עו"ד סמיר "ח"כ גדיר פעלה מאינטרס אישי או מחוסר ניסיון?"

איש הליכוד עו"ד סמיר זידאן שהגיע בנובמבר 2019 לככר המדינה בת"א ותקף את היועץ המשפטי לממשלה ואת הפרקליטות, בטור אישי מבהיר לגבי החלטת ח"כ גדיר מריח להצטרף ליש עתיד בראשותו של יאיר לפיד, עו"ד סמיר:"מעידה כפולה כופה חובת חישוב מחדש ?".

01.04.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עו"ד סמיר "ח"כ גדיר פעלה מאינטרס אישי או מחוסר ניסיון?"

עו"ד סמיר זידאן תושב בית ג'אן 

"בין התאדות מטה המאבק הדרוזי פורום הקצינים לפני כשנתיים ?, לבין אובדן ההתלהטות של ח"כ גב' ג'דיר מריח ?

הדילמה והמאבק בין האינטרס האישי  לבין אינטרס הכלל של העדה במשקפת האספקלריה מנגנון הזכויות.

1. זכות לגיטימית לכל אדם לנהוג בדרך הראויה לו ואני מכבד כל אחד ואחת בין שהוא מסכים לבין שהוא מתנגד לתוכן ולמסר שאני מעביר,ובין מי שהצביע ותומך או מתנגד למפלגה זו או אחרת.

2. כזכור,  מטה המאבק הדרוזי והעצרת בתל אביב קיבלו אהדה ותמיכה מכלל בני העדה הדרוזית וגם מקרב בני העם היהודי, אך לדאבוני הכול התאדה שם בכיכר העצרת נוכח סיבות שחלקן ידוע ושקוף וחלקן פרסונאלי סובייקטיבי !

3. הנה כי כן, הסוגיה והעובדות והמטרות לרבות המאמצים אשר הושקעו על קרן הצבי הלכו לעולמם בטרם עת, כתוצאה מחוסר ראיה נכונה או מחוסר אסטרטגיה וחוסר סימון מטרה דה פקטו המונעת מהתנהגות אישית וחוסר הפנמה פוליטית  עד אשר ניתן לומר הפקרות והזנחה .

4. בזמנו בחודש יולי 2018 עם חקיקת חוק יסוד הלאום, ראש הממשלה בנימין נתניהו, הציע מסמך עקרונות לבני העדה הדרוזית, אך הפורום שנכח באותן ישיבות סירב ונטש את הישיבה על דעתו ובאחריותו האישית של מאן דהוא בניגוד ובהתנגשות חזתית לרצון הרוב או בניגוד למטרה המשרתת את המיעוט ,  ועל כן מסמך העקרונות לא הושג והזוכיות שיכולנו להשיג ננטשו על ידי אותו פורום,  כתוצאה מכך  כי פלוני ואלמוני הסתנוורו מאורות הזרקורים.

5. ח"כ  מריח, שלושה סיבובים של בחירות קיבלה קולות מקרב בני העדה הדרוזית, לא כי היא אישה אגב מי שחיי ונושם ומפנים את עולם הזכויות לא ראוי שישתמש ברטוריקה ובמגדר גבר או אישה אלא בגלל שהייתה משולבת ברשימה מטעם סיעה חדשה של כחול לבן, ובכל הזמנים הבטיחה לבטל חוק יסוד הלאום וחוק קמיניץ, אגב מעולם אותה סיעה לא הצהירה כי תבטל את חוק הלאום אלא נהפוך הוא, מי שכתב אותו חוק לאום לא אחר מאותו חבר בסיעת כחול לבן האווזר והנדל ועל אף עובדה זו רבים מבני העדה תמכו בה .

6. ביתר שאת, בעניין חוק הלאום ראוי לחפש במנוע גוגל ולרשום ועדת כנרת משנת 2001  ששם נולד הרעיון ותכנית חוק יסוד הלאום.

7. ח"כ מריח בכנסים הצהירה כי תתקן את חוק יסוד הלאום באמצעות עיגון זכות השוויון באותו חוק יסוד לאום, ברם  לא ניתן לעשות כן מבחינה חוקתית נוכח הפירמידה של חוקי היסוד, הראשון, חוקי יסוד שקובעים את זהות המדינה, השני: חוקי יסוד ממסדיים, השלישי, חוקי יסוד זכויות אדם, מן האמור שזכות השוויון ניתן לעגן אותה רק בקבוצה השלישית ולא בקבוצה הראשונה שאליה משתייך חוק יסוד הלאום, זאת אומרת הצהרות מריח לפני הבחירות היו לצורך הצהרה בלבד או משיקוליה היא .

8. ההשפעה להיות חלק מן הקואליציה בכדי להיות בר סיכוי לשנות ולעשות היא אינה עניין אישי ואינה עניין של אוהד או מתנגד של ח"כ מריח, ואינה עניין של יועץ זה או מקורב, אלא היא חשובה ולעתים גורלית, וכיום האמירות וההצהרות שלה ללא כיסוי ולדאבוני הגענו לאותה התחברות במכשיר ההתאדות של מטה המאבק, בעת שנטשה את מפלגת האם שלה, וזו טעות גורלית בנשמת אפה של זכויות העדה,שכן התחברה למפלגת יש עתיד שמאז כינון מפלגה זו לא זכתה העדה הדרוזית לא לאהדה ולא לייצוג מיש עתיד.

9. לרענן את הזיכרון ולא לשכוח 2/3 מהמקרקעין של הכפרים שלנו הופקעו רק על ידי מפלגות השמאל .

10. בעת הרכבת וועדות הכנסת לפני כמה ימים ולפני שמר גנץ חבר לליכוד, לא ראה השמאל להטיל משימה של יו"ר וועדה זו או אחרת מוועדות הכנסת למישהו מחברי הכנסת הדרוזיים כמו חמד עמאר או מריח, בעניין זה לא שמעתי מח"כ מריח ולו מילה אחת וועדות הכנסת זה הכוח, קחו למשל ח"כ גפני וכוחו, ולאחרונה כפי שידוע לכם גנץ הציע שר ערבי אימן סיף.

11.מן המקובץ לעיל האינטרס האישי או חוסר הניסיון או העדר מטרה קולקטיבית  אמיתית גבר על האינטרס של הכלל .

לסיכום : עולם הזכויות מחייב הפנמה, התמדה בכיוון ממלכת הזכויות באמצעות, להיות חלק מהממשלה, להיות חלק מהקואליציה על מנת לשהפיע ולהכריע ולשנות, דרך הזכויות אינה ניסיון או התנסות,עור הזכויות הוא עור האמונה וההפנמה, דרך הזכויות מחייבת הנהגה בעלת שיקול דעת עמוק וטווח ראיה רחב תחת מטריית הזכויות והכול בכדי לשרת בנאמנות את כלל בני העדה, בכדי להשיג זכויות צריך לחשב את הכול מחדש".

 

תגובות

13. נוסע עובר בגשם לפני 2 חודשים
לאס ווגאס
12. פאלח חלבי לפני 2 חודשים
דאלית אלכרמל
11. נג^ם לפני 2 חודשים
מה ההבדל
10. סאמי לפני 2 חודשים
מציאות עגומה
9. אישה לפני 2 חודשים
כתבת את זה נכון מאוד
8. مواطن לפני 2 חודשים
المحامي المحترم الغيور والمتحمس لليمين الفاشي
7. يوسف عامر البقيعه לפני 2 חודשים
تعليق
6. פוליטיקה מעשית לפני 2 חודשים
באופוזיציה..השפעתך 0
5. אזרח לפני 2 חודשים
אם היו נותנים לה היתה נשארת כמו אבן
4. אזרח לפני 2 חודשים
למגיב מס3
3. יודע הכל לפני 2 חודשים
מתוך כחול לבן
2. מן הישוב לפני 2 חודשים
לעורך הדין ؟؟؟
1. واحد يهمه الامر לפני 2 חודשים
نحن دروز وما بجوز!

מומלצים