עבאס מקדם קשרים עם משקיעים מארה"ב וסין

ראש מועצת בוקעתה ברמת הגולן עבאס אבו עואד מזה שמונה חודשים מכהן כראש מועצה נבחר, הפך את לשכתו לשקופה, עובד בצוות ומקדם את פיתוח הכפר והאזור, עבאס דורש הקלות ותמיכת המדינה בתכנון ובתקציבים, עושה לספורט ולצעירים ומקדם תכנית 1300 יחידות דיור לצעירים.

18.08.2019 מאת: חסין חלבי
עבאס מקדם קשרים עם משקיעים מארה"ב וסין

 

עבאס אבו עואד איש דת שהגיע מעולם העסקים, מוכיח שמנהיגות נמדדת ביכולות ביצוע, על קיר לשכתו תמונות של ראש הממשלה, נשיא המדינה וסמלי ישראל.

צוות פורטל הכרמל פגש את עבאס בלשכתו בכפרו בוקעתה בגולן, לבחון את המצב שבוקעתה והאזור עוברים, ואיך התושבים מגיבים לאור הבחירות האחרונות.

עבאס: "כאשר הגעתי למועצה כל יום הייתה צצה תביעה ודרישה לתשלום וחובות רבות עבור עבודות שבוצעו למועצה ובתמורה לא קבלו תשלום, עם כניסתי למועצה העברתי תקציב ולא הייתה בעיה, הכל הולך לאט אבל בטוח, התקציב עומד על 48 מיליון ש"ח, מספר התושבים בבוקעתה 6700".

עבאס: "עד היום הצלחנו להזיז דברים רבים, בנוסף לתכנית החומש ל4 הישובים, הכסף נוצל אבל זה היה טיפה בים, בשנים האחרונות לא היתה לנו תכנית חומש ונשארנו בלי תקציבי תמיכה. בשנה הזו הכנו תכנית חומש לישובים שלנו עד 2024, שתעמוד על סכום 400 מיליון ש"ח, בסוגיה עוזר לנו המנכ"ל האשם חוסין, בנדון יש החלטת בג"ץ לכלול אותנו בתכנית החומש של הממשלה".

עבאס: "בכביש 98 הציר המוביל מקצרין עד למגדל שמס, לאחרונה עשינו הרבה עבודה להסדיר והיום אני מבשר שיש הסכמה והפרויקט יצא לפועל".

עבאס: "אני תומך בקבוצת הכדורגל המקומית שמשחקת בליגה הישראלית, שעד היום הם גייסו כספים באופן פרטי, אני לוקח על עצמי לעשות הכל לתמוך בקבוצה ובכל קבוצות הספורט בישוב".

"בנוסף הסדרנו חיבורי חשמל לחקלאים, ע"מ להאיר את הזולות במטעים שלהם".

"אני נמצא בקשר עם האמריקאיים ומדינות נוספות כמו סין, שרוצים לעזור בפיתוח האזור ומעוניינים להשקיע כאן. עובדים באחרונה לקדם אזור תעשייה לכל האזור ועובדים לקדם את התיירות בארבע הישובים ויש לנו מה להציע בכל המישורים, בנוסף בקרוב נחנוך בית משפט בישוב".

עבאס: "יש לנו בעלי עסקים מקומיים, אבל המכשול בשינוי יעוד מקשה עלינו לקדם עסקים ע"י מקומיים, כאן נדרש מהמדינה להקל עלינו בדבר הזה. יוסף מישלב יו"ר ועדת התיכנון עוזר מקדם ומבין עניין בכל הבקשות שלנו, אני מאמין שנוכל יחד בסיוע יוסף לקדם הרבה פרויקטים".

עבאס: "הקשר שלי עם התושבים היום הוא חשוב מאוד, במיוחד אחרי שראו שעדיף שמקומי שמבין את הצרכים שלהם ינהל את המועצה מאשר ועדה ממונה ע"י משרדי הממשלה, היום זה הוכח שראשי המועצה שפועלים בבוקעתה, עין קנייא, ומגדל שמס, עובדים שעות רבות כולל בחופשים למען התושבים, ובמסעדה רואים את ההבדל, הם יודעים שעשו טעות והם היו צריכים לצאת לנהל את הכפר שלהם, כי אין יותר טוב ממקומי שינהל את הישוב".

עבאס: "אחוז הגביה בבוקעתה מעל 90 אחוז, המועצה מתחשבת גם באלו שעובדים בשכר של רבעון. אצלנו נשארנו בצוו הארנונה של השנה שעברה, לא צריך להעלות מאחר והמצב הסוציו אקונומי של בוקעתה 2 וזה נמוך מאוד".

"כשהגעתי למועצה היו שמועות שרצו להקים בוקעתה צעירה, מיד התחלנו לקדם את התכנית מול המינהל והיום אנחנו בשלב מתקדם, בתכנית יבנו 1300 יחידות דיור עד 4 קומות, אני מאמין שעד 2022 נתחיל במכירת חלקות".

עבאס: "לגבי רמת הגולן התושבים לא טיפשים, הם יודעים להסתדר בכל מקום, עד היום המצב מבלבל את התושבים, מאחר והיו הוכחות שישראל נטשה את צד"ל ביום אחד ועזבה כנ"ל בימית בסיני ומקומות אחרים, התושבים עוד לא מאמינים ומפחדים שינטשו אותם לטובת הסכם זה או אחר".

"בשנים האחרונות החקלאות היא הפסד, כי אין לחקלאים למי למכור, בישראל מייבאים תפוחים מחו"ל".

עבאס: "לפני 3 שנים הוקמה קריית חינוך בישוב, במחזור הראשון אחוז הבגרות היה  89.4, המורים משקיעים המון בתלמידים מעבר לשעות החינוך, המחוז נותן תמיכה ומענה לכל בקשה שלנו, למרות שאין הרבה תקציבים. יש לנו בית הנוער שנותן מענה לצעירים בחוגים שמעסיקים את הנוער. יש לנו מעל 300 צופים שעשו לכפר את החג, הם מייצגים אותנו בכל מקום, גם במשלחת בחו"ל, מורגשת הבנה כללית בקרב האוכלוסייה".

 

עבאס אבו עואד ראש מועצת בוקעתה

תגובות

1. תאמר .ע לפני 12 חודשים
איש אגדה ,דוגמא למופת

מומלצים