קטע כביש 672 עוספיה מסוכן לכל מי שנוסע בו

עשרות שנים שכביש 672 ננטש ולא בוצעה בו עבודה כלשהי למען שלום הנוסעים בו, הקטע המסוכן ביותר מתחיל ליד המשטרה עד הכניסה לאוניברסיטה, בכביש הזה כל יום יש תאונה בין קלה לקשה, הלילה המחיר היה קשה עבור שני הצעירים מעוספיה שאחד מהם נפטר.

07.02.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
קטע כביש 672 עוספיה מסוכן לכל מי שנוסע בו

תמונה להמחשה

 

מה בדיוק קרה שקטע הכביש מהיציאה מדליה לעוספיה בוצעה בו עבודת הפרדה ורגע אחרי תחנת המשטרה הכביש נשאר אותו הדבר לאורך כל הקטע עד לכניסה לאוניברסיטה?.

אותו כביש ביציאה מדליה לצומת אליקים גם הוא נמצא ללא הפרדה ומסוכן ובו ארעו תאונות קשות.

משרד התחבורה אדיש ולא ממהר לעשות שום דבר בכביש הזה בטענה שעוד לא הוקצה תקציב לכביש הזה ואין פניות בעניין מהרשות ושהכביש הזה הוא לא מוגדר מסוכן.

התאונות נגרמות כי אין שום מכשול להגבלת מהירות, במיוחד בקטע המערבי לעוספיה בין קניון מנסור סנטר עד לככר של בית אורן, זה הפך לקטע כביש מסוכן מאוד גם לעוברים בו.

לא יתכן שצעירים נוסעים ברכבים שלהם במהירות מופרזת ומסכנים את עצמם ואת העוברים והשבים. זה מה שקרה הלילה בתאונה עם הצעירים שהועברו לבית חולים אחרי החייאה במקום.

חשוב לציין שכביש 672 שעובר בקטע שיפוט של מועצת עוספיה, נמצא באחריות משרד התחבורה ולא של הרשות המקומית עוספיה, אבל יש זכות למועצה לדרוש שיפור תנאי הכביש ואחזקתו בצורה ראויה שלא תסכן את העוברים בו.

כביש 672 שמתחיל ברמות רמז עובר בשדרות אבא חושי לאורך כל הישובים עוספיה ודאלית אל כרמל עד למחלף אליקים ומשם עובר את יוקנעם והמועצה האזורית מגידו עד לקיבוץ גלעד, הוא כביש שהוגדר ע"י המשטרה ככביש אדום ומסוכן.

לא ברור למה לא נלחמים ודורשים בצורה מסיבית לתקן את המצב?, באחרונה יצאו יוזמות פרטיות של סארי עזאם יחד עם כמה הורים בפניות למועצה ולמשרד התחבורה לברר מדוע המצב הוא כך?.

בעת חזרת התלמידים לבתי הספר הם חוצים את הכביש מצד לצד ללא מעברי חצייה ומסכנים את עצמם, במיוחד בקטע הכביש הקרוב לבית ספר תיכון דתי אלאשראק, כולל העסקים הנמצאים שם.

הלילה בשעה 23:45 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל, על רכב שהתהפך בצד הדרך, סמוך לכניסה לעוספיה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח כרמל, שני פצועים, בהם: צעיר כבן 17 במצב אנוש תוך פעולות החייאה והשני גבר כבן 17 במצב קשה עם חבלה רב מערכתית, מורדם ומונשם. 

פאראמדיקית מד"א יולייה מלמוד סיפרה:"מדובר בתאונה מזעזעת, ראינו רכב הפוך על הגג מעוך, מחוץ לרכב שכבו 2 פצועים, גבר כבן 17 היה מחוסר הכרה, עם פגיעת ראש קשה ופגיעות בגפיים, הוא היה ללא דופק וללא נשימה, הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו תוך פעולות החייאה כשמצבו אנוש".

פאראמדיק מד"א אלמוג שק הוסיף וסיפר: "הפצוע השני גבר כבן 17 שכב מחוסר הכרה, הוא סבל מחבלה רב מערכתית קשה מאוד, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים מורכב בשטח, שכלל הרדמה והנשמה ופינינו בדחיפות לבית החולים כשמצבו אנוש ולא יציב".

בהמשך הודיעו מבית החולים עם פטירתו של אחד הפצועים אייל אוסמה כיוף מעוספיה.


בוחני התנועה של משטרת ישראל פתחו בחקירת נסיבות התאונה.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

9. אזרח לפני 23 ימים
בכבישי הארץ וגם בנגיף הקורונה
8. חוק וצדק לפני 23 ימים
להאשים את רפיק חלבי
7. תושב דליה לפני 23 ימים
חינוך לקוי
6. למס' 4 לפני 23 ימים
כמה שאתה צודק
5. אישה לפני 23 ימים
כביש מסוכן ונהגים בלי תרבות
4. תושב עוספיה לפני 23 ימים
הלוואי
3. סעיד לפני 23 ימים
מצב מצער
2. شحادة ناطور לפני 23 ימים
دالية الكرمل
1. אחד העם לפני 23 ימים
האשמות

מומלצים