סלמאן בטחיש "יש הסכם לקיים בחירות לרשות במסעדה"

תושבי כפר מסעדה ברמת הגולן מבינים שעשו טעות שלא הלכו לבחירות לרשות, עכשיו הם דורשים משרת הפנים לקיים בחירות תוך 90 יום, פגשנו את סלמאן בטחיש אחד המתמודדים המובילים לראש הרשות במסעדה.

03.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
סלמאן בטחיש "יש הסכם לקיים בחירות לרשות במסעדה"

 

לקראת הבחירות המקומיות של 2018 החליט שר הפנים דאז אריה דרעי לערוך לראשונה בחירות מקומיות ב-4 המועצות הדרוזיות בגולן.

 

בבחירות האחרונות שהתקימו בכפרי רמת הגולן, נרשמו בכפר מסעדה שלושה מתמודדים לראשות המועצה ו-4 רשימות למליאת המועצה, שאמורה הייתה למנות 9 מושבים בעת היבחרה, אך סמוך לקיום הבחירות פרשו כל המועמדים והרשימות, הבחירות בוטלו, מאז ועדה קרואה מנהלת את ענייני הכפר.

 

שנתיים וכמה חודשים עברו מאז הבחירות ובמסעדה מבינים שכך לא ניתן לנהל כפר באמצעות ועדה ממונה שלא כל כך מבינה את הצרכים האישיים של התושבים, למרות שמסעדה התפתחה בצורה מאוד רצינית בשנים האחרונות והיא נמצאת על ציר ראשי שמושך הרבה תיירות, אבל התושבים מבינים שזה לא יכול להיות שכל מני ממונים שלא תושבי המקום ינהלו את ענייניהם ולאור זה הם מתארגנים לבחירות שכנראה יתקיימו לראשונה גם במסעדה.

 

בראשון לספטמבר 2021 מערכת החינוך שבתה והתלמידים לא הגיעו לפתוח את שנת הלימודים, הועד הציבורי בכפר הכריז על שביתה כללית, ציבור גדול התכנס בפתח המועצה המקומית במסעדה כמחאה על ההתייקרות בתשלומי המיסים בארנונה.

 

סלמאן בטחיש בשיחה לפורטל הכרמל והצפון: "אז ביטלנו את ההתמודדות לבקשת אנשי הדת בכפר, היום כולם מבינים שאנחנו צריכים לנהל את ענייני הכפר ויש הסכמה של כולם לגבי זה".

 

הדרמה בסיפור הזה נמצאת כרגע אצל שרת הפנים איילת שקד שצריכה להחליט, או ללכת לבחירות במסעדה, או לתת ארכה לועדה הממונה, שנמצאת היום במסעדה, שמוביל אותה מתי אבני ראש המועצה הממונה, הוא החמישי מבין אלה שעזבו.

 

 

מתגוררים במסעדה 3,784 תושבים, האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של ‎1.2%‏, לפי נתוני הלמ"ס נכון לסוף 2019, למסעדה דירוג של 2 מתוך 10, במדד חברתי כלכלי. 16% מהתושבים חייבים בהוצאה לפועל.

 

אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת ה'תשע"ט (2018-‏2019) היה 87.7%., השכר החודשי הממוצע של שכיר במשך שנת 2018 היה 4,997 ש"ח (ממוצע ארצי: 9,634 ש"ח).

 

סלמאן בטחיש :"אני רוצה לטפל בדברים החשובים להסדרת הבניה והכלכלה בכפר ובעיקר להשקיע משאבים בתיירות, כי אנחנו מרכז אירופה של ישראל בגולן, אני מאמין שהציבור יתן בי את האימון ויבחר בי לראשות המועצה, שאוביל יחד עם השותפים למקום מרכזי וחשוב לציבור ולמדינה ובעיקר לשפר את פני הכפר".

 

 

סלמאן בטחיש כפר מסעדה בגולן

תגובות

4. אברהים לפני 19 ימים
בהצלחה לכלונו
3. מהגולן לפני 19 ימים
מסעדה כפר יפה וטוב לעסקים
2. תושב לפני 19 ימים
התחלתם לקבל שכל
1. דרוזים מוחדון לפני 19 ימים
מצויין..צעד חשוב לקידום ולדמוקרטיה אצלכם..

מומלצים