מרדכי כהן מונה ליו"ר המועצה הארצית לתכנון ובניה

שר הפנים שהצליח להחזיר את התכנון והבניה למשרדו שהיה עד כה בידי האוצר, מינה את מנכ"ל משרדו מרדכי כהן ליו"ר הזמני של המועצה הארצית לתכנון ובניה וליו"ר הזמני של הועדה לתשתיות לאומיות.

10.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מרדכי כהן מונה ליו"ר המועצה הארצית לתכנון ובניה

 

בחודש שעבר הכנסת אישרה את הצעתו של שר הפנים, אריה דרעי, להחזיר את מינהל התכנון למשרד הפנים. זאת בהתאם להחלטת הממשלה שהתקבלה ביום ב׳ 26.5 במשאל טלפוני בקרב השרים.

כזכור, מינהל התכנון עבר ממשרד הפנים למשרד האוצר בשנת 2015 במסגרת המדיניות שהוביל שר האוצר לשעבר, משה כחלון. 

השר דרעי טען כי חזרת מינהל התכנון למשרד הפנים הכרחית, משום שאין לנתקו מהתחום המוניציפאלי ומצרכי הרשויות המקומיות בתחום התשתיות, התחבורה, התעסוקה ועוד.

לדעת גורמי המקצוע במשרד הפנים, גוף אחד שישלב בין ההוצאות התקציביות של הרשויות (הפן המוניציפלי) להכנסות התקציביות שלהן (הפן התכנוני), יוביל לחיזוקן וליציבותן הכלכלית.

​​​מליאת הכנסת אישרה את הודעת הממשלה בהתאם לסעיף 31 (ב) לחוק יסוד: הממשלה בדבר החלטתה להעביר סמכויות הנתונות על פי חוק, הקשורות לתכנון בנייה, משר האוצר  לשר הפנים. 48 תמכו בבקשת הממשלה לעומת 18 שהתנגדו.

שר הפנים אריה דרעי הסביר: "ההחלטה היא להחזיר בחזרה את כלל הסמכויות  החוקיות והמנהליות שהיו בידי שר האוצר שנלקחו ממשרד הפנים בשנת 2015, בחזרה למקום הטבעי שלהם במשרד הפנים".

 

תגובות

מומלצים