נתניהו מכוון ללפיד כי יש לו קולות יציבים ההפך מסער

בחירות לכנסת ה-24, סקירה חדשה, השאלות המתבקשות: מה השוני בין הבחירות האלה לבחירות שעברו ?, למי יש 61 מנדטים ?, האם סער ובנט יתאחדו ?, מה עם המתלבטים ?, מה עם תנועת המאוחדת ורשימת מנסור עבאס ? והאם גנץ ימשיך במירוץ ?. סרטון

21.02.2021 מאת: חסין חלבי

מצב הבחירות לכנסת ה 24 וגיה כיוף

 

וגיה כיוף ראש מועצת עוספיה לשעבר ומנכ"ל המכון הערבי לדמוקרטיה, עונה לפורטל הכרמל והצפון על מספר שאלות מתבקשות, לאור התמונה שעולה בקרב המחנות והתנועות המתמודדות לכנסת ה-24.

וגיה מבין טוב שראש הממשלה נתניהו כיוון את החצים ללפיד, כי הקולות אצלו יציבים וההפך ממה שקורה אצל גדעון סער ואחרים.

וגיה: "הפעם הבחירות שונות לגמרי ממה שהיו בבחירות שעברו, כי מספר המנדטים של גנץ היה שווה למספר המנדטים של נתניהו והפעם זה לא מה שקורה".

וגיה: "לגבי הקול הערבי נתניהו כבר עשה את העבודה, הוא הצליח לפלג אותם, אם מנסור עבאס יעבור את אחוז החסימה, זה טוב לנתניהו ואם לא יעבור את אחוז החסימה זה גם טוב לנתניהו ולפחות שני מנדטים מעבאס יעברו לליכוד מתוקף חוק בדר עופר " ניתן להרחיב על החוק בקישור הבא.

וגיה מאמין שבמצב הזה לא ניתן ללכת לממשלה יציבה, רק במקרה שהתנועות שמתמודדות יסכימו לשבת אחת עם השניה וזה לא פשוט, במיוחד שליברמן לא ישב עם הדתיים והערבים ואותו הדבר בנט וסער וההפך, ומצד שני וגיה אומר: "למה לפיד מבקש מגנץ לסיים את הקריירה הפוליטית, אבל נתניהו כל הזמן מספק לו תחמושת ומרים אותו שיהיה מעל המים ולכן גנץ ממשיך, ההתמודדות של גנץ משרתת את נתניהו שחושב שגנץ לא יעבור את אחוז החסימה, אבל אם לא יתמודד כל הקולות אם לא ללפיד ילכו לעבודה ולתנועות אחרות ולא לנתניהו, וזו הבעיה הרצינית ביותר לנתניהו".

וגיה: "יש היום כ-15 אחוז מתלבטים ישראלים שלא החליטו למי להצביע עוד, מבדיקה שערכנו מגלים שאלו קולות של הימין, ברובם היו בליכוד, ומה שעולה שזו מערכת בחירות מהקשות שהכרנו בישראל".

וגיה: "זה שאחוז ההצבעה בקרב הלא יהודים נמוך משרת בעיקר את נתניהו והליכוד".

 

 

 

פורטל הכרמל

תגובות

6. למגיב מס 4 לפני 10 חודשים
כיוף ושקרים.
5. עוספיה לפני 10 חודשים
ניתוח
4. כיופי לפני 10 חודשים
מערכת קשה מאוד
3. לומדת את השיטה לפני 10 חודשים
כל פעם דבר חדש ומעניין
2. יוסף לפני 10 חודשים
אלוף אמת מאוד
1. סטודנט מדעי המדינה לפני 10 חודשים
מבריק

מומלצים