משרד התיירות יסייע בקידום תכנית פיתוח התיירות של מגידו

שר התיירות  יריב לוין ואנשי משרדו התארחו במועצה אזורית מגידו, לשר ופמלייתו הוצגה התנופה הגדולה במועצה בתחומי החינוך, הספורט והתרבות, הביקור יצר בסיס מצוין לקידום תיירות במרחב המועצה ולפיתוח מיזמי תיירות משמעותיים.

06.11.2017 מאת: פורטל הכרמל
משרד התיירות יסייע בקידום תכנית פיתוח התיירות של מגידו

צילום יעל ברניר

הביקור כלל סדרת פגישות התקיימה במרכז הכנסים של " זוהר בדשא" בקיבוץ דליה , באירוח נפלא של אבי נווה מנכ"ל הלינה הכפרית ,פזית פלג בואנוס והצוות של " זוהר בדשא" .

במפגש הראשון של השר השתתפו ראש המועצה איציק חולבסקי ,בכירי המועצה ויוסי לוי מזכיר עין העמק.

לשר ופמלייתו הוצגה התנופה הגדולה במועצה בתחומי החינוך, הספורט והתרבות. ניתנה סקירה על ידי ראש המועצה על המאבקים שהמועצה מובילה והוצגה בפניו התנגדותנו הנחרצת להקמת מכלי קונדנסט בחגית והקמת שדה התעופה בינלאומי בעמק יזרעאל .

יוסי לוי – מזכיר עין העמק וראש המועצה הדגישו בנחישות את עמדת המועצה לסכל את כוונת סיפוח השטחים של יישובי עין העמק ואליקים ,במטרה לבנות עליהם שכונה של יקנעם עלית .

איל רום מנכ"ל החברה הכלכלית  פירט את תכניות פיתוח  התיירות  באזור  הכוללת שלושה מתחמים עיקריים: צומת אליקים בשיתוף עם מושב אליקים, ג'וערה בשיתוף עם קק"ל ובמרחב צומת מגידו.

בחלק השני של הביקור התקיים מפגש ושיח ער ומעניין עם תיירנים מיישובי המועצה שהציגו בפני השר שאלות מהותיות לגבי יכולתם להוות מקומות משיכה לתיירים ומטיילים .השר התייחס בצורה מקיפה לתוכנית הכללית של משרד התיירות וההשלכות האפשריות שלה על אזור המועצה.

השר הביע התרשמות גדולה מהחזון של המועצה ,המרחב הביוספרי ומתוכנית פיתוח התיירות. בדבריו הדגיש כי הוא מאמין בכיווני הפיתוח שלנו ושם דגש עיקרי על  הגדלת פוטנציאל הלינות במרחב הכפרי ,שמתאימות לאופי האזור וייחודו ועודד את הקמתם של אתרי תיירות עממיים המכוונים גם לתיירות פנים ותיירות נכנסת. 
מרחב צומת מגידו  הינו המרכיב האסטרטגי בתכנית התיירות והשר הבטיח לסייע בקידומו  יחד עם משרדי ממשלה נוספים כפרויקט תיירות בינלאומי .

איציק חולבסקי ראש המועצה: " הביקור יצר בסיס מצוין לקידום תיירות במרחב המועצה ולשיתוף פעולה עם המשרד לפיתוח  מיזמי תיירות  משמעותיים . המועצה והחברה הכלכלית ימשיכו לתמוך בתיירנים ליזום ולקדם פרויקטים כלכליים תיירותיים ברחבי המועצה ".

תגובות

מומלצים