עשרות התפקדו לעבודה למען דר אמיר חניפס

רבים בחברה הישראלית איבדו עניין במפלגת העבודה בשנים האחרונות, וזאת בשל סיבות רבות עיקרן קשורות להעדר מנהיגות אמתית מול שלטונו של רה"מ בנימין נתניהו. התמיכה בד"ר ח'ניפס הלכה והתחזקה לאחר שכנסת ישראל חוקקה את חוק הלאום.

01.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
עשרות התפקדו לעבודה למען דר אמיר חניפס

בני המיעוטים בארץ ובתוכם בני העדה הדרוזית מושפעת לעיתים מהאווירה הפוליטית הכללית בארץ ומידת התגייסותם למפלגה זו או אחרת לרוב קשורה ממעמדה של אותה מפלגה בציבור הישראלי הרחב, כך שנדיר לשמוע על פעילות פוליטית משמעותית של תומכי מפלגת העבודה בקרב קבוצות המיעוטים בארץ בתקופה האחרונה.

לפני כשנה שב לארץ ד"ר אמיר ח'ניפס מלימודי הפוסט דוקטורט בארה"ב והוא, אשר מאז ומתמיד היה מזוהה עם ערכי מפלגת העבודה והקו הפוליטי שלה, שם לו כמטרה לשנות מגמה זו.

לאחר שהכריז על כוונתו להתמודד בפריימריז על מקום ברשימת מפלגת העבודה בבחירות, הצטרפו עשרות צעירים וצעירות מבני העדה הדרוזית ומבני המיעוטים והמגזר הערבי כולל יישובי הגליל, הכרמל ואפילו מהמשולש והתפקדו למפלגת העבודה, מתוך שאיפה לעזור לאמיר להיבחר ולהחזיר את השותפות בין הדור הצעיר של העדה הדרוזית והמיעוטים למפלגה.

האהדה והתמיכה בד"ר ח'ניפס הלכה והתחזקה לאחר שכנסת ישראל חוקקה את חוק הלאום בחודש אוגוסט האחרון וזאת על רקע פעילותו הנמרצת והאינטנסיבית של אמיר נגד חוק הלאום.

אמיר אשר היה הראשון מבני העדה שראה בחוק פגיעה במעמדם של בני העדה הדרוזית והמעוטים, לחם במשך למעלה מארבע שנים באמצעות פורום הדרוזים לביטול חוק הלאום אשר בראשותו על מנת למנוע את חקיקת החוק ולאחר מכן להביא לביטולו. אמיר מופיע וכותב בכלי תקשורת רבים וכן בכנסים בארץ ובחו"ל על מנת לייצג את עמדת הפורום ולהסבירה והוא מבין אלה אשר ממשיכים את גל המחאה נגד החוק עד היום.

אמיר אשר מכהן כראש המרכז הישראלי-הדרוזי בכרמל, מסמל את התקווה לשינוי ודם חדש במנהיגות אשר צריכה  להתמודד ולהביא להישגים בנושאים הרבים הנמצאים על סדר היום של העדה כגון בעיית הדיור והאדמות, מיגור הפשיעה, חיזוק החינוך ודאגה לחלוקת תקציבים הוגנת. נושאים אשר עסק בהם במהלך לימודיו האקדמיים ומהלך פעילותו הפוליטית והציבורית ומאז שחרורו מצה"ל.

אמיר הוא לוחם אמתי וכאחד כזה לא הסס לומר את דעתו מעל כל במה והוא זכור לחלק מהקוראים מהתקרית אשר צולמה בכרמיאל, בה קרא ליו"ר ועדת חוץ ובטחון ח"כ אבי דיכטר לחזור בו מחוק הלאום המפלה. בעקבות זאת נמנעה מאמיר הכניסה לכנסת למספר שבועות. אך אמיר יחד עם עו"ד חכ"ל יוסי כץ, שאמיר עצמו עבד כעוזרו הפרלמנטרי בכנסת ישראל בין השנים 1999 -2001, הצליחו לשכנע כי זאת זכותו הלגיטימית להביע את דעתו וכי מחאתו הינה לגיטימית ובעקבות כך בוטלה השעיה זו.

אמיר אשר מאמין כי ערכי הדמוקרטיה חייבים להישמר רואה במגרש הפוליטי את הפלטפורמה החיונית על מנת להשפיע על הנושאים החשובים לחברה הישראלית.

בתמונה למטה, ד"ר חנ'יפס עם הבוס לשעבר עו"ד יוסי כץ במהלך דיונים בכנסת בחודש שעבר

 

פורטל הכרמל

תגובות

1. ראמה לפני 6 חודשים
חניפס ופוליטיקה

מומלצים