נדחה בטרומית הרחבת סעיף ההגדרה העצמית בחוק הלאום גם לעדה הדרוזית

ברוב של 47 מתנגדים כנגד 17 תומכים, נדחתה הצעת החוק להרחיב את הסעיף הקובע כי הזכות למימוש ההגדרה העצמית הלאומית במדינת ישראל ייחודית לעם היהודי כך שיחול גם על כל מי שקשר את גורלו עם מדינת ישראל.

20.12.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נדחה בטרומית הרחבת סעיף ההגדרה העצמית בחוק הלאום גם לעדה הדרוזית

מליאת הכנסת דחתה בקריאה טרומית את הצעת חוק-יסוד: ישראל - מדינת הלאום של העם היהודי (תיקון - הרחבת תחולת ההגדרה העצמית הלאומית במדינת ישראל לעדה הדרוזית) של חברי הכנסת חמד עמאר, רוברט אילטוב ועודד פורר. מוצע להרחיב את הסעיף הקובע כי הזכות למימוש ההגדרה העצמית הלאומית במדינת ישראל ייחודית לעם היהודי כך שיחול גם על כל מי שקשר את גורלו עם מדינת ישראל.

בדברי ההסבר נכתב: "בני העדה הדרוזית הביעו את נאמנותם למדינה עוד בטרם הקמתה. תרומתם ניכרת בבניין הארץ, בחיזוק הביטחון ובעיצוב פני החברה הישראלית כחברה שוויונית ומגוונת. הדרוזים ממלאים את מחויבותם לשרת בצבא ההגנה לישראל, ושומרים על שיעורי התגייסות גבוהים בצבא בכלל, ובקצונה הבכירה בפרט. 86% מהעדה הדרוזית מתגייסים כיום לצה"ל, מה שהופך אותם למגזר בעל שיעורי הגיוס הגבוהים ביותר בישראל. "ברית דמים" נכרתה בין בני העדה הדרוזית למדינת ישראל, והעדה שכלה רבים מבניה במלחמות ישראל ובשירותם הצבאי. ברית זו עמדה במבחנים רבים ונשארה איתנה. לפיכך אך נכון ומחויב המציאות שהמדינה תרחיב את ההגדרה העצמית הלאומית ותכלול בה גם את העדה הדרוזית."

ח"כ חמד עמאר: "בושה לממשלה שככה מזלזלת במי שקשר את גורלו עם מדינת ישראל. ציפיתי מהשר בנט שאמר עם אישור חוק הלאום כי: ׳צריך לתקן את חוק הלאום כך שיכלול גם את מי שקשר את גורלו עם מדינת ישראל׳ או מהשר כחלון שאמר :׳חוק הלאום נחקק בפזיזות ואני עובד עם ח״כ מירב בן ארי לתקן זאת׳ שיצביעו עם כל חברי סיעתם בעד החוק אך התבדיתי. אל תגיעו אלינו לפני בחירות ותבקשו את תמיכתנו בכם ! לא תקבלו אותה! היום הוכחתם מה אתם בדיוק חושבים על אחיכם הדרוזים שקשרו את גורלם עם מדינת ישראל עוד לפני קום המדינה".

 

חוק הלאום ח"כ חמד עמאר

תגובות

מומלצים