור סביבת עבודה תקינה.

6 . על הרשויות המקומיות לוודא כי כל תלונה שהוגשה תטופל באופן יסודי, מקצועי וראוי. שמירה על סביבת עבודה נטולת הטרדות ופגיעות מיניות הינה יעד משותף לכלל החברה הישראלית ולשלטון המקומי בפרט. אני קורא לכם לפעול עפ"י ההמלצות האמורות ברשות עליה אתם אמונים".

בברכה

שלמה דולברג מנהל כללי

העתק:
מר חיים ביבס ראש עיריית מודיעין מכבים רעות ויו"ר מרכז השלטון המקומי 
גב' הילה שי וזאן ראש מינהל הסברה ודוברות, מרכז השלטון המקומי 
גב' שולה אגמי מנהלת תחום מעמד האישה והשוויון המגדרי, מניעת הטרדה מינית, מש"מ

קישור לדוח מבקר המדינה

פרסום דוח על הביקורת בשלטון המקומי לשנת 2019, מבקר המדינה פרסם היום דוח על הביקורת בשלטון המקומי לשנת 2019. הדוח כולל פרקי ביקורת בנושאים מערכתיים ופרקי ביקורת העוסקים בישובים ספציפיים

 

פורטל הכרמל

חיים ביבס צילום ראובן קפוצ׳ינסקי

תגובות

מומלצים