עדכון תקציב מועצת דאלית אל כרמל

באווירה נוחה רפיק חלבי מצליח לאשר את כל התיקונים בתקציב, בחלק מהדברים שמס חסון והשאם חאטום התנגדו ובשאר אישרו, מועצת דליה אשרה לתמוך בשכר שתי צעירות ללימודים, ותעדוף קבלנים מקומיים, רפיק: "לא קיצצנו בתקציבי הנסיעות ולא בשום מקום", בפועל זה אחרת.

16.10.2019 מאת: חסין חלבי
עדכון תקציב מועצת דאלית אל כרמל

 

מליאת מועצת דאלית אל כרמל התכנסה בהרכב חסר שני חסרים, לאשר תב"רים הלוואה לכיסוי גרעון של 23,500,000 ש"ח, תב"ר הלוואה לכיסוי גרעון בנק דקסיה ע"ס 2,000,000 ש"ח, תב"ר הלוואה לכיסוי גרעון בנק הפועלים ע"ס 2,000,000 ש"ח, תב"ר שכונות וותיקות ע"ס 1,641,000 ש"ח.

רפיק בירך יוסף בן דויד החשב המלווה הנכנס.

בישיבה נוספת המליאה דנה בחלוקת מלגות ל-32 סטודנטים, בנוסף לתמוך בשתי סטודניות בשכר מלא, לאור מצבם האישי, המליאה אישרה פה אחד.

מה שעולה שתקציב מועצה מקומית דלית אל כרמל לשנת 2019 יותר גבוה מתקציב מועצת עוספיה ב 98 מיליון ₪.

באישור התב"רים שמס חסון והישאם חאטום, התנגדו לנושא ההלוואות בטענה שיש כבר תאגיד, ושהוא יסגור את החובות של מקורות ודברים אחרים, אחרת לא ניתן יהיה להתנהל בצורה הזו.

הישאם: "הכנסתם תאגיד שהיינו אמורים להרגיש אחרת, פתאום אנחנו לא אוספים אשפה ומלא אשפה ברחובות, התושבים לא מקבלים שירות כמו שצריך, דאלית אל כרמל ממשיכה לשלם את חובות המים למקורות, אז מה תפקידו של התאגיד?".

רפיק: "אתם מבינים טוב מאוד שיש חוב גדול לתושבים שלא משלמים, שמגיע ל 55 מיליון ש"ח, רצינו לתת את מכרז האשפה לקבלן חדש ולא הצלחנו, אתם מבינים מה הסיבה, חשוב לחדד שלא קיצצנו בתקציבי אלאשראק ולא בשום מקום אחר".

גמיל עיסמי: "אני תומך בנושא הזה של לקיחת הלוואות וטוב שהמועצה עושה את זה ושלא יגידו עוד מעט שאני עם רפיק, אבל אני תומך במהלך הזה".

עאמר חסיסי: "המצב הזה שאנחנו מטפלים בו, אלה החלטות של הרבה שנים, שהתקבלו בצורה לא נכונה, היום אנחנו צריכים לסדר ולא לעזוב".

הנושא החשוב ביותר שעלה ומתייחסים אליו משפטית, תעדוף קבלנים וספקים מקומיים, שקיבל את תמיכת הכלל, כל קבלן בן הישוב, שיהיה יקר בהצעה שלו בין 2% עד 3% הוא יהיה ההצעה הזולה ביותר, זה יהיה כפוף להחלטת המועצה, אבל חובה על כל ספק וקבלן להירשם כדי להיות חלק במכרז.

את הישיבה רפיק חתם בהזמנה כוללת לפסטיבל הכנאפה, שיתקיים בדליה.

מה שאנחנו רואים בעדכון תקציב, שמליאת מועצת דאלית אל כרמל אישרה עדכון תקציב לשנת 2019, עם תוספת של 33מיליון ₪ שגייסה אותם מהמקורות הבאים :

  1. הכנסה לכיסוי גרעון נצבר  25 מיליון ₪ בנוסף ל 40 מיליון ₪ שהוקצבו בתקציב שאושר בתחילת שנת 2019 .
  2. משרד חינוך  927 אלף ₪ .
  3. משרד הפנים  342 אלף ₪ .
  4. משרדי ממשלה אחרים 99 אלף ₪ .
  5. עצמאיות   3.2 מיליון ₪ .

וגם מקיצוצים הבאים :

  1. עצמאיות חינוך   333- אלף ₪ .
  2. עצמאיות רווחה  105- אלף ₪ .
  3. משרד הרווחה  310- אלף ₪ .

שבסך הכל תקציב מועצה מקומית דלית אל כרמל גדל מ 141.7 מיליון ₪ ל 174.9 מיליון ₪  שזה יותר גדול מתקציב עוספיה שאושר לאחרונה ב יותר מ 98 מיליון ₪ .

אולם לא הכל וורוד בתוך התקציב הענק הזה יש פגיעה בתקציב הקשישים ,הנוער במצוקה ובסעיפי רווחה אחרים וגם בתרבות ובספורט שסך הכל התמיכה בענפי הספורט הוא 200 אלף ₪ .

ויש הגדלה בתקציב שכר קב"ט מוסדות חינוך ב 300% שמגיע למעל 300 אלף ₪ לשנה .

וגם הגדלת תקציב קבלניות האשפה שמגיע ל יותר מ 8 מיליון ₪ מבלי לראות רחובות נקיים בכפר.

המליאה אישרה את מינוי רים ביראני לאחראית מניעת הטרדות מיניות במועצה, ואת רואן נאיף חלבי למנהלת תכנית בריאות יישובית.

 

לכל הדברים בסרטון

 

מועצת דאלית אל כרמל תקציב בלי רגיל

תגובות

7. דילאווי לפני 8 חודשים
מאיפה
6. בן הכפר לפני 8 חודשים
דליה כפר דרוזי
5. כר לפני 8 חודשים
בהצלחה למועצה
4. אמין נסראלדין לפני 8 חודשים
תאורת רחוב פנוי גזם בשכנות הותקות
3. רמי לפני 8 חודשים
בבקשה תדונו
2. אישה לפני 8 חודשים
אסור לא לתת לקשישים
1. אני ורק אני לפני 8 חודשים
אנשים בלי כבוד

מומלצים