עאדל בדיר:" יש לנו גם הייטק"

עו"ד עאדל בדיר: "התרגלו שערבים זה מוסכים ומסעדות ככה נתפס הדו קיום, אבל יש לנו גם הייטק, במקום שבו היום ערים יהודיות נלחמות לאשר תכניות מגורים אנחנו עדיין נלחמים לאשר תכניות מתאר".

01.03.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עאדל בדיר:" יש לנו גם הייטק"

עו"ד עאדל בדיר ראש עיריית כפר קאסם

הבעיה היא שכל שר שישמע דעות של ערבי בתקופה של בחירות פשוט יאכל אותה"  כך אמר עו"ד עאדל בדיר, ראש עיריית כפר קאסם, במסגרת ועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPO 2019 בפאנל "בין מסורתיות לקידום חדשנות ברשויות הערביות".

בפאנל דנו המשתתפים בבעיות עמן מתמודדות הרשויות הערביות בישראל. עוד הוסיף בדיר: "בכפר קאסם יוקם אזור הייטק שיעבדו בו 1300 בוגרי הייטק, מחציתם יהודים ומחציתם ערבים, תנו לנו לאשר עוד אזורי תעשייה, כי כרגע משרדי הממשלה עוצרים את זה".

מנכ"ל עיריית נצרת: "נצרת מובילה בהייטק לפחות בחברה הערבית, סטף ורטהיימר הוביל את זה ואחריו חברות ההייטק השונות הבינו את הפוטנציאל שיש בבוגרים שלנו, דבר נוסף שנצרת מקדמת בדחיפת ראש העיר זה הקמת האוניברסיטה הערבית הראשונה בישראל".

מודר יונס, ראש מועצה מקומית ערערה ויו"ר ועד רשויות הערביות במש"מ: "יש מפגש אינטרסים של החברה הערבית ומדינת ישראל. המדינה רוצה להיות מנוף לחברה הערבית כדי שזו לא תמשוך אותה למטה, והחברה הערבית רוצה להתקדם למעלה. התקציבים אמנם הובטחו אבל לא בהכרח נכנסו וההתמודדות של ראשי הרשויות הוא מאבק יומיומי לא קל. אני רוצה להבטיח שכשאגיע למוני אקספו הבא ארגיש יותר רלוונטי כי בינתיים אנחנו יכולים רק לחלום על מה שיש פה".

ד"ר סמיר סובחי, ראש עיריית אום אל פאחם: "לצערי הרב אני היום כראש עיר במלחמת הישרדות כדי שהעיר תתקיים, ומצד שני אני צריך לחשוב על חדשנות ועיר חכמה, ולהכל צריך כסף. בעיר שהתשתיות בה מאוד מוזנחות והיא גרעונית אני צריך לעשות מאמץ יתר ולסגור את הפערים, זה לא בלתי אפשרי. אבל יש המון מה לעשות בתחבורה, בחינוך וברווחה".

פראס אחד בדחי, ראש מועצה מקומית כפר קרע: "אני הצבתי לעצמי שלושה יעדים, הראשון ארגון מחדש במערכת החינוך, היעד השני, תכנית המתאר האחרונה שאושרה בכפר הייתה ב-1983 אנחנו במאה ה-21 ומבלי לאשר תכנית חדשה אתה לא יכול לשפר תשתיות. בישוב שלי בקרוב ל-2000 בתים אין חשמל, וזה קורה במדינת ישראל! היעד השלישי, הוא שיפור הקשר עם התושבים, למחשב את הקשר איתם".

ועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPO 2019 המתקיימת זו השנה השלישית באקספו תל אביב (גני התערוכה), עומדת השנה בסימן ניהול ערים חכם וחדשנות אורבנית. מדובר באירוע שיא השלטון המקומי , שמאחד את כל צמרת מדינת ישראל והצמרת המוניציפאלית תחת קורת גג אחת.

במסגרת הועידה, מתקיימים שורה של כנסים מקצועיים בהשתתפות דוברים בכירים ומובילי דעה, ביניהם שר האוצר, משה כחלון, שר הפנים, אריה דרעי, שר האנרגיה, יובל שטייניץ ועוד.

הכנסים המקצועיים עוסקים בנושאים מגוונים, ובהם ערים דיגיטליות, מיזמי אנרגיה, מהפכת המגדלים בישראל, התחזקות ייצוג הנשים העומדות בראש רשויות מקומיות, עידוד הספורט בישראל, תחבורת המחר, תרבות ישראלית, פינוי אוכלוסייה בחירום ועוד.

במקביל לכנסים המקצועיים, מתקיים יריד חדשנות אורבנית הגדול במזרח התיכון הכולל כ-170 מציגים בכל תחומי ניהול הערים: תשתיות, תברואה, אנרגיה ירוקה, חינוך, ספורט, תרבות, רישוי עסקים, תכנון ערים, פתרונות IT, חממות טכנולוגיות, חברות סטארט-אפ ועוד.  השנה, לצד הועידה המסורתית יערך גם כנס בינלאומי בשיתוף CTED ועידת הטרור של מועצת הביטחון של האו"ם.

הכנס הבינ"ל, יתמקד בנושאי ביטחון עירוני והתמודדות עם מתקפות טרור. זו  הפעם הראשונה שוועדה זו תקיים כנס רשמי מטעמה בישראל. בין המשתתפים ראשי רשויות בולטות מן הארץ והעולם.

 

תגובות

מומלצים