מרצ "כאשר מצביעים כחול לבן הקול הולך לנתניהו"

יו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ תוקף את כחול לבן כתנועה לא שוויונית, המארח וגדי חלבי "אנחנו כאן כדי לעזור לתנועה שרואה אותנו ויש לנו מקום מרכזי בהחלטות", תומר רזניק מזכ"ל המפלגה "זו התנועה היחידה שפועלת לשוויון לכולם".

11.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מרצ "כאשר מצביעים כחול לבן הקול הולך לנתניהו"

 

המחנה הדמוקרטי מעלה טורים בימים האחרונים לפני הבחירות ומגיע למפגשים במטות, לנסות ולגייס כמה שיותר קולות ותמיכה במחנה הדמוקרטי.

בפגישה בדאלית אל כרמל בביתו של וגדי חלבי, השתתפו רבים מהכרמל הגליל והכפרים הערבים, כולל ראשי רשויות, כולם דיברו על ביטול חוק הלאום והבאת השוויון המלא לכפר הלא יהודי.

במחנה הדמוקרטי דיברו שחוק הלאום מפריד בין האזרחים ומסווג אותם וזה דבר שלא נסבל ובלתי מתקבל על הדעת, וחידדו שהם נאבקים על אזרחות המדינה, השוויון והצדק החברתי.

רפיק חלבי ראש מועצת דליה, בדברים שאמר חידד את חשיבות ההתגייסות וההצבעה למחנה הדמוקרטי, כדי להשפיע ולשנות את השלטון הנוכחי, לאור ההתנהלות של ממשלת נתניהו במישורים השונים נגד בני המיעוטים והחלשים בחברה.

ניצן הורוביץ בדבריו תקף את כחול לבן, וחידד שהמחנה הדמוקרטי חפץ בהסדר של שתי מדינות ישראל ופלסטין ולא בממשלת אפרטהייד, הורוביץ בדבריו תקף את רה"מ נתניהו במהלכים שהוא קובע.

הורוביץ: "חוק הלאום חוק הזוי שצריך לעבור מהעולם ולבטלו, חוק שרק מפלג בחברה, בין יהודים ללא יהודים, מדינה דמוקרטית לא יכולה להיות עם חוק כזה, לכן דרישתנו חד משמעית לבטל את חוק הלאום"

"חברי כנסת בכחול לבן כמו צבי האוזר ויועז הנדל הם שניסחו את חוק הלאום, זו מפלגה שלא דוגלת בשוויון ולא רוצה שותפות עם החברה הערבית, הם רצים לזרועות של נתניהו עם חוקי הלאום והסיפוח, זה דבר פסול ומעוות, כאשר מצביעים כחול לבן הקול הולך לנתניהו, אנחנו לא רוצים שום קואליציה עם הליכוד, אנחנו רוצים להחליף את הליכוד".

וגדי חלבי: "אנחנו 21 שנים במרצ, לא משנים מפלגה יש לנו עקרונות, זו מפלגה שמדברת על שוויון ושלום, על מדינה לשני עמים, וצדק חברתי, מפלגה שרוצה לבטל את חוק הלאום וחוק קמיניץ, מפלגה שמדברת לכל אזרחי ישראל ולא למגזר מסוים".

"בבחירות האחרונות מרצ זכתה ל20000 קולות, מתוכם 9000 קולות מהמגזר הדרוזי והערבי, אני מקווה שגם הפעם אנשים יצביעו למרצ".

תומר רזניק: "מרצ והמחנה הדמוקרטי יצליחו לזכות בתמיכה נרחבת , למרות הכל מרצ והמחנה הדמוקרטי נשארים יציבים ומתחייבים לבטל את חוק הלאום ולהילחם למען שוויון לכולם".

תומר: "יש מי שרוצה להרחיב את הפערים בין האוכלוסיות, מרצ מאמינה בשוויון בין כולם, רק קול למחנה הדמוקרטי ימנע ממשלת ימין, ממשלת אחדות ימנית שכחול לבן מבטיחים לנו, זה פוגע בבני המיעוטים כי כחול לבן ישבו עם הליכוד".

תומר: "הגענו למצב הזוי שיש בחירות שוב תוך תקופה קצרה ואנשים מתוסכלים ורבים לא רוצים להצביע ואני אומר להם זו טעות גדולה, התשובה שלהם לנתניהו ולתסכול צריכה להיות בקלפי".

לדברים בסרטונים

 

 

המחנה הדמוקרטי מרצ בדליה19

תגובות

מומלצים